Ašeradens: Mērķtiecīga valdības un uzņēmumu rīcība sekmēs būvniecības nozares izaugsmi un ēnu ekonomikas mazināšanu

Uz izaugsmi vērsta būvniecības jomas sakārtošana ir viens no Latvijas ekonomikas attīstību veicinošiem faktoriem, tādēļ kopīga un mērķtiecīga valdības un uzņēmumu rīcība sekmēs būvniecības nozares izaugsmi, ēnu ekonomikas mazināšanu, reputāciju, kā arī konkurētspējas stiprināšanu starptautiskajā vidē, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Lai kopīgās diskusijās rastu labākos risinājumus nozares sakārtošanai, jau otro gadu Ekonomikas ministrija (EM) rīkos "Būvniecības nedēļu Latvijā", kuras laikā valsts, pašvaldību, nozares un izglītības jomas eksperti pārrunās par nozares politikas, ēku renovācijas, būvnormatīvu un izglītības aktualitātes.

"Latvija nupat kļuvusi par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalsti, kas mums paver plašas iespējas, arī būvniecības jomā, pārņemt citu valstu pieredzi un labo praksi nozares regulējuma veidošanā un tā piemērošanā," norādīja ministrs.

Laika posmā no 31.maija līdz 3.jūnijam Rīgā norisināsies "Būvniecības nedēļa 2016", kas ir lielākais gadskārtējais būvniecības nozares notikums Latvijā. Tās atklāšanā, 31.maijā, Ministru prezidents Māris Kučinskis (V), ekonomikas ministrs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane parakstīs būvniecības nozares un valdības sadarbības memorandu.

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) vadītājs Pēteris Druķis atzīst, ka būvniecības nedēļas gaitā organizētajās diskusijās par aktualitātēm nozarē, nepieciešamajiem uzlabojumiem un izaicinājumiem izdevies piesaistīt plašu ekspertu loku, lai kopīgiem spēkiem sekmētu nozares attīstību.

"Kā īpaši nozīmīgs notikums ir plānotā sadarbības memoranda parakstīšana starp valdību un nozari, kas paredzēs ne tikai konkrētus turpmākos uzdevumus, bet arī kalpos par apliecinājumu iesaistīto pušu ieinteresētībai nozares sakārtošanā," uzsvēra Druķis.

Būvniecības nedēļas pirmās dienas - "Politikas dienas" - uzdevums ir informēt par būvniecības politikas pamatnostādnēm un regulējumu nozares attīstībai, tostarp valsts nospraustajiem mērķiem būvniecības nozarē līdz 2020.gadam. Dienas garumā norisināsies trīs paneļdiskusijas, kurās eksperti no EM, BVKB, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības, Latvijas Būvnieku asociācijas u.c. diskutēs par ēnu ekonomikas mazināšanu, konkurētspējas palielināšanu, kā arī drošības un kvalitātes uzlabošanu.

1.jūnijā norisināsies "Renovācijas diena", kas būs veltīta ēku renovācijas aktualitātēm, finansējuma pieejamībai un kultūrvēsturisko ēku saglabāšanai. Diskusijās piedalīsies Latvijas enerģētikas un būvniecības eksperti, EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, "Altum", Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes, invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons", kā arī "Investor Confidence Project" un Latvijas Restauratoru biedrības pārstāvji.

Lai vienotos par nepieciešamo rīcību nozares būvnormatīvu un standartu izstrādē, 2.jūnijā norisināsies "Standartizācijas diena". Tās laikā ar citu valstu pieredzi būvnormatīvu jomā un Eiropas standartiem būvniecībā, kā arī izaicinājumiem un uzdevumiem to attīstībā dalīsies Latvijas standarta, EM un BVKB pārstāvji. Otrajā daļā, piedaloties arī Latvijas standartizācijas tehniskajām komitejām, norisināsies apaļā galda diskusija "Jauno būvnormatīvu izaicinājumi standartizācijas aktivitātēm būvniecībā".

Būvniecības nedēļa noslēgsies 3.jūnijā ar "Izglītības dienu", kuras laikā esošie un topošie būvniecības studenti, mācībspēki un būvniecības organizācijas dalīsies pieredzē par būvniecības izglītības kvalitāti Latvijā, kā arī diskutēs par nozares izaicinājumiem un nepieciešamajām izmaiņām, lai sekmētu atbilstošu speciālistu sagatavošanu. Klātesošie tiks iepazīstināti arī ar Latvijas skolās realizēto kampaņu "Mācies būvniecību" jauniešu iedvesmošanai apgūt būvnieka profesiju.

Reģistrēties dalībai "Būvniecības nedēļas 2016" pasākumos, kā arī iepazīties ar katras dienas programmu iespējams BVKB mājaslapā "www.bvkb.gov.lv".

"Būvniecības nedēļu 2016" organizē BVKB sadarbībā ar EM, Latvijas standartu, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Būvuzņēmēju partnerību un citām būvniecības nevalstiskajām organizācijām.

Pirmo reizi Būvniecības nedēļa tika organizēta pērn, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē gaitā, kas bija pirmais šāda veida notikums Latvijā un ES. Tās laikā dažādu pasākumu laikā tika pārrunāti Eiropas Komisijas izstrādātās Stratēģijas būvniecības nozares ilgtspējīgai konkurencei "Būvniecība 2020" īstenošanas aspekti.

Stadiona "Daugava" atjaunošana ekonomikai dos aptuveni 63 miljonu eiro ieguvumu

24.05.2016

alt
alt

Valdība un būvniecības nozare parakstīs sadarbības memorandu par ēnu ekonomikas mazināšanu nozarē

25.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā