"Būvniecības nedēļas 2016" izskanējušajām iniciatīvām liels valdības atbalsts

Jūnija sākumā Rīgā noslēdzās Būvniecības valsts kontroles biroja (turpmāk – Birojs) rīkotā «Būvniecības nedēļa 2016». Tās ietvaros vēsturisks notikums bija valdības un būvniecības nozares sadarbības memoranda parakstīšana, ko nozares vārdā kopā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerību parakstīja 12 vadošās nozares organizācijas. 

"Latvijas būvniecības nozares uzņēmumu iniciatīva par kopīgu memorandu ar valdību, apņemoties veikt virkni pasākumu nozares sakārtošanai, ir nozīmīgs paraugs citām nozarēm. Būtiskas izmaiņas nozarē nav iespējams veikt bez uzņēmēju atbalsta un aktīvas līdzdalības," vērtējot "Būvniecības nedēļas 2016" norisi, uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. "Būvkomersantu konkurētspējas celšana un kopīgi īstenoti pasākumi ēnu ekonomikas mazināšanai ir mūsu galvenie uzdevumi šim un nākošajiem diviem gadiem. Tikai tā mēs varēsim nodrošināt būvniecības nozares ilgtspējīgu attīstību, kas būs balstīta uz inovatīvām tehnoloģijām un būvmateriāliem, arhitektonisko kvalitāti un kvalificētu darbaspēku," turpina A.Ašeradens.

Parakstot Latvijas valdības un būvniecības nozares sadarbības memorandu par ēnu ekonomikas mazināšanu nozarē un rīcības plānu 2016. –2018. gadam par prioritāri veicamajiem uzdevumiem, puses apņēmušās kopīgi veikt pasākumus ēnu ekonomikas, jo īpaši nelegālās nodarbinātības, izskaušanai, skaidras publisko būvdarbu iepirkumu sistēmas stiprināšanai, būvniecībā iesaistīto pušu civiltiesisko attiecību reglamentēšanai, samērīgu un skaidru nozares un valsts attiecību veidošanai, kā arī atbildības par būvdarbu kvalitāti nodrošināšanai.

"Šis ir pirmais gadījums, kad publiskais un privātais sektors noslēdz šāda veida, mēroga un tik ambiciozu sadarbības memorandu. Ir skaidrs, ka ēnu ekonomikas īpatsvara mazināšana ir viens no lielākajiem tuvāko gadu Latvijas valsts izaicinājumiem, kur ir nepieciešami kompleksi risinājumi. Es ceru, ka memorandā paredzētās lietas izdosies īstenot iespējami ātri un tas vienlaikus kalpos kā labs piemērs un aicinājums arī citām nozarēm sadarboties savstarpēji un arī ar valsti," uzsver Baiba Fromane, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja.

Biroja vadītājs Pēteris Druķis uzsver, ka "nozīmīgs solis ceļā uz būvniecības jomas sakārtošanu un nozares attīstību ir valdības atbalsts, kas tika iegūts, parakstot valdības un būvniecības nozares sadarbības memorandu par turpmākiem konkrētiem uzdevumiem. Jautājumi, par kuriem Būvniecības nedēļā vienojāmies,  būs ar tiešu efektu rītdien, nevis tālā nākotnē. Šo vienošanos un atziņu rezultātā tiks veiktas apjomīgas izmaiņas būvniecības normatīvajā regulējumā – darīsim vienkāršāk un gudrāk!".

"Būvniecības nedēļas 2016" laikā būvniecības procesā iesaistītie un eksperti diskutēja par nozares aktualitātēm Eiropā un Latvijā. Īpaša uzmanība un atsevišķas dienas bija veltītas nozares politikas, ēku renovācijas, būvnormatīvu un izglītības jautājumiem būvniecībā. Kopumā "Būvniecības nedēļu 2016" gan klātienē, gan interneta tiešraidē vēroja vairāk nekā 400 interesentu. Tiešraidē tika nodrošināti Politikas un Renovācija dienas notikumi.

Nedēļa tika atklāta ar Politikas dienu 31.majā, kuras uzdevums bija informēt par mērķiem būvniecības politikā līdz 2020.gadam. Pēc memoranda parakstīšanas trīs paneļdiskusijās nozares un valsts institūciju pārstāvji diskutēja par rīcības plānā definētajiem uzdevumiem. Puses apņēmušās reizi gadā sanākt, lai pārskatītu aktuālos jautājumus un atskatītos uz paveikto. Kā nākamā šāda tikšanās norisināsies Biroja rīkotajā rudens ikgadējā starptautiskajā Būvniecības konferencē, kurā pulcēsies kā Latvijas, tā arī ārvalstu nozares eksperti.

1.jūnijā norisinājās Renovācijas diena par renovācijas stratēģijas un tās ieviešanas aktualitātēm, galvenajiem izaicinājumiem un iespējamiem risinājumiem kvalitatīvas renovācijas nodrošināšanā. Renovācijas diena Būvniecības nedēļas ietvaros norisinājās sadarbībā ar Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi. Šis bija pirmais no sešiem projekta BUILD UPON pasākumiem, kas plānoti Latvijā, lai sadarbojoties ar dažādiem tirgus dalībniekiem, sagatavotu Renovācijas stratēģijas v2.0. iesniegšanai Eiropas Komisijai 2017.gadā.

Lai vienotos par nepieciešamo rīcību nozares būvnormatīvu un standartu izstrādē, 2.jūnijā norisinājās Standartizācijas diena, kurā tika diskutēts par citu valstu pieredzi būvniecības standartizācijas jomā un Eiropas standartiem būvniecībā. Puses vienojās par nepieciešamību izstrādāt jaunos būvnormatīvus to ieviešanai līdz 2017.gada 31.decembrim, kuros atbilstoši Būvniecības likuma pilnvarojumam tiktu noteiktas tehniskās prasības konkrētām būvēm atbilstoši likumā noteiktajam būvju iedalījumam.

Būvniecības nedēļa noslēdzās ar Izglītības dienu, kurā esošie un topošie būvniecības studenti, mācībspēki un būvniecības organizācijas dalījās pieredzē par būvniecības izglītības kvalitāti Latvijā, kā arī diskutēja par nozares izaicinājumiem un nepieciešamajām izmaiņām, lai sekmētu atbilstošu speciālistu sagatavošanu. Puses vienojās, par nepieciešamību radīt platformu, kur aizsākt aktīvu sadarbību un pieredzes apmaiņu starp nozari un tehniskās izglītības iestādēm. Tas sekmētu precīzi definēt būvniecības nozares mērķus speciālistu kvalifikācijai, kā arī panākt atbilstošas izmaiņas mācību programmās. Tāpat nozarei būtu jāmotivē speciālistus izglītoties, kā arī finansiāli jāatbalsta mācību iestādes mūsdienīgu laboratoriju un citu nepieciešamo aprīkojumu iegādei.

Ar "Būvniecības nedēļas 2016" materiāliem iespējams iepazīties Biroja mājaslapā.

"Būvniecības nedēļu 2016" organizēja Birojs sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Latvijas Būvuzņēmēju partnerību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Nacionālo standartizācijas institūciju "Latvijas standarts", Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un citām būvniecības nevalstiskajām organizācijām.

Pirmo reizi Būvniecības nedēļa tika organizēta pērn, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros, kas bija pirmais šāda veida notikums Latvijā un Eiropas Savienībā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Aicina uz Atvērto durvju dienu Kr.Valdemāra namā 37

14.06.2016

alt
alt

Pirmajā ceturksnī sezonālo faktoru dēļ samazinājās mājokļu pieejamība Rīgā

14.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

4

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem