Zemes pērk vairāk

2013.gada sākums iezīmējies ar lielāku aktivitāti zemes gabalu iegādē. Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaits 2013.gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinoši ar 2012.gadu audzis par 30%.

Pircēju interese palielinājusies par privātapbūves zemes gabaliem, kas piemēroti privātmāju būvniecībai. Klienti jūtas drošāki par ekonomisko situāciju, gatavi ieguldīt lielākas investīcijas zemes gabalos un māju būvniecībā, lai piepildītu savu sapni par privātmāju. Vairāk interesē apbūves zemes gabali, kas ir nelieli, platībā no 1200-1500kv.m.. Šādu pieprasījumu nosaka kopīgā īpašuma cena, kas sanāk zemāka, nekā lieliem apbūves zemes gabaliem. Ļoti nozīmīga ir kadastrālā vērtība un prognozes par nekustamā īpašuma nodokli, kas būs jāmaksā turpmāk. Apbūves zemes gabalus pērk ar nolūku tuvāko gadu laikā uzsākt mājas būvniecību. Pirkumi ar mērķi ieguldīt naudu zemes gabalos, tiek veikti reti.  

Zemes gabalu izvēli pircēji nosaka pēc īpašuma cenas, atrašanās vietas, komunikācijām un piebraukšanas iespējām.

Tā kā nekustamā īpašuma cenu pamatā nosaka tā atrašanās vieta, tad pircēji izvērtē savus naudas resursus un izvēlas īpašumus atbilstoši šim kritērijam. Daudzi vēlētos iegādāties zemi, kas atrodas Rīgas mikrorajonos (Teika, Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Šampēteris), jo apkārt ir attīstīta infrastruktūra, bet diemžēl zemes gabalu cenas neatbilst pircēju pirktspējai. Tāpēc biežākie pirkumi notiek Pierīgas rajonos, kur cenas ir sākot no 10 000 EUR par apbūves zemes gabalu. Pērkot šos zemes gabalus, potenciālajam pircējam jārēķinās, ka pie šiem īpašumumiem var būt tikai zemes pievedceļš un vēl papildus ir jāiegulda līdzekļi elektrības pievilkšanā, bet zemā cena un nelieli pirmie ieguldījumi nosaka pircēju izvēli par lētiem zemes gabaliem. Lielākā pircēju daļa plāno celts nelielas mājas 100-160 kv.m. platībā, kā galveno faktoru uzsverot mājas ekonomiskumu un energoefektivitāti. Tāpēc šajās vietās populārais apkures veids gāze nav būtisks, jo jaunie īpašnieki izvēlas apkuri ar granulu vai malkas katliem.

Pavasarī palielinājās pircēju aktivitāte par dārza mājām dažādos dārziņu kooperatīvos. Šos īpašumus pērk gan ar nolūku izmantot kā dzīvesvietu vasarā, gan arī kā patstāvīgai dzīvošanai, ja šo dārza māju iespējams piemērot dzīvošanai ziemā.  

Arī privātmāju izvēle iegādei pārsvarā tiek balstīta uz ekonomiskiem principiem – lai ir viegli un lēti uzturēt, lai par apkuri nav jāmaksā dārgi un lai nav ikmēnēša apsaimiekošanas maksa. Visaktīvāk pircēji izrāda interesi par banku meitu uzņēmumu piedāvājumiem, jo tiem var saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus.

Ekskluzīvām, lielām privātmājām pieprasījums ir neliels, tas balstās vairāk uz citu valstu iedzīvotājiem, kas vēlas savu privātmāju ūdens tuvumā un prestižā vietā, kā arī lai apkārt ir nodrošināts apkapošanas serviss un drošība.


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Šīns: Nekustamā īpašuma nozares izpratnē lats joprojām ir kā risks

20.06.2013

Katrs piektais mājoklis Latvijā ir bez pastāvīgajiem iedzīvotājiem

21.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām