Pieaudzis vietējo pieprasījums pēc dzīvokļiem Rīgas centrā

Līdzīgi kā 2015.gadā, arī 2016.gada sākumā tendences dažādos Rīgas centra dzīvokļu segmentos atšķiras – ja uz vietējo tirgu vērstā segmenta aktivitāte pieaug, tad uz nerezidentu tirgu orientētā - turpina stagnēt. Jāņem vērā fakts, ka centra dzīvokļu tirgus ietver plašu mājokļu tipu spektru, sākot no ekskluzīviem dzīvokļiem Vecrīgā un Klusajā centrā līdz pirmskara būvētām neremontētām ēkām centra perifērijā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Uz rezidentiem orientētais centra dzīvokļu tirgus 1.ceturksnī ir piedzīvojis vērā ņemamu kāpumu – par 23% Tuvajā centrā un par 45% Tālajā centrā. Tikmēr ekskluzīvais un uz nerezidentu tirgu vērstais dzīvokļu tirgus Vecrīgā un Klusajā centrā turpina stagnēt jau pusotru gadu ar caurmērā četriem līdz sešiem darījumiem mēnesī.

"Latio" tirgus pārskatā teikts, ka tirgus izaugsmes galvenais vilcējspēks ir vietējā pieprasījuma pieaugums. Gada pirmajā ceturksnī reģistrēti 228 rezidentu dzīvokļu darījumi Rīgas centrā, kas ir lielākā vietējā tirgus aktivitāte segmentā kopš 2008.gada. Ienākumi lēnām, bet pārliecinoši aug, bankas arvien aktīvāk kreditē mājokļu iegādi, un tirgus uz to pārliecinoši norāda.

Kopumā 2016.gada 1.ceturksnī attiecībā pret 2015.gada nogali veikto darījumu skaits ar centra dzīvokļiem pieauga par 37%, bet Zemesgrāmatā uzrādītā kopējā darījumu summa par 20%. Salīdzinot ar 2015.gada pirmajiem mēnešiem, aktivitāte ir gandrīz divkāršojusies.

Pirmajā ceturksnī daļēji darījumu aktivitātes pieaugumu Tālajā centrā nodrošināja ārvalstu investora dzīvokļu portfeļa iegāde Krišjāņa Barona ielā. Pateicoties šim darījumam, nerezidentu darījumu skaits centra dzīvokļu segmentā 2016.gada martā bija 40%, salīdzinot ar caurmērā 10-14% citos mēnešos, tomēr normalizētais nerezidentu īpatsvars turpina sarukt.

Vietējā tirgus interese arvien pieaug par nelieliem dzīvokļiem Tālajā centrā, jo daļai vietējo pircēju dzīvoklis pirmskara mājās ir alternatīva sērijveida dzīvokļiem, ja mājoklis jaunajā projektā pircējam šķiet pārāk dārgs.

Tirgū vērojama tendence, ka pircēji – gan rezidenti, gan nerezidenti arvien lielāku uzmanību pievērš nekustamā īpašuma nodokļa lielumam, kas atsevišķās ekskluzīvākās apkaimēs sāk veidot būtisku īpašuma lietošanas izdevumu daļu, vēsta "Latio".

Līdzīgi kā tipveida dzīvokļu tirgū arī šajā segmentā saglabājas nepietiekams labu dzīvokļu piedāvājums par adekvātu un tirgus situācijai atbilstošu cenu.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Mājokļu tirgū dominē vietējais pieprasījums

10.06.2016

alt
alt

"NCC Housing" pārtop par "Bonava Latvija"

10.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem