Rekomendē pārdot investoriem problemātisko aktīvu pārvaldītāja AS "Reverta" portfeli

ēc Privatizācijas aģentūras pasūtījuma veicot problemātisko aktīvu tirgus situācijas izpēti, SIA "KPMG Baltics" rekomendē problemātisko aktīvu pārvaldītāja AS "Reverta" portfeļa pārdošanu investoriem, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Lēmums par tālāko rīcību ar "Reverta" būs jāpieņem valdībai.

Loginovs norādīja, ka "Reverta" joprojām ir parādsaistības pret valsti un tā maksā gan pamatsummas un procentu maksājumus. PA vadītājs arī atgādināja, ka izveidojot "Reverta", valdība rēķinājās, ka visu summu atgūt nebūs iespējams, jo tie ir problemātiskie aktīvi.

Kā ziņots, atbilstoši Privatizācijas aģentūras pasūtījumam SIA "KPMG Baltics" veica problemātisko aktīvu tirgus situācijas izpēti, lai sniegtu rekomendācijas par "Revertas" pārdošanas stratēģijas turpmāko īstenošanu, tostarp identificējot potenciālās pārdošanas stratēģijas un to, vai ir pamats apstiprinātās pārdošanas stratēģijas pārskatīšanai.

"Revertas" akcionāri ir Privatizācijas aģentūra - 84,15%, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka - 12,74%, citi - 3,11%.

Saskaņā ar Restrukturizācijas plānu, kas paredz "Revertas" darbības pilnīgu izbeigšanu līdz 2017.gada beigām, uzņēmums pērn turpināja izstrādāt problemātisko aktīvu portfeli. Tā rezultātā 2015.gada beigās "Revertas" kopējie aktīvi veidoja 144,6 miljonus eiro, salīdzinot ar 220,3 miljoniem eiro 2014.gada nogalē.

2015.gadā "Reverta" turpināja nekustamo īpašumu portfeļa izstrādi, pārdodot 308 dažādu segmentu nekustamos īpašumus par kopējo summu 22,5 miljoni eiro. 2015.gada nogalē "Revertas" nekustamo īpašumu portfelī bija atlikuši 252 objekti, salīdzinot ar 579 objektiem 2014.gada beigās.

"Reverta" 2015.gadā no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas atguvusi 61,3 miljonus eiro. 2015.gadā "Revertas" zaudējumi veidoja 45,5 miljonus eiro, salīdzinot ar 57,5 miljonu eiro zaudējumiem 2014.gadā, teikts uzņēmuma revidētajā finanšu pārskatā.

Koncerna zaudējumi 2015.gadā bija 54,24 miljoni eiro, salīdzinājumam - 2014.gadā koncerna zaudējumi bija 60,39 miljoni eiro.

Tāpat kā iepriekš, zaudējumu pamatā ir "Revertas" veiktie uzkrājumi problemātisko aktīvu vērtības samazinājumam un procentu izdevumu pārsniegums pār ieņēmumiem. Pēc "Parex bankas" sadalīšanas "Revertas" portfelī tika atstāti tikai zemas kvalitātes aktīvi ar ieilgušām atmaksas grūtībām, tāpēc zaudējumi jau sākotnēji tika iekļauti Restrukturizācijas plānā visā "Revertas" darbības laikā.

Pagājušajā gadā Valsts kasei atmaksāti 53 miljoni eiro, no tiem 30,7 miljoni eiro novirzīti pamatsummas atmaksai, bet 22,3 miljoni eiro - procentu maksājumos par valsts savulaik veikto ieguldījumu "Parex bankas" glābšanā.

Rīgā nojauks graustus Dzirnavu ielā 123

24.05.2016

alt
alt

Stadiona "Daugava" atjaunošana ekonomikai dos aptuveni 63 miljonu eiro ieguvumu

24.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts