Liepājas investīciju plānā iekļauj 17 jaunus projektus četru miljonu eiro vērtībā

Liepājas pilsētas investīciju plānu 2015.-2020.gadam nolemts papildināt ar 17 jauniem projektiem, kuru kopējās izmaksas tiek lēstas četru miljonu eiro vērtībā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Jaunie projekti paredz uzlabot Liepājas reģionālās slimnīcas energoefektivitāti, bet Liepājas 15.vidusskolā un Liepājas 8.vidusskolā nomainīt elektroinstalāciju, kā arī veikt 15.vidusskolas stadiona rekonstrukciju. Plānots pilnveidot sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmu, izveidot dienas centru bezpajumtniekiem, ieviest dažādas aktivitātes un veikt uzlabojumus pilsētvidē, lai paaugstinātu dzīves komforta līmeni cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat paredzēts realizēt jaunu projektu iedzīvotāju drošības uzlabošanai pludmalē. Jūrmalas parkā plānots izveidot vairākas sporta takas, uzstādīt āra trenažierus un vingrošanas rīkus.

Paredzēts veidot arī publiskos aktīvās atpūtas laukumus un uzlabot vairākas vietas pilsētvidē, piemēram, iekārtot sporta taku Zirgu salā, atjaunot Līvas upes vēsturisko gultni, izgaismot esošos vides objektus un sadarbībā ar fondu "Viegli" izveidot atsevišķus objektus par godu Latvijas simtgadei. Paredzēts iekārtot jaunas ekspozīcijas Liepājas muzejā un stiprināt pārrobežu sadarbību. Plānots arī telpu remonts Dārza ielā 4/8 biznesa inkubatora vajadzībām.

Tāpat paredzēts uzlabot pilsētas transporta infrastruktūru un veikt esošā tramvaja tīkla izpēti, tādējādi samazinot tramvaja tīkla kopējās izmaksas, kā arī CO2 izmešu daudzumu. Ievērojamas investīcijas paredzēts piesaistīt zvejniekiem nepieciešamās infrastruktūras pilnveidošanai Liepājas ostā. Liepājas Sporta pārvalde plāno realizēt projektu "Urbact Vital Cities", kā mērķis ir ieviest jaunas sporta iespējas pilsētā un sakārtot infrastruktūru.

Investīciju plānā iekļauto jauno 17 projektu realizēšanai nepieciešamais finansējums varētu būt nedaudz vairāk par četriem miljoniem eiro, taču datiem par projektu indikatīvajām izmaksām ir informējošs raksturs un to precīzai noteikšanai šajā plānošanas stadijā vēl nav veikti sīki aprēķini. Pirms katra projekta īstenošanas tiks izstrādāta detalizēta projektu izmaksu tāme.

Investīciju plāna aktualizēšanu atbalstīja Liepājas domes deputāti finanšu un attīstības komiteju sēdēs, taču tā vēl jāapstiprina Liepājas domes sēdē.

Investīciju plāns ir neatņemama Liepājas pilsētas attīstības programmas sastāvdaļa un plānotie investīciju projekti sasaistās ar rīcības plānā definētajiem darbiem. Investīciju plānā iekļauti no 2015. līdz 2020.gadam plānotie investīciju projekti, kuriem papildus pašvaldības ikgadējam budžetam ir nepieciešams piesaistīt ārējo finansējumu. Galīgais lēmums par katra investīciju projekta īstenošanu un precīzām projektu izmaksām tiks pieņemts ar atsevišķu Liepājas pilsētas domes lēmumu.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem Liepājas pilsētas attīstības programmas pielikuma - investīciju plāna - aktualizācija ir jāveic vismaz reizi gadā, izskatot domes sēdē un apstiprinot ar Liepājas pilsētas domes lēmumu. Nepieciešamības gadījumā to iespējams veikt arī biežāk.

Investīciju plāns nosaka konkrētas rīcības un investīciju projektus, ko pašvaldība, tās iestādes un kapitālsabiedrības plānojušas realizēt līdz 2020.gadam. Investīciju plānā kopumā ir 245 projekti.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Pirmajā ceturksnī izsniedz par 5% vairāk būvatļauju jaunu individuālo māju būvniecībai

13.05.2016

alt
alt

Iepriekš plānotās "Hilton" vietā Pārdaugavā tiks atvērta "Park Inn by Radisson" viesnīca

13.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

4

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā