Rīgas mikrorajonos turpina pieaugt sērijveida dzīvokļu cenas

Šī gada maijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,5 %. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena maijā pieauga līdz 683 eiro kvadrātmetrā, bet kopš 2016. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājušās par 4,3 %, kas ir augstākais sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums pēdējo sešu gadu laikā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» ikmēneša tirgus pārskatā. 

Vislielākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2016. gada sākuma novērots Imantā (+ 6,8 %). Arī citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas šogad palielinājās. Vislēnāk dzīvokļu cenas kopš gada sākuma pieauga Ķengaragā (+ 1,9 %).

Maijā sērijveida dzīvokļu vidējā cena pieauga līdz 683 eiro kvadrātmetrā. Cenas vidēji bija par 57,8 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 eiro par kvadrātmetru.

Iepriekšējā mēnesī dzīvokļu cenas, vērtējot pēc istabu skaita, pieauga salīdzinoši vienmērīgi. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga vienistabas (+ 0,3%), divistabu (+ 0,4 %), trīsistabu (+ 0,6 %) un četristabu (+ 1 %) dzīvokļiem.

Sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums maijā tika novērots gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos, vienīgi Ķengaragā un Bolderājā pēdējā mēneša laikā cenas saglabājušās stabilas. Pārskatā teikts, ka lielākais pieaugums novērots Ziepniekkalnā, kur dzīvokļu cenas paaugstinājās par 1,2 %.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas maijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga līdz 845 eiro par kvadrātmetru pozīcijai. Zemākā viena kvadrātmetra vidējā cena maijā saglabājās Bolderājā – 478 eiro kvadrātmetrā.

Kā teikts "Arco Real Estate" pārskatā, visdārgākie dzīvokļi maijā saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kur cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī svārstījās no 42 000 līdz 45 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 23 000 līdz 35 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kur cenas divistabu dzīvokļiem svārstījās no 21 000 līdz 35 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

Visvairāk dzīvokļu piedāvājumu skaits palielinājies Teikā

2016. gada maijā dzīvokļu piedāvājums Rīgā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā pieauga. Piedāvājumu skaits "Arco Real Estate" analizētajos Rīgas mikrorajonos samazinājās vien par 0,6 %, tādējādi kopumā izmaiņas nav notikušas. Salīdzinot ar 2015. gada maiju, dzīvokļu piedāvājums bija ievērojami zemāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits šī gada atbilstošajā mēnesī bija par 19 % zemāks, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija mazāks par 24 %.

Kompānijas ikmēneša pārskatā teikts, ka apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits maijā bija Purvciemā, Āgenskalnā un Pļavniekos, savukārt vismazākais – Bolderājā un Vecmīlgrāvī.

Piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos vienlaicīgi gan pieauga, gan samazinājās. Maijā dzīvokļu piedāvājums visbūtiskāk palielinājās Teikā (+ 18,7 %). Savukārt dzīvokļu piedāvājums visvairāk saruka Bolderājā (- 17,7 %).

Analizējot piedāvājumu skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Āgenskalnā un Mežciemā. Turpretī Vecmīlgrāvī un Ķengaragā piedāvājumu skaits bija vismazākais.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Dzīvojamais nams "Medūzas" – lieliska investīcija nākotnei!

08.06.2016

alt
alt

City24.lv mēneša projekts – "Nordic Villages" ciemati Pierīgā!

09.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī

4

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

5

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

6

Jauns, uzlabots plānojums trīsistabu dzīvokļiem "Merks Gaiļezera namos"

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī