Rekomendē pārdot investoriem problemātisko aktīvu pārvaldītāja AS "Reverta" portfeli

ēc Privatizācijas aģentūras pasūtījuma veicot problemātisko aktīvu tirgus situācijas izpēti, SIA "KPMG Baltics" rekomendē problemātisko aktīvu pārvaldītāja AS "Reverta" portfeļa pārdošanu investoriem, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Lēmums par tālāko rīcību ar "Reverta" būs jāpieņem valdībai.

Loginovs norādīja, ka "Reverta" joprojām ir parādsaistības pret valsti un tā maksā gan pamatsummas un procentu maksājumus. PA vadītājs arī atgādināja, ka izveidojot "Reverta", valdība rēķinājās, ka visu summu atgūt nebūs iespējams, jo tie ir problemātiskie aktīvi.

Kā ziņots, atbilstoši Privatizācijas aģentūras pasūtījumam SIA "KPMG Baltics" veica problemātisko aktīvu tirgus situācijas izpēti, lai sniegtu rekomendācijas par "Revertas" pārdošanas stratēģijas turpmāko īstenošanu, tostarp identificējot potenciālās pārdošanas stratēģijas un to, vai ir pamats apstiprinātās pārdošanas stratēģijas pārskatīšanai.

"Revertas" akcionāri ir Privatizācijas aģentūra - 84,15%, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka - 12,74%, citi - 3,11%.

Saskaņā ar Restrukturizācijas plānu, kas paredz "Revertas" darbības pilnīgu izbeigšanu līdz 2017.gada beigām, uzņēmums pērn turpināja izstrādāt problemātisko aktīvu portfeli. Tā rezultātā 2015.gada beigās "Revertas" kopējie aktīvi veidoja 144,6 miljonus eiro, salīdzinot ar 220,3 miljoniem eiro 2014.gada nogalē.

2015.gadā "Reverta" turpināja nekustamo īpašumu portfeļa izstrādi, pārdodot 308 dažādu segmentu nekustamos īpašumus par kopējo summu 22,5 miljoni eiro. 2015.gada nogalē "Revertas" nekustamo īpašumu portfelī bija atlikuši 252 objekti, salīdzinot ar 579 objektiem 2014.gada beigās.

"Reverta" 2015.gadā no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas atguvusi 61,3 miljonus eiro. 2015.gadā "Revertas" zaudējumi veidoja 45,5 miljonus eiro, salīdzinot ar 57,5 miljonu eiro zaudējumiem 2014.gadā, teikts uzņēmuma revidētajā finanšu pārskatā.

Koncerna zaudējumi 2015.gadā bija 54,24 miljoni eiro, salīdzinājumam - 2014.gadā koncerna zaudējumi bija 60,39 miljoni eiro.

Tāpat kā iepriekš, zaudējumu pamatā ir "Revertas" veiktie uzkrājumi problemātisko aktīvu vērtības samazinājumam un procentu izdevumu pārsniegums pār ieņēmumiem. Pēc "Parex bankas" sadalīšanas "Revertas" portfelī tika atstāti tikai zemas kvalitātes aktīvi ar ieilgušām atmaksas grūtībām, tāpēc zaudējumi jau sākotnēji tika iekļauti Restrukturizācijas plānā visā "Revertas" darbības laikā.

Pagājušajā gadā Valsts kasei atmaksāti 53 miljoni eiro, no tiem 30,7 miljoni eiro novirzīti pamatsummas atmaksai, bet 22,3 miljoni eiro - procentu maksājumos par valsts savulaik veikto ieguldījumu "Parex bankas" glābšanā.

Rīgā nojauks graustus Dzirnavu ielā 123

24.05.2016

alt
alt

Stadiona "Daugava" atjaunošana ekonomikai dos aptuveni 63 miljonu eiro ieguvumu

24.05.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!