Pirmajā ceturksnī izsniedz par 5% vairāk būvatļauju jaunu individuālo māju būvniecībai

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī izsniegta 251 atļauja jaunas viena dzīvokļa mājas būvniecības sākšanai, kas ir par 5% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vienlaikus par 6,3% 2016.gada pirmajos trijos mēnešos samazinājusies kopējā platība jaunu individuālo māju būvniecībai, veidojot 49,2 tūkstošus kvadrātmetru (m2).

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka 2016.gada pirmajā ceturksnī izsniegta 31 būvatļauja jaunu rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai ar kopējo platību 20,5 tūkstoši m2. Salīdzinājumā ar 2015.gada attiecīgo periodu izsniegto būvatļauju skaits jaunu rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai samazinājies par 13,9%, bet platība sarukusi 2,1 reizi.

Pēc statistikas pārvaldes datiem, kopumā šogad pirmajā ceturksnī izsniegtas 369 būvatļaujas viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai 70,7 tūkstošu m2 platībā. Salīdzinājumā ar 2015.gada attiecīgajā laika perioda izsniegto būvatļauju skaits viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai pieaudzis par 1,9%, bet platība sarukusi par 5,2%.

Savukārt rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai šogad pirmajā ceturksnī izsniegtas 56 būvatļaujas ar kopējo platību 61,1 tūkstotis m2. Salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo ceturksni šādu būvatļauju skaits samazinājies par 20%, bet platība sarukusi par 28,4%.

Latvijā 2015.gadā izsniedza 1386 atļaujas jaunu viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kas ir par 1,4% mazāk nekā 2014.gadā. Vienlaikus par 10% samazinājās kopējā platība jaunu individuālo māju būvniecībai un bija 281,9 tūkstoši m2.

 

City24.lv iesaka:

PIEDALIES      KONKURSĀ  UN LAIMĒ VASARĪGU BALVU - DĀRZA KAMĪNU!

Pillar Investment Group iegādājas airBaltic centrālo biroja ēku

13.05.2016

alt
alt

Liepājas investīciju plānā iekļauj 17 jaunus projektus četru miljonu eiro vērtībā

13.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Īsts arhitektūras šedevrs tepat Torņkalnā

2

Klientiem durvis vērs arī vairāki jaunie projekti Pārdaugavā un Mārupē

3

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

4

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

5

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

City24 redaktora izvēle

alt

Īsts arhitektūras šedevrs tepat Torņkalnā

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO