"Melnsila kvartāls" – jauns solis Pārdaugavas vēsturiskās koka arhitektūras atdzimšanā

Drīzumā Pārdaugavas vēsturiskās koka arhitektūras vidi papildinās atjaunots īpašums – «Melnsila kvartāls», kas atrodas starp Alīses ielas ūdenstorni un Kalnciema kvartālu. 3442 m² plašā un labiekārtotā pagalmā savā vēsturiskajā veidolā tiek atjaunoti divi mazstāvu dzīvojamie koka nami, kuros izvietoti 32 dzīvokļi. «Melnsila kvartāla» dzīvokļu pārdošanu vada nekustamo īpašumu uzņēmums «IMMOSTATE Home».

19. gadsimta beigās gruntsgabals Švarcmuižas ielā 14 piederēja uzņēmējam Ludvigam Ādolfam Jansonam. Pirms vairāk kā 100 gadiem celtās dzīvojamās ēkas eleganto ārpilsētas rezidenču stilā projektējis arhitekts Jānis Alksnis.

"Melnsila kvartāls" atrodas Pārdaugavā, Melnsila un Kristapa ielas krustojumā, blakus gleznainajam Alīses ielas ūdenstornim un Kalnciema kvartālam. Īpašums atrodas aizsargājamā Āgenskalna vēsturiskās koka apbūves teritorijā.

Mūsdienās šī ir izcila dzīvesvieta ar attīstītu infrastruktūru. Tuvumā atrodas valsts un privātie bērnudārzi, skolas, lielākie veikalu tīkli, mazie veikaliņi un pasts, kā arī iecienītais un gaumīgi, ar pietāti pret vēsturisko koka apbūvi attīstītais Kalnciema kvartāls. Līdz Vecrīgai ir tikai 2.3 km, līdz lidostai - 6.5 km, līdz Jūrmalai - 15 km.

2016. gada sākumā tika sākta "Melnsila kvartāla" ēku renovācija, lai labiekārtotā un privātā teritorijā savā vēsturiskajā veidolā līdz 2017. gada decembrim atjaunotu divas koka ēkas. Nākotnē blakus divām esošajām ēkām plānots būvēt modernā arhitektūras stilā ieturētu dzīvojamo ēku, kas harmoniski iekļausies esošajā koka arhitektūras vidē.  

Saskaņā ar "Diānas Zalānes projektu biroja" atjaunošanas un pārbūves projektu tiek veikta "Melnsila kvartāla" pirmās - divstāvu dzīvojamās - ēkas Kristapa ielā 33 stāvu renovācija un mansarda pārbūve. Ēka atgūs ne tikai savu iepriekšējo spozmi, tiekot pie jauna fasādes apšuvuma, atjaunotiem koka dekoriem ar jauniem koka logiem un atbilstoši ēkas vēsturiskajam veidolam veiktai cokolstāva un jumta atjaunošanai, bet arī tiks siltināta atbilstoši mūsdienu energoefektivitātes normām, tiks izbūvētas mansarda terases un noliktavas telpas cokolstāvā, atjaunotas koplietošanas telpas, mainīti inženiertīkli un izveidoti jauni dzīvokļu plānojumi.

Atjaunotā ēka atrodas pagalmā, ar skatu uz Kristapa ielu un Alises ielas ūdenstorni. Ēkā izvietoti 8 dzīvokļi platībā no 24 līdz 112 m², no tiem 4 dzīvokļi izvietoti ēkas augstajā pirmajā stāvā, 2 dzīvokļi - otrajā stāvā un 2 dzīvokļi - ēkas mansardā. Abiem mansarda dzīvokļiem ir plašas terases. Lielākajiem dzīvokļiem pieejamas virszemes autostāvvietas un privātas noliktavas telpas ēkas cokolstāvā.

Kvartāla otrajā ēkā Melnsila ielā 14 atradīsies 24 dzīvokļi platībā no 19 līdz 64 m², kā arī komerctelpas cokolstāvā. Dzīvokļus nekustamo īpašumu uzņēmums "IMMOSTATE Home" pircējiem piedāvā bez iekšējās apdares cenā no 950 EUR/m² līdz 1100 EUR/m² .

"Melnsila kvartāla" projekta attīstītāja, SIA "MIA 14" valdes loceklis Vestards Rozenbergs: "Līdzās izciliem jaunākās paaudzes arhitektūras un dizaina paraugiem Rīgā īpašu lomu ieņem ne tikai jūgendstila mūra ēku apbūve Klusajā centrā. Pilsētas īpašais šarms ir arī saglabātā koka arhitektūra - nozīmīga pilsētbūvniecības attīstības sastāvdaļa. Zināms, ka Rīgas aizsargājamā vēsturiskajā centrā no aptuveni 5000 celtnēm 10% ir koka arhitektūras mantojums, bet kopumā pilsētas teritorijā ir aptuveni 3500 koka celtnes. Pēdējā laikā sabiedrība arvien vairāk novērtē šo unikālo mantojumu un Kalnciema ielas kvartāls ir viens no labākajiem piemēriem koka arhitektūras saglabāšanas un atjaunošanas jomā. Āgenskalna koka apbūves vēsturiskajā zonā atkal atdzimst "Melnsila kvartāls", kurā ērtus dzīvokļus par pieejamām cenām atradīs tie, kuri spēj novērtēt vides un vēsturiskās koka apbūves vērtību."

Arhitekte Diāna Zalāne, kuras vadītais projektu birojs ir vēsturisko koka ēku atjaunošanas un pārbūves autors, saka: "Ēkas "Melnsila kvartālā" ir turpinājums jau iesāktai koka arhitektūras atjaunošanai Kalnciema ielas kvartālā. Ēkas tiek atjaunotas ļoti saudzīgi, maksimāli saglabājot koka detalizāciju un ievērojot vēsturiskos būvpaņēmienus. Koka detaļu saglabāšana un detalizācijas atjaunošana piedod kvartālam īpašu pievilcīgumu, sajūtu un noskaņojumu. Iekštelpās tiek saglabātas īpaši vērtīgās krāsnis, durvis. Kāpņu telpas interjers tiek atjaunots un veidots kā organisks ēkas turpinājums. Katra detaļa objektā ir svarīga. Atjaunojot vēsturiskās ēkas, netiek veidoti jauni mūsdienīgi arhitektūras uzslāņojumi, bet risinājumi tiek maksimāli tuvināti vēsturiskajam projektam - pagalma ēkas apjomam tiek atjaunota veranda, ēkas izskatu tuvinot tās sākotnēji iecerētajam veidolam. "Melnsila kvartāls" tiek veidots, lai harmoniski iekļautos Āgenskalna koka arhitektūras ansamblī."

Vairāk informācijas par pieejamiem dzīvokļiem Kristapa ielā 33 skatīt šeit.  

Vairāk informācijas par pieejamiem dzīvokļiem Melnsila ielā 14 skatīt šeit

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Pirmajā ceturksnī sezonālo faktoru dēļ samazinājās mājokļu pieejamība Rīgā

14.06.2016

alt
alt

Sabiedriskās organizācijas paudušas kategorisku "pret" jauna "notāru nodokļa" ieviešanu

15.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem