Pieaudzis vietējo pieprasījums pēc dzīvokļiem Rīgas centrā

Līdzīgi kā 2015.gadā, arī 2016.gada sākumā tendences dažādos Rīgas centra dzīvokļu segmentos atšķiras – ja uz vietējo tirgu vērstā segmenta aktivitāte pieaug, tad uz nerezidentu tirgu orientētā - turpina stagnēt. Jāņem vērā fakts, ka centra dzīvokļu tirgus ietver plašu mājokļu tipu spektru, sākot no ekskluzīviem dzīvokļiem Vecrīgā un Klusajā centrā līdz pirmskara būvētām neremontētām ēkām centra perifērijā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Uz rezidentiem orientētais centra dzīvokļu tirgus 1.ceturksnī ir piedzīvojis vērā ņemamu kāpumu – par 23% Tuvajā centrā un par 45% Tālajā centrā. Tikmēr ekskluzīvais un uz nerezidentu tirgu vērstais dzīvokļu tirgus Vecrīgā un Klusajā centrā turpina stagnēt jau pusotru gadu ar caurmērā četriem līdz sešiem darījumiem mēnesī.

"Latio" tirgus pārskatā teikts, ka tirgus izaugsmes galvenais vilcējspēks ir vietējā pieprasījuma pieaugums. Gada pirmajā ceturksnī reģistrēti 228 rezidentu dzīvokļu darījumi Rīgas centrā, kas ir lielākā vietējā tirgus aktivitāte segmentā kopš 2008.gada. Ienākumi lēnām, bet pārliecinoši aug, bankas arvien aktīvāk kreditē mājokļu iegādi, un tirgus uz to pārliecinoši norāda.

Kopumā 2016.gada 1.ceturksnī attiecībā pret 2015.gada nogali veikto darījumu skaits ar centra dzīvokļiem pieauga par 37%, bet Zemesgrāmatā uzrādītā kopējā darījumu summa par 20%. Salīdzinot ar 2015.gada pirmajiem mēnešiem, aktivitāte ir gandrīz divkāršojusies.

Pirmajā ceturksnī daļēji darījumu aktivitātes pieaugumu Tālajā centrā nodrošināja ārvalstu investora dzīvokļu portfeļa iegāde Krišjāņa Barona ielā. Pateicoties šim darījumam, nerezidentu darījumu skaits centra dzīvokļu segmentā 2016.gada martā bija 40%, salīdzinot ar caurmērā 10-14% citos mēnešos, tomēr normalizētais nerezidentu īpatsvars turpina sarukt.

Vietējā tirgus interese arvien pieaug par nelieliem dzīvokļiem Tālajā centrā, jo daļai vietējo pircēju dzīvoklis pirmskara mājās ir alternatīva sērijveida dzīvokļiem, ja mājoklis jaunajā projektā pircējam šķiet pārāk dārgs.

Tirgū vērojama tendence, ka pircēji – gan rezidenti, gan nerezidenti arvien lielāku uzmanību pievērš nekustamā īpašuma nodokļa lielumam, kas atsevišķās ekskluzīvākās apkaimēs sāk veidot būtisku īpašuma lietošanas izdevumu daļu, vēsta "Latio".

Līdzīgi kā tipveida dzīvokļu tirgū arī šajā segmentā saglabājas nepietiekams labu dzīvokļu piedāvājums par adekvātu un tirgus situācijai atbilstošu cenu.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Mājokļu tirgū dominē vietējais pieprasījums

10.06.2016

alt
alt

"NCC Housing" pārtop par "Bonava Latvija"

10.06.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts