Stadiona "Daugava" atjaunošana ekonomikai dos aptuveni 63 miljonu eiro ieguvumu

Saskaņā ar EY (agrāk "Ernst & Young") veiktajiem aprēķiniem VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" vērienīgais atjaunošanas projekts laikā līdz 2037.gadam nodrošinās aptuveni 63 miljonu eiro atdevi Latvijas ekonomikai, aģentūru LETA informēja VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"".

Šo atdevi veidos ieguvumi no veiktajiem ieguldījumiem kultūras attīstībā, ieguvumi no iedzīvotāju veselības stāvokļa un dzīves kvalitātes uzlabošanās sporta infrastruktūras pieejamības ietekmē, kā arī ieguvumi no jaunu darbvietu nodrošināšanas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

Šī ekonomiskā ieguvuma aplēse neietver pašu būvniecības izmaksu jeb aptuveni 47 miljonu eiro radīto pozitīvo efektu uz ekonomiku. Aprēķini veikti saskaņā ar Eiropas Komisijas vadlīnijām, veicot padziļinātu Grīziņkalna un tam piegulošo teritoriju un to apdzīvotības rādītāju izpēti, kā arī stadiona dažādo objektu noslodzes datiem.

Stadiona atjaunošana uzlabos dzīves apstākļus Grīziņkalna un tuvējo apkaimju iedzīvotājiem. Līdztekus paša stadiona atjaunošanai, kas nodrošinās plašu kultūras un sporta funkcionalitāti, stadiona "Daugava" atjaunošanas viens no galvenajiem mērķiem ir Grīziņkalna apkaimes revitalizācija, radot spēcīgu stimulu apkaimes un tam piegulošo teritoriju iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā.

"Jāņem vērā, ka tik nozīmīgs projekts kļūst par magnētu jaunai ekonomiskai aktivitātei, lielākai cilvēku plūsmai apkaimē, jauniem veikaliem, jauniem pakalpojumiem, jaunām sabiedriskām būvēm, privātām investīcijām. Turklāt projekta īstenošana būs saistīta ar jau notiekošu un nākotnē plānotu nozīmīgu apkaimes satiksmes infrastruktūras uzlabošanu, ko veiks Rīgas pašvaldība. Šie pasākumi kopumā dos plānoto revitalizācijas efektu un ilgtermiņa ieguvumu gan Latvijas ekonomikai, gan sabiedrībai," saka VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" valdes loceklis Elmārs Martinsons.

Tāpat Grīziņkalna apkaimē aktuāls ir iedzīvotāju drošības jautājums - saskaņā ar veikto pētījumu teritorija ir pievilcīga dažādām asociālām sabiedrības grupām. To apliecina arī Iekšlietu ministrijas dati par noziedzību - Grīziņkalna un Avotu apkaimēs tiek reģistrēts salīdzinoši augstāks noziegumu skaits uz 1000 iedzīvotājiem nekā Rīgā kopumā. Atjaunota, revitalizēta teritorija nodrošinās sporta un kultūras aktivitāšu un pasākumu pieejamību, kā arī kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas apkārtējo apkaimju iedzīvotājiem, tādējādi veicinot arī drošības situācijas uzlabošanos.

Jau ziņots, ka saskaņā ar 9.februārī Ministru kabinetā pieņemto stadiona "Daugava" un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģiju stadions līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots - tiks izveidotas jaunas papildu tribīnes un izbūvēta virkne jaunu objektu, - stadionā līdz 2022.gadam būs arī multifunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, tiks pilnībā atjaunots vieglatlētikas treniņu laukums, stadiona sporta laukums, bobsleja treniņu starta estakāde un stadiona ledus halle, kā arī veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi. Papildus tiks izbūvēta arī jauna "park&ride" auto stāvvieta un sakārtota apkārtējā pilsētas infrastruktūra.

Projektu ieviesīs VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem 40 191 396 eiro apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums 7 092 600 eiro apmērā.

Rekomendē pārdot investoriem problemātisko aktīvu pārvaldītāja AS "Reverta" portfeli

24.05.2016

alt
alt

Ašeradens: Mērķtiecīga valdības un uzņēmumu rīcība sekmēs būvniecības nozares izaugsmi un ēnu ekonomikas mazināšanu

24.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība