Pēc mazaktīvā gada sākuma pavasarī pieaugusi aktivitāte privātmāju segmentā

Savrupmāju un privātās apbūves zemes tirgus izaugsme vieš cerības, ka, līdz ar ienākuma līmeņa pieaugumu un kreditēšanas aktivitātes palielināšanos, tas ir atguvies no pirms gada piedzīvotā krituma. Lai arī atsevišķi mēneši tirgū ir mazaktīvi, tomēr kopējā tendence ir pozitīva, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā par 2016.gada pirmo ceturksni. 

Savrupmāju segmentā gads iesākās ar ļoti zemu aktivitāti, taču februārī tirgus atgriezās ierastajā līmenī, bet martā notikušo darījumu skaits – 34, bija lielākais kopš 2014.gada, savukārt darījumu kopējā summa saskaņā ar Zemesgrāmatā datiem bija lielākā pēdējo divu gadu laikā, liecina "Latio" apkopotā informācija.

2016.gada pirmais ceturksnis aktivitātes ziņā saglabājās līdzīgs iepriekšējiem trim ceturkšņiem ar vidēji nedaudz vairāk nekā 20 darījumiem mēnesī, toties tirgus naudas apjoma ziņā bija ievērojams pieaugums gan pret iepriekšējo ceturksni (par 48%), gan pret 2015.gada 1.ceturksni (par 38%).

Tirgus kopējās summas apjoma pieaugumu pirmajā ceturksnī noteica darījumu skaita palielināšanās ar mājām vērtībā virs 100 000 eiro. Ja parasti šādu darījumu īpatsvars ir apmēram 30%, tad gada sākumā tas bija 50% jeb 34 darījumi. Puse no darījumiem ar privātmājām notika ar īpašumiem par cenu virs 100 000 eiro.

Savrupmāju tirgus aktivitātes pieaugums, tuvojoties pavasarim, turklāt pēc ļoti neaktīva decembra un janvāra, ir likumsakarīgs, tāpēc arī turpmāk ceturkšņa griezumā paredzams, ka tirgus saglabāsies stabils un martā novērotais augstais darījumu skaita līmenis ir vērtējams kā apstākļu sakritība, nevis tirgus tendence.

"Latio" vēsta, ka pircēji ļoti racionāli izvērtē iespējas un izmaksas jau gatavas mājas vai privātās apbūves zemesgabala iegādei ar mērķi pašiem būvēt māju. Lielā mērā izvēle ir atkarīga no pircēja motivācijas ieguldīt savu laiku, darbu un enerģiju, pārraugot un koordinējot mājas būvniecību, vai tomēr iegādāties jau dzīvošanai gatavu ēku.

Privātās apbūves zemes tirgū otro ceturksni pēc kārtas vērojams aktivitātes pieaugums aptuveni par 15%, un arī tirgus apjomam pieaugums ir otro ceturksni pēc kārtas – aptuveni 5% apmērā. Tirgū notiek 23-25 darījumi mēnesī.

Kopējā darījumu summa ar privātās apbūves zemi mēnesī saglabājas aptuveni viena miljona eiro līmenī, bet kopējā zemes gabalu platība, ar kuriem tiek veikti darījumi, ir palielinājusies līdz apmēram 4 hektāriem mēnesī. Darījumi notiek lielākoties ar zemesgabaliem platībā no 1000 līdz 1500 kvadrātmetriem.

2016.gada pirmajā ceturksnī par 35% pieauga darījumu skaits ar lētākiem zemesgabaliem, bet samazinājās darījumu skaits ar dārgākiem zemesgabaliem. Tas skaidrojams ar nelielu skaitu darījumu ar ekskluzīviem privātapbūves zemesgabaliem.

Pateicoties vairākiem darījumiem ar lielākiem zemesgabaliem, vidējā pirkuma platība pieauga par aptuveni 30%, teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse paplašinās ar jauniem dalībniekiem

13.06.2016

alt
alt

Plāno pārskatīt pirmā mājokļa programmas nosacījumus; papildu procentmaksājumus pagaidām tomēr neplāno

14.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

2

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī