Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāji tiksies starptautiskajā forumā Rīgā

Šā gada 26. septembrī Rīgā jau uz otro Baltijas nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītāju forumu pulcēsies nozares profesionāļi: projektu attīstītāji, investori un citi ar NĪ nozari saistīto jomu pārstāvji, lai spriestu par nozarē aktuāliem jautājumiem. Forums tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijai LANĪDA ar starptautisko nekustamo īpašumu federāciju FIABCI, sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs.

Foruma laikā tiks diskutēts par projektu attīstīšanas izaicinājumiem Baltijas valstīs, būs iespēja uzklausīt veiksmīgu attīstītāju pieredzi un uzzināt vairāk par to, kāds pašlaik ir investīciju klimats un iespējas projektiem piesaistīt finansējumu.

Aigars Zariņš , FIABCI Eiropas un Tuvo Austrumu nodaļas viceprezidents, uzsver, ka šis forums ir vienīgais tāda mēroga pasākums, kurā tiekas gan triju Baltijas valstu nozaru profesionāļi, gan arī vadošas FIABCI organizācijas personas. A. Zariņš atzīst: Skandināvijas un citu pasaules reģionu pārstāvji uz trijām Baltijas valstīm skatās kā uz vienotu reģionu, tomēr šo valstu NĪ tirgū ir lielas, pat kardinālas atšķirības. "Redzams, ka pēckrīzes posmā Baltijas galvaspilsētās vērojami dažādi attīstības tempi. Tirgus Tallinā pēc krīzes spēja atgūties pāris gadu laikā: šobrīd cenu izmaiņa no augstākā punkta ir tikai - 9%. Tirgus attīstība Viļņā ir bijusi nedaudz lēnāka: šobrīd cenu izmaiņa no augstākā punkta ir – 32,50%. Savukārt Rīgas nekustamo īpašumu tirgus netiek līdzi kaimiņiem: vidējā cena, salīdzinot ar augstāko punktu, ir pat par 58% zemāka. Lai arī Rīgā nekustamo īpašumu pirkšanas pārdošanas darījumu skaits kopš šī gada sākuma palielinājies par 26%, tomēr uz Tallinas un Viļņas fona tas uzrāda minimālas attīstības pazīmes un neļauj ar pārliecību skatīties nākotnē. Ņemot vērā pašreizējo izaugsmi, faktorus, kas ietekmē tirgu (netiek pietiekami veicināta demogrāfiskā situācija un uzņēmējdarbības attīstība, netiek radīta pietiekami labvēlīga vide ārvalstu investīcijām) un attīstības tempu, mums vajadzēs vairāk nekā 10 gadus, lai panāktu mūsu kaimiņus," kardinālās atšķirības NĪ tirgū Baltijā komentē Aigars Zariņš. Viņš piebilst, ka foruma laikā būtu lietderīgi izdiskutēt, kāpēc šādas pārmaiņas tik mazās, bet ar vienādiem izaugsmes nosacījumiem esošās valstīs, pastāv. Tāpat gan norises NĪ tirgū, gan iespējamie attīstības scenāriji būtu skatāmai kopējā Baltijas valstu tautsaimniecības attīstības fokusā, iezīmējot gan atšķirīgo un kopīgo, gan arī perspektīvas, piebilda FIABCI amatpersona.

Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidents (Igaunija), atzinis, ka investīciju apjoms Eiropas komercīpašumos 2015. gadā sasniedza 273 miljardus eiro, bet Baltijas valstīs komercīpašumos pērn ir sasniegts augstākais investīciju apjoms kopš 2007. gada, pārsniedzot 1 miljarda eiro investīcijas.  "Tāpēc rudenī notiekošajā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā būs interesanti uzzināt, kādas tendences vērojamas šogad, kuros sektoros Baltijā un citviet pasaulē paredzama lielākā investīciju aktivitāte un atdeve. Šī ir arī reize, kad izzināt ne tikai kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī iespēja pārrunāt ar kolēģiem nozarē notiekošo un, iespējams, rastu jaunus sadarbības kontaktus," piebilda FIABCI Baltic prezidents.

Jeļena Rudzīte, FIABCI Baltic valdes locekle, attīstītājuzņēmuma Ordo Capital partnere, uzskata, ka viens no aktuālākajiem jautājumiem, par kuru būtu jādiskutē forumā ir demogrāfijas ietekme uz nekustamo īpašumu tirgus attīstību. "Jau labu laiku Latvijā novērojam negatīvu dzimstības un mirstības bilanci, arī iedzīvotāju migrācija no valsts nav apstājusies. Šie faktori negatīvi ietekmē ne tikai nekustamā īpašuma tirgu, bet visu valsts ekonomiku kopumā. Attīstītājiem ir bezjēdzīgi celt jaunus objektus, ja demogrāfijas un migrācijas jomā neredzam pozitīvas tendences. Tāpēc attīstītājiem būtu jāveido tādas projektu koncepcijas, kas atbilst reālajām ekonomikas tendencēm, kas arī sekmētu jaunu iedzīvotāju grupu pieplūdumu un re-emigrāciju. Tāpat jādomā ne tikai savu projektu kontekstā, bet plašāk: ko mums visiem kopā izdarīt, lai Latvijas tautsaimniecība uzlabotos un attīstītos," teica viņa. Tāpēc foruma laikā tā dalībniekiem būs interesanti iepazīties ar jaunākajiem datiem, kuri apliecina, ka tieši demogrāfiskā situācija un paaudžu nomaiņa biznesā ietekmē komercīpašumu segmentu, secinot, ka arvien vairāk jauno speciālistu izvēlas strādāt attālināti nevis savās darba vietās, bet, ja izvēlas biroju kā savu darba vietu, tad tās jau ir pavisam citu prasību telpas nekā gadus iepriekš (piem., t.s. smart jeb "gudrie" ofisi u.tml.).

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi. Līdztekus daudzajiem NĪ jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm rudenī Rīgā notiekošajā NĪ attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Kirkors Ajderhanjans ( Kirkor Ajderhanyan ), Pasaules organizācijas FIABCI International prezidents.

Foruma norises laikā tradicionāli ir paredzēts nominēt Baltijas labākos nekustamo īpašumu projektus, lai tos tālāk virzītu uz S tarptautiskās nekustamo īpašumu   federācijas FIABCI iedibinātās balvas NI projektu attīstītājiem - Prix d’Excellence pasniegšanu. Šo balvu, sadarbībā ar prestižo izdevumu Wall Street Journal, par izciliem globālā mēroga NI projektiem FIABCI pasniedz savā ikgadējā kongresa laikā. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru par reāli notikušajiem darījumiem

11.05.2016

alt
alt

Pillar Investment Group iegādājas airBaltic centrālo biroja ēku

13.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība