Dzīvokļu tirgus Daugavpilī pērn bija stagnējošs

Līdzīgi kā divos iepriekšējos gados, arī 2015.gadā dzīvokļu tirgus Daugavpilī vērtējams kā stagnējošs, teikts «Arco Real Estate» nekustamo īpašumu tirgus apskatā.

Joprojām Daugavpilī notika gan dzīvokļu piespiedu pārdošanas darījumi, kuros pirkuma summas bija ievērojami zemākas nekā tirgū, gan arī darījumi par tirgus situācijai atbilstošu cenu.

Lielāka aktivitāte Daugavpilī konstatēta tipveida dzīvokļiem labā stāvoklī un ar labu telpu apdari. Daugavpils centrā apmierinošā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas bija vidēji no 180 līdz 300 eiro par kvadrātmetru, savukārt labā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas bija vidēji no 280 līdz 450 eiro par kvadrātmetru.

Turpretī piespiedu pārdošanas gadījumos apmierinošas kvalitātes dzīvokļi tika pārdoti vidēji par 180 līdz 220 eiro par kvadrātmetru, bet labā stāvoklī esoši dzīvokļi - par cenu no 220 līdz 300 eiro par kvadrātmetru.

Daugavpils mikrorajonos cenas vidēji bija no 150 līdz 200 eiro par kvadrātmetru par sērijveida dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī un no 250 līdz 330 eiro par kvadrātmetru un vairāk par dzīvokļiem labā stāvoklī.

Piespiedu pārdošanas gadījumos dzīvokļu cenas bija zemākas - apmierinošā stāvoklī esoši dzīvokļi tika pārdoti par 130 līdz 185 eiro par kvadrātmetru, bet labā stāvoklī - no 200 līdz 250 eiro par kvadrātmetru. Darījumu cenu atšķirības piespiedu pārdošanas gadījumos bija būtiskas un reizēm sasniedza līdz pat 25-30%.

Pagājušā gada otrajā pusē novērots, ka dzīvokļu piedāvājumu skaits sāka būtiski pārsniegt pieprasījumu. "Arco Real Estate" prognozē, ka 2016.gadā Daugavpils dzīvokļu tirgus galvenokārt būs atkarīgs no banku kredītpolitikas, kā arī no tā, cik daudz mājokļu nonāks piedāvājumā piespiedu pārdošanas kārtā. Visticamāk, vēl vairāk palielināsies dzīvokļu piedāvājums, tādējādi iespējama dzīvokļu cenu samazināšanās.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24  INSTAGRAM KONTAM UN IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Namu apsaimniekotājs: Daudzdzīvokļu ēku renovācijai piešķirto līdzekļu apgūšanu var traucēt kvalificētu būvnieku trūkums

06.05.2016

alt
alt

Pērn darījumu skaits ar dzīvokļiem Rēzeknē pieauga par 5,6%

09.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība