Katrs trešais iedzīvotājs nav apmierināts ar apkārtējo vidi ap mājām

Saskaņā ar Saliena un pētījuma centra SKDS aptauju, katrs trešais iedzīvotājs Latvijā nav apmierināts ar apkārtējo vidi ap savām mājām un uzskata sevi par neaizsargātiem pret citu patvaļu, kas pasliktina to dzīves apstākļus un mājokļa vērtību. Visvairāk ar šo problēmu saskaras respondentu Rīgā un citās lielajās Latvijas pilsētās. 

Kā norāda nekustamā īpašuma attīstītājs Saliena, iedzīvotājiem ir tiesības uz sakārtotu un pievilcīgu vidi ap savu mājokli, bet mūsdienu pilsētvidē to ir grūti nodrošināt. Tādēļ Saliena, iepazīstoties ar ārvalstu praksi šīs problēmas risināšanā, ir izstrādājusi juridisku regulējumu, kas ļauj tās teritorijā aizsargāt mājokļu īpašniekus no kaimiņu patvaļas un nodrošināt estētiski pievilcīgu apkārtni un vidi ilgtermiņā.

Lai gan pastāv dažādi pašvaldību būvvalžu noteikumi, kas ierobežo kaimiņu patvaļu un nodrošina iedzīvotāju tiesības uz sakārtotu un arhitektūras ziņā viengabalainu vidi, tomēr realitātē šie principi tikai daļēji tiek ievēroti. Īpašuma uzturēšana kārtībā būtībā ir nesakārtots process ilgtermiņā, ar ko saskaras daudzi iedzīvotāji.

Kā galvenās problēmas apkārtējā vidē aptaujātie iedzīvotāji min bojātu ceļu un ietvju segumu (72%), suņu izkārnījumus zālienā (56%), apķēpātas un bojātas ēku fasādes (49%), netīras kāpņu telpas (43%), nepietiekamu apgaismojumu (39%), individuālu balkonu apdari (37%) un to izmantošanu mantu glabāšanai (31%), kā arī salauztus soliņus (33,2%).

Ruslans Mironenko, Saliena SIA biznesa attīstības direktors: "Apkārtējās vides saglabāšana atbilstoši augstiem standartiem ir jebkura attīstītāja izaicinājums. Mūsdienās pastāv dažādi pašvaldības normatīvo aktu regulējumi, kas būtu iedzīvotājiem jāievēro, tomēr tie ne vienmēr spēj atturēt no kaimiņu patvaļas, piemēram, ēku fasādes neatbilstoša krāsojuma, īpašuma pārbūves, atkritumiem un citām lietām un paradumiem, kas degradē apkārtējo vidi un vienlaikus arī samazina apkārtējo mājokļu tirgus vērtību. Apzinoties šādas problēmas riskus ilgtermiņā, esam iepazinušies ar ārvalstu praksi un izstrādājuši juridisku regulējumu, kas paredz Salienas iedzīvotājiem ilgtermiņā rūpēties par īpašumu, atbilstoši apkārtējai videi un augstākajiem standartiem. Juridisku nosacījumu iekļaušana īpašuma dokumentācijā ir vienīgais leģimitatīvais instruments, kā ievērot mājokļu īpašnieku intereses, aizsargāt no citu patvaļas un nodrošināt to tiesības uz estētiski sakārtotu vidi arī pēc desmit divdesmit un vairāk gadiem."

Pateicoties šādam regulējumam, Saliena spēj pasargāt mājokļu īpašniekus no kaimiņu patvaļas un negodprātīgas saimniekošanas, neatbilstošām pārbūvēm un arhitektoniski nesaderīgiem fasādes risinājumiem. Šādu praksi ievēro daudzās Eiropas Savienības valstīs, kā, piemēram, Vācijā, Beļģijā, Austrijā, Šveicē un Nīderlandē, kas ir atradušas juridiskus instrumentus. Piemēram, vairumā gadījumu īpašnieka pienākumi uzturēt īpašumu noteiktā kārtībā un kvalitātē tiek reģistrēti vietējās zemesgrāmatās, tādā veidā kļūstot par pienākumu arī nākamajām paaudzēm.

Saliena ir viens no nedaudzajiem attīstītājiem Latvijā, kas veido vidi atbilstoši labākajai ārvalstu praksei un augstākajiem dzīves standartiem. Tās priekšrocība un vienlaikus arī drošība iedzīvotājiem, ir īpašumu uzturēšanas standarts, kas darbojas kā kontroles mehānisms īpašuma vērtības saglabāšanai un pieaugumam.

Nekustamā īpašuma komplekss Saliena atrodas starp Rīgu un Jūrmalu. 455 ha lielā platībā tiek attīstīts mūsdienīgs koncepts ar augstvērtīgu dzīvojamo, darba un izklaides vidi. Projektā Saliena jau dzīvo 300 ģimenes no 11 dažādām valstīm, ierīkota mūsdienīga infrastruktūra, tiek veidots viens no lielākajiem augstākā līmeņa golfa kompleksiem Baltijā, kā arī atrodas Starptautiskā skola. Salienas iedzīvotāju atpūtai izveidoti trīs parki 14 ha platībā. Tuvumā atrodas ledus halle, sporta komplekss ar baseiniem, futbola laukums un ezers. Salienas attīstītājs un pārvaldītājs ir Saliena SIA. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Īpašumi Baltijas jūras krastā, kur rast veldzi karstās vasaras dienās

09.06.2016

alt
alt

Mājokļu pieejamība Rīgā turpina uzlaboties

10.06.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

2

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

3

Ģimeniski, mūsdienīgi un aktīviem cilvēkiem piemēroti: karstākie jaunie "Bonava Latvija" projekti

4

Pašam sava māja Pierīgā: Salienā pieejami labiekārtoti zemes gabali privātmāju būvniecībai

5

2018. gada interjera dizaina aktualitāte - Amtico Vinila grīdas

6

Dzīve ūdens ieskautā vietā

City24 redaktora izvēle

alt

Jautrākai bērnībai: idejas, kā ar krāsām bērnistabā radīt priekpilnu vidi

alt

Premium īpašumu tirgus - arvien pieejamāks vietējam pircējam

alt

Šogad Rīgas jauno projektu tirgus tiks papildināts ar 2000 jauniem dzīvokļiem