Pasniegs Latvijas Arhitektūras gada balvas

19. maija vakarā kinoteātrī «Splendid Palace» tiks pasniegtas Latvijas Arhitektūras gada balvas.

No plkst.11 līdz 14 kinoteātra Jaunajā zālē notiks trīs publiskas bezmaksas lekcijas, ko sniegs pasaulē atzīti arhitektūras eksperti. Arhitekts Taners Merkelejs (Nīderlande) stāstīs par sava pārstāvētā arhitektu biroja "Office for Metropolitan Architecture" (OMA) dalību konkursos, kā arī par pašu projektēšanas procesu - haosu, skaidrību un radīšanu. Dizainere un publiciste Tamāra Šafrīra (Izraēla/Nīderlande) analizēs tendenci uzlūkot ēkas atrauti no to arhitektiem, dizaineriem un apkārtējās telpas. Savukārt daudzu konkursu uzvarētāja arhitekte Lina Gotmē (Libāna/Francija) aicinās domāt par radīšanas procesu un apstākļiem, kas rezultējas ar labu arhitektūru.

Savukārt no plkst.19 līdz 21 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016" pasniegšanas ceremonija. Lai noskaidrotu gada spilgtākos arhitektūras sasniegumus, 51 iesniegto darbu sākotnēji vērtēja nacionālā žūrija, savukārt tālāko pusfinālistu vērtēšanu veica starptautiskā žūrija - arhitekts Pēters Loo no Igaunijas, arhitekts Mariuss Šaliamors no Lietuvas, arhitekte, profesore Eva Kuriloviča no Polijas, kā arī dizainere un publiciste Tamāra Šafrīra no Izraēlas, kura šobrīd strādā un dzīvo Nīderlandē.

Jau tika ziņots, ka šogad "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016" pusfinālam izvirzīti 16 darbi no konkursam kopumā iesniegtā 51 darba.

No pusfinālam izvirzītajiem darbiem lielākais skaits - septiņi - ir rekonstrukcijas un restaurācijas darbi. Pusfinālam izvirzīti "Aldara" alus darbnīca, Dzintaru koncertzāle, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Maltas vidusskola, Rēzeknes Zaļā sinagoga, Ventspils Profesionālās vidusskolas mācību ēka un "Villa Rota".

Pusfinālam izvirzītas arī sešas jaunbūves - Ceļu satiksmes drošības direkcijas klientu apkalpošanas centrs, Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, apartamentu komplekss "Kado Karim", "Kolekcionāra māja", Liepājas daudzfunkcionālais kultūras centrs "Lielais dzintars" un Ventspils Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca.

No interjera risinājumiem pusfinālā iekļauts divu līmeņu lofts "Ģipša fabrikā", starp vides objektiem pusfinālam izvirzīta Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos, bet arhitektūras procesu kategorijā pusfinālam izvirzīti raidījums "Adreses" un R.Šmēlinga konference "Vecrīgas reģenerācija: vai vecpilsētai būtu jāpielāgojas (laikam)".

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Lieliski jaunumi Baltijas nekustamo īpašumu kompānijām

18.05.2016

alt
alt

Uz gadu atlikta jaunas kadastrālās vērtības noteikšana

19.05.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

2

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī