Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāji tiksies starptautiskajā forumā Rīgā

Šā gada 26. septembrī Rīgā jau uz otro Baltijas nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītāju forumu pulcēsies nozares profesionāļi: projektu attīstītāji, investori un citi ar NĪ nozari saistīto jomu pārstāvji, lai spriestu par nozarē aktuāliem jautājumiem. Forums tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijai LANĪDA ar starptautisko nekustamo īpašumu federāciju FIABCI, sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs.

Foruma laikā tiks diskutēts par projektu attīstīšanas izaicinājumiem Baltijas valstīs, būs iespēja uzklausīt veiksmīgu attīstītāju pieredzi un uzzināt vairāk par to, kāds pašlaik ir investīciju klimats un iespējas projektiem piesaistīt finansējumu.

Aigars Zariņš , FIABCI Eiropas un Tuvo Austrumu nodaļas viceprezidents, uzsver, ka šis forums ir vienīgais tāda mēroga pasākums, kurā tiekas gan triju Baltijas valstu nozaru profesionāļi, gan arī vadošas FIABCI organizācijas personas. A. Zariņš atzīst: Skandināvijas un citu pasaules reģionu pārstāvji uz trijām Baltijas valstīm skatās kā uz vienotu reģionu, tomēr šo valstu NĪ tirgū ir lielas, pat kardinālas atšķirības. "Redzams, ka pēckrīzes posmā Baltijas galvaspilsētās vērojami dažādi attīstības tempi. Tirgus Tallinā pēc krīzes spēja atgūties pāris gadu laikā: šobrīd cenu izmaiņa no augstākā punkta ir tikai - 9%. Tirgus attīstība Viļņā ir bijusi nedaudz lēnāka: šobrīd cenu izmaiņa no augstākā punkta ir – 32,50%. Savukārt Rīgas nekustamo īpašumu tirgus netiek līdzi kaimiņiem: vidējā cena, salīdzinot ar augstāko punktu, ir pat par 58% zemāka. Lai arī Rīgā nekustamo īpašumu pirkšanas pārdošanas darījumu skaits kopš šī gada sākuma palielinājies par 26%, tomēr uz Tallinas un Viļņas fona tas uzrāda minimālas attīstības pazīmes un neļauj ar pārliecību skatīties nākotnē. Ņemot vērā pašreizējo izaugsmi, faktorus, kas ietekmē tirgu (netiek pietiekami veicināta demogrāfiskā situācija un uzņēmējdarbības attīstība, netiek radīta pietiekami labvēlīga vide ārvalstu investīcijām) un attīstības tempu, mums vajadzēs vairāk nekā 10 gadus, lai panāktu mūsu kaimiņus," kardinālās atšķirības NĪ tirgū Baltijā komentē Aigars Zariņš. Viņš piebilst, ka foruma laikā būtu lietderīgi izdiskutēt, kāpēc šādas pārmaiņas tik mazās, bet ar vienādiem izaugsmes nosacījumiem esošās valstīs, pastāv. Tāpat gan norises NĪ tirgū, gan iespējamie attīstības scenāriji būtu skatāmai kopējā Baltijas valstu tautsaimniecības attīstības fokusā, iezīmējot gan atšķirīgo un kopīgo, gan arī perspektīvas, piebilda FIABCI amatpersona.

Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidents (Igaunija), atzinis, ka investīciju apjoms Eiropas komercīpašumos 2015. gadā sasniedza 273 miljardus eiro, bet Baltijas valstīs komercīpašumos pērn ir sasniegts augstākais investīciju apjoms kopš 2007. gada, pārsniedzot 1 miljarda eiro investīcijas.  "Tāpēc rudenī notiekošajā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā būs interesanti uzzināt, kādas tendences vērojamas šogad, kuros sektoros Baltijā un citviet pasaulē paredzama lielākā investīciju aktivitāte un atdeve. Šī ir arī reize, kad izzināt ne tikai kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī iespēja pārrunāt ar kolēģiem nozarē notiekošo un, iespējams, rastu jaunus sadarbības kontaktus," piebilda FIABCI Baltic prezidents.

Jeļena Rudzīte, FIABCI Baltic valdes locekle, attīstītājuzņēmuma Ordo Capital partnere, uzskata, ka viens no aktuālākajiem jautājumiem, par kuru būtu jādiskutē forumā ir demogrāfijas ietekme uz nekustamo īpašumu tirgus attīstību. "Jau labu laiku Latvijā novērojam negatīvu dzimstības un mirstības bilanci, arī iedzīvotāju migrācija no valsts nav apstājusies. Šie faktori negatīvi ietekmē ne tikai nekustamā īpašuma tirgu, bet visu valsts ekonomiku kopumā. Attīstītājiem ir bezjēdzīgi celt jaunus objektus, ja demogrāfijas un migrācijas jomā neredzam pozitīvas tendences. Tāpēc attīstītājiem būtu jāveido tādas projektu koncepcijas, kas atbilst reālajām ekonomikas tendencēm, kas arī sekmētu jaunu iedzīvotāju grupu pieplūdumu un re-emigrāciju. Tāpat jādomā ne tikai savu projektu kontekstā, bet plašāk: ko mums visiem kopā izdarīt, lai Latvijas tautsaimniecība uzlabotos un attīstītos," teica viņa. Tāpēc foruma laikā tā dalībniekiem būs interesanti iepazīties ar jaunākajiem datiem, kuri apliecina, ka tieši demogrāfiskā situācija un paaudžu nomaiņa biznesā ietekmē komercīpašumu segmentu, secinot, ka arvien vairāk jauno speciālistu izvēlas strādāt attālināti nevis savās darba vietās, bet, ja izvēlas biroju kā savu darba vietu, tad tās jau ir pavisam citu prasību telpas nekā gadus iepriekš (piem., t.s. smart jeb "gudrie" ofisi u.tml.).

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi. Līdztekus daudzajiem NĪ jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm rudenī Rīgā notiekošajā NĪ attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Kirkors Ajderhanjans ( Kirkor Ajderhanyan ), Pasaules organizācijas FIABCI International prezidents.

Foruma norises laikā tradicionāli ir paredzēts nominēt Baltijas labākos nekustamo īpašumu projektus, lai tos tālāk virzītu uz S tarptautiskās nekustamo īpašumu   federācijas FIABCI iedibinātās balvas NI projektu attīstītājiem - Prix d’Excellence pasniegšanu. Šo balvu, sadarbībā ar prestižo izdevumu Wall Street Journal, par izciliem globālā mēroga NI projektiem FIABCI pasniedz savā ikgadējā kongresa laikā. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru par reāli notikušajiem darījumiem

11.05.2016

alt
alt

Pillar Investment Group iegādājas airBaltic centrālo biroja ēku

13.05.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti