Jūrmalas dzīvokļu tirgū pieaugusi vietējo pircēju aktivitāte

2016.gada pirmajā ceturksnī Jūrmalas dzīvokļu tirgus aktivitāte pieauga par 5% ar caurmērā 60 darījumiem mēnesī, bet kopējā darījumu summa ir 4 miljoni eiro, kas ir novērojamā tirgus aktivitāte pēc Imigrācijas likuma izmaiņu stāšanās spēkā 2014.gada rudenī, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā. 

Jauno projektu dzīvokļu tirgū gada pirmajā ceturksnī būtiski pieauga vietējo pircēju aktivitāte, sasniedzot augstāko līmeni pēdējo divu gadu laikā. Cenām sasniedzot 2 000 eiro kvadrātmetrā, ir vērojams pieprasījuma pieaugums daļā Latvijas vidusslāņa. Nākamais periods ļaus novērtēt, vai šī ir uzskatāma par tendenci, kas liecina par vietējā pircēja atgriešanos pārsvarā nerezidentu dominētā Jūrmalas dzīvokļu tirgus segmentā.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, summas ziņā ir kritums par 42%, ko izskaidro vairāki 2015.gada oktobrī notikušie darījumi ekskluzīvajā projektā Legend ar cenu virs viena miljona eiro – ceturkšņa kopējā darījumu summa bija gandrīz divas reizes lielāka nekā ierasts.

"Latio" vēsta, ka jauno projektu dzīvokļu tirgū 2016.gada sākumā notika tikai 20% no visiem dzīvokļu darījumiem Jūrmalā, taču šo darījumu kopējā summas īpatsvars tirgū sasniedza 75%. Lielākais darījumu skaits notiek Kauguros, kur darījumu summas ir zemākas nekā Rīgā, bet vidējais darījums Jūrmalas jaunajos projektos ir aptuveni 200 tūkstoši eiro, kas ir apmēram divas reizes vairāk nekā Rīgā.

Gandrīz pilnībā uz vietējo pircēju orientētajā pirmskara un sērijveida dzīvokļu tirgū notika caurmērā 40-50 darījumi mēnesī, jeb 4 no katriem pieciem darījumiem Jūrmalas dzīvokļu tirgū.

62% no darījumiem ar sērijveida dzīvokļiem notika Kauguros, kur šis tirgus ir visaktīvākais, galvenokārt lielā piedāvājuma dēļ. Pieprasītākie dzīvokļi šajā segmentā ir 40 līdz 60 kvadrātmetrus lieli ar cenu līdz 30 tūkstošiem eiro. 22% darījumu notika Jūrmalas teritorijā no Buļļupes līdz Dubultiem, kur dzīvokļi ir būtiski dārgāki, bet 16% pārējā pilsētā. Līdzīgs darījumu aktivitātes teritoriālais sadalījums stabili saglabājas jau ilgāku laiku.

Jauno dzīvokļu tirgū līdzīgs pieprasījums ir gan pēc dzīvokļiem ar platību no 50 līdz 100 m2, gan no 100 līdz 150m2. Ar šādiem dzīvokļiem notiek 80% darījumu, teikts pārskatā.

Jauno projektu tirgū vienlīdz daudz darījumu notiek ar dzīvokļiem vērtībā līdz Imigrācijas likumā noteiktā 250 000 eiro ieguldījuma sliekšņa Termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, gan virs tā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Kam pievērst uzmanību uzsākot sadarbību ar nekustamo īpašumu kompāniju?

16.06.2016

alt
alt

Argumenti pret nekustamo īpašumu darījumu reformu – nav pārliecinoši

16.06.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

3

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden