Privātos pasūtījumus būvniecībā kavē neprognozējami ilgie teritorijas plānošanas jautājumi

Privātā sektora pasūtījumu neesamība ir faktors, kas kavē būvniecības attīstību. Nozīmīgs šķērslis privātajām investīcijām ir teritorijas plānošanas jautājumi, kuri Latvijā ir neprognozējami ilgi, stāsta Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

"Privātā sektora pasūtījumi ir ļoti interesanta lieta. Tad, kad būvniekiem pārmet, ka lielākie pasūtītāji ir valsts un pašvaldības, jāsaprot, ka ne jau būvnieki atraida kādus privātos pasūtījumus. Šo pasūtījumu vienkārši nav, un tas droši vien ir daudz plašāks jautājums, kas iziet ārpus būvniecības nozares. Te ir jājautā, kāpēc šīs privātās investīcijas nenāk uz Latviju, kāpēc investori izvēlas citas Baltijas valstis," sacīja Fromane.

Viņa norādīja, ka nozīmīgs šķērslis ir teritorijas plānošanas jautājumi, kuri Latvijā ir neprognozējami ilgi.

"Ja kāds investors jautā, cik ilgā laikā var uzbūvēt kādu komercobjektu un sākt to izmantot, tad būvnieki var atbildēt tikai no tā posma, kad saņemta būvatļauja. Savukārt to, cik ilgs laiks būs nepieciešams būvatļaujas saņemšanai, neviens nespēj prognozēt. Īpaši tad, ja vēl būs nepieciešams izstrādāt detālplānu, veikt ietekmes uz vidi novērtējumu vai būs jāveic zemesgabalu apvienošana," sacīja Fromane.

Būvuzņēmēju partnerības vadītāja uzsvēra, ka tā ir milzīga problēma, tāpēc ir sāktas sarunas ar Rīgas domi par to, kādā veidā pašvaldība varētu palīdzēt risināt šos jautājumus.

"Ir sākts aktīvs darbs, redzēsim, kādi būs praktiskie piedāvājumi. Dome patlaban izrāda lielu interesi, lai šie teritorijas plānošanas jautājumi kļūtu mazāk birokrātiski. Tas ir jāatrisina, jo Viļņā un Tallinā process notiek nesalīdzināmi ātrāk un investoriem, kuri izlēmuši nākt uz Baltijas valstīm, ērtāk ir tur, kur termiņi ir prognozējami. Mums jādomā nevis par to, kā pielīdzināties kaimiņiem, bet par to, kā varētu kļūt vēl pievilcīgāki investīcijām. Teritorijas plānošanas birokrātijas mazināšana noteikti ir jautājums, kas liekams arī valdības dienas kārtībā," skaidroja Fromane.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24  INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Būvniecības izmaksas aprīlī Latvijā - zemākas nekā pirms gada

27.05.2016

alt
alt

"Trasta komercbanka" jūnijā rīko vairāku nekustamo īpašumu izsoles

30.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā