Kučinskis: Valdība un būvniecības nozare vienojas par savstarpēju uzticēšanos

Parakstot Latvijas valdības un būvniecības nozares sadarbības memorandu, valdība un būvniecības nozare vienojas par savstarpēju uzticēšanos, pirms memoranda parakstīšanas uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers atzina, ka, pateicoties memorandam, būvniecības nozare kļūs par tiešu palīgu valdībai, savukārt valdība pauž uzticību, ka nozare spēs pašregulēties un tā novērsīs konstatētos trūkumus.

"Valdība ir nolēmusi iet ceļu uz savstarpēju uzticēšanos. Šodien valdība un būvniecības nozare apņemas būt sadarbības partneri," teica Kučinskis.

Savukārt ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pauda atzinību nozares vēlmei piedalīties problēmu risināšanā. "Būvniecības nozare ir sasniegusi jaunu brieduma pakāpi, jo tā vēlas problēmas risināt kopā ar valsti," uzsvēra ekonomikas ministrs.

Ašeradens stāstīja, ka būvniecības nozarē ir identificētas vairākas problēmas, tostarp vidēja termiņa plānošanas dokumentu trūkums, administratīvās prasības, publiskie iepirkumi, ēnu ekonomika, ētikas standartu trūkums u.c. "Reformas nevar īstenot bez nozares atbalsta," uzsvēra Ašeradens.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pauda cerību, ka tuvākajos gados būvniecības nozare kļūs konkurētspējīga, jo patlaban tikai 3% no nozares spēlētājiem ir eksportspējīgi. Tāpat ministre informēja, ka 2015.gada beigās būvniecības nozarē darbojās vairāk nekā 25 000 būvniecības pakalpojumu sniedzēju, bet liela daļa šo uzņēmumu nodokļos nomaksājuši mazāk nekā 10 000 eiro, turklāt 14% nozares spēlētāju manās no valsts atgūt vairāk nodokļu, nekā tie ir nomaksājuši.

"Ceru, ka būvniecības nozare ir nobriedusi un tā aizvien vairāk novērtē, cik svarīgi ir nomaksāt nodokļus. Memoranda parakstīšana ir uzticības diena, kad tiek noklāts sarkanais paklājs ne tikai diskusijām, bet arī reāliem darbiem," sacīja Reizniece-Ozola.

Savukārt Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane uzsvēra, ka būvniecības nozarē ir nepieciešamas fundamentālas pārmaiņas. "Lai panāktu vērā ņemamas pārmaiņas, jābūt vienotiem un jāiegulda darbs. Saprašanās memorands ir solis ceļā uz problēmu risināšanu," teica Fromane.

Memorands, kuru šodien parakstīja premjerministrs, ekonomikas ministrs, finanšu ministre un 12 būvuzņēmumu asociācijas, paredz trīs gadu laikā uz pusi mazināt ēnu ekonomiku būvniecības nozarē, kas patlaban aplēsta 40% apmērā. Memorandā Latvijas Būvuzņēmēju partnerība apņemas finansēt ikgadēju ēnu ekonomikas novērtēšanu būvniecības nozarē, izstrādāt ikgadēju rīcības plānu ēnu ekonomikas mazināšanai.

Ekonomikas ministrs apņemas būvniecības nozares ēnu ekonomikas mazināšanas plānu virzīt izskatīšanai Ēnu ekonomikas apkarošanas padomē, veikt tā izpildes kontroli un regulāri komunicēt ar nozari par tās aktuālajām problēmām.

Finanšu ministre apņemas savas kompetences ietvaros koordinēt būvniecības nozares ēnu ekonomikas mazināšanas plāna izpildes kontroli un izpildes izvērtējumu. Savukārt premjers apņemas uzraudzīt pušu sadarbību normatīvā regulējuma izstrādes procesā, respektējot viedokļu un interešu dažādību, kā arī gādājot par nozares ilgtspējīgu attīstību.

Puses apņemas reizi gadā izvērtēt memoranda aktualitāti un tā pārskatīšanas nepieciešamību.

Nozares prioritārie uzdevumi paredz līdz 2018.gadam par 20% palielināt būvniecības tirgus pieaugumu salīdzinājumā ar 2015.gadu, samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecībā vismaz uz pusi un sasniegt nozarē nodarbināto vidējā atalgojuma atbilstību vidējam atalgojumam valstī. Tāpat nozare plāno līdz 2019.gada sākumam nodrošināt būvniecības eksporta apjoma pieaugumu par 20%.

 

City24.lv iesaka:

MEKLĒ JAUNU MĀJVIETU? CITY24 IR, KO PIEDĀVĀT - VISUS PIEDĀVĀJUMUS ĪREI APSKATI ŠEIT!

Rīgas dome neatrod interesentus vairāku īpašumu iegādei

31.05.2016

alt
alt

Kas interesē mājokļu meklētājus: maijā populārāko jauno projektu TOP 5

31.05.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts