Pasaules ekscentriskāko mājokļu TOP10. Stokholmai piedāvā pasaulē augstāko koka debesskrāpi. Peldošo viesnīcu jaunie projekti Katarā.

„Mūsdienās mājoklis ir forma, kādā arhitekts var atspoguļot indivīda unikālās īpašības un raksturu. Kamēr vien klientam ir attiecīgas finanses, viņš var strādāt rokrokā kopā ar arhitektu, lai realizētu dzīvē pārdrošus sapņus par savu mājokli. Gluži tāpat kā bērnībā mēs domājam par savu sapņu māju, tas ir iespējams arī pieaugušajiem, jo atslēgas princips paliek tas pats, pielāgot dzīvesvietu savam raksturam un mājas aktivitātēm,” raksta portāls Architizer, ievadot savu versiju par 10 pasaules ekstravagantākajiem mājokļiem. Viens no objektiem, kas ir iekļuvis topā, ir tā saucamā „Ūdens māja”, ķīniešu arhitekta Li Zuaiding Atelie veidots privāts mājoklis Julonga kalna pakājē. Arhitekts ir apvienojis senu ķīniešu mājokli kopā ar mūsdienīgiem, īpaši zemiem baseiniem, kas kopā veido caurspīdīgu ūdens virsmu, līdz ar to apkārt esošie kalni un daba atspoguļojas ūdenī un rada plašuma efektu. Topā iekļuvis arī projekts „Lollipop House”, Korejas dzīvojamā māja, kuras fasāde ir rozā un baltā krāsās, gluži kā konfekte uz kociņa. Interesanti, ka mājas iekšieniē centrālais elements ir spirālveida kāpnes, kas savieno septiņus stāvus, tādejādi var teikt, ka interjers veidojas līdzīgi bākām, kur stāvi tā īsti viens no otra netiek atdalīti, citiem vārdiem, lielas kāpnes ar dzīvojamām istabām, virtuvi, vannasistabu, u.c. Savdabīgs projekts realizēts pirms pieciem gadiem Austrālijā. Tā ir māja Adelaidā, burtiski celta uz tilta pāri akmeņainai upei. Fasādei izmantoti lieli logi līdz pat zemei ar dubultu stiklojumu, kā arī skatam paveras Austrālijas daba, lieli, daudzzaraini koki un, protams, upe. Otrs nozīmīgs projekts ir tā sauktā „Drew House”, kuram izmantoti dažādi jumtu segumi un koka konstrukcijas, pēc formas atgādinot kempinga mājiņu. Interesanta detaļa ir koka „turbīna”, iebūvēta vienā no ēkas sienām. Pieminēšanas vērts ir beļģu projekts „House in The Outskirts of Brussels”, kur mājokļa ārējās fasādes ir apaudzētas ar zaļumu (dažādi krūmāji, vīteņaugi, u.c.) „kažoku”, atstājot vietu plašiem logiem, kas plešas no grīdas līdz pat griestiem.

Vairāk http://goo.gl/71IlQ


Zviedru kompānija „C. F. Møller” nākuši klajā ar konkursa piedāvājumu projektēt koka augstceltni Stokholmā, kas varētu kļūt par augstāko koka būvi pasaulē, un šobrīd projekts ir pieejams izvērtēšanai mājaslapā http://goo.gl/K4pKT  

„Wooden Skyscraper”, kā apgalvo projekta autori, varētu būt paraugs ilgtspējīgai arhitektūrai. „Vienīgais iemesls, kāpēc nekas šāds vēl nav tapis, ir tas, ka dzelzs konstrukcijām ir spēcīgs un liels tirgus. Taču šobrīd būvnieki ir sākuši domāt par atbildīgāku darbu, saudzējošu apkārtējai videi,” portālam Deezen ideju pamato arhitekts Ole Jonsons (Ola Jonsson). Viņš skaidro, ka koka konstrukcijas ir lētaka alternatīva, turklāt tās ir vieglākas, samazinot transporta izdevumus, kā arī ugunsdrošākas par dzelzi.

Vairāk http://goo.gl/chDuP


Arābu valsts Katara sākusi savdabīgus gatavošanās darbus futbola čempionātam 2022. gadā, proti, sākuši projektēt peldošās viesnīcas, lai naktsmītņu pietiktu visiem pilsētas viesiem. Tādejādi ir plānots izguldīt vismaz 25 000 viesu, projektējot modernas viesnīcas, kuras ar sauszemi savienos laivu transports un jauni pievedceļi. Lai arī idejas novērtētas kā labas, tomēr to realizācija esot dārga. Taču Kataras naudas resursi ir apjomīgi, līdz ar to ar izmaksām nevajadzētu būt problēmu. Taču sarežģījumus paredz pēc čempionāta beigām. Pagaidām neesot skaidrības, kā viesnīcas piesaistīs viesus pēc apjomīgajiem sporta svētkiem.

Vairāk http://goo.gl/6C9gQ

*Foto: http://www.architizer.com


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Tikai 5% Latvijas iedzīvotāju dzīvo šajā gadsimtā uzceltajos mājokļos

25.06.2013

Notiks konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013" laureātu apbalvošana

26.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu