Pēc mazaktīvā gada sākuma pavasarī pieaugusi aktivitāte privātmāju segmentā

Savrupmāju un privātās apbūves zemes tirgus izaugsme vieš cerības, ka, līdz ar ienākuma līmeņa pieaugumu un kreditēšanas aktivitātes palielināšanos, tas ir atguvies no pirms gada piedzīvotā krituma. Lai arī atsevišķi mēneši tirgū ir mazaktīvi, tomēr kopējā tendence ir pozitīva, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā par 2016.gada pirmo ceturksni. 

Savrupmāju segmentā gads iesākās ar ļoti zemu aktivitāti, taču februārī tirgus atgriezās ierastajā līmenī, bet martā notikušo darījumu skaits – 34, bija lielākais kopš 2014.gada, savukārt darījumu kopējā summa saskaņā ar Zemesgrāmatā datiem bija lielākā pēdējo divu gadu laikā, liecina "Latio" apkopotā informācija.

2016.gada pirmais ceturksnis aktivitātes ziņā saglabājās līdzīgs iepriekšējiem trim ceturkšņiem ar vidēji nedaudz vairāk nekā 20 darījumiem mēnesī, toties tirgus naudas apjoma ziņā bija ievērojams pieaugums gan pret iepriekšējo ceturksni (par 48%), gan pret 2015.gada 1.ceturksni (par 38%).

Tirgus kopējās summas apjoma pieaugumu pirmajā ceturksnī noteica darījumu skaita palielināšanās ar mājām vērtībā virs 100 000 eiro. Ja parasti šādu darījumu īpatsvars ir apmēram 30%, tad gada sākumā tas bija 50% jeb 34 darījumi. Puse no darījumiem ar privātmājām notika ar īpašumiem par cenu virs 100 000 eiro.

Savrupmāju tirgus aktivitātes pieaugums, tuvojoties pavasarim, turklāt pēc ļoti neaktīva decembra un janvāra, ir likumsakarīgs, tāpēc arī turpmāk ceturkšņa griezumā paredzams, ka tirgus saglabāsies stabils un martā novērotais augstais darījumu skaita līmenis ir vērtējams kā apstākļu sakritība, nevis tirgus tendence.

"Latio" vēsta, ka pircēji ļoti racionāli izvērtē iespējas un izmaksas jau gatavas mājas vai privātās apbūves zemesgabala iegādei ar mērķi pašiem būvēt māju. Lielā mērā izvēle ir atkarīga no pircēja motivācijas ieguldīt savu laiku, darbu un enerģiju, pārraugot un koordinējot mājas būvniecību, vai tomēr iegādāties jau dzīvošanai gatavu ēku.

Privātās apbūves zemes tirgū otro ceturksni pēc kārtas vērojams aktivitātes pieaugums aptuveni par 15%, un arī tirgus apjomam pieaugums ir otro ceturksni pēc kārtas – aptuveni 5% apmērā. Tirgū notiek 23-25 darījumi mēnesī.

Kopējā darījumu summa ar privātās apbūves zemi mēnesī saglabājas aptuveni viena miljona eiro līmenī, bet kopējā zemes gabalu platība, ar kuriem tiek veikti darījumi, ir palielinājusies līdz apmēram 4 hektāriem mēnesī. Darījumi notiek lielākoties ar zemesgabaliem platībā no 1000 līdz 1500 kvadrātmetriem.

2016.gada pirmajā ceturksnī par 35% pieauga darījumu skaits ar lētākiem zemesgabaliem, bet samazinājās darījumu skaits ar dārgākiem zemesgabaliem. Tas skaidrojams ar nelielu skaitu darījumu ar ekskluzīviem privātapbūves zemesgabaliem.

Pateicoties vairākiem darījumiem ar lielākiem zemesgabaliem, vidējā pirkuma platība pieauga par aptuveni 30%, teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse paplašinās ar jauniem dalībniekiem

13.06.2016

alt
alt

Plāno pārskatīt pirmā mājokļa programmas nosacījumus; papildu procentmaksājumus pagaidām tomēr neplāno

14.06.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība