Prognozē, ka jauno projektu tirgū saglabāsies stabilas cenas

Jauno mājokļu tirgus turpina uzrādīt stabilu un relatīvi augstu aktivitātes līmeni, un 2016.gada pirmajā ceturksnī tā bija augstākā, kopš 2014.gada septembrī stājās spēkā izmaiņas Imigrācijas likumā, samazinot pieprasījumu nerezidentu vidu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā. 

Kā liecina "Latio" apkopotā informācija, darījumu skaita pieaugums bija vērojams ceturto ceturksni pēc kārtas. Lai arī temps ir nokrities līdz 2%, tomēr tas liecina par stabilu un arvien pieaugošu vietējā pircēja interesi par dzīvokļiem jaunajos projektos.

Pretēji aktivitātei, darījumu kopējā summa jau otro ceturksni pēc kārtas nedaudz samazinājās. Šī iezīme skaidrojama ar lielu darījumu skaitu jaunajā daudzdzīvokļu namā Salnas ielā 21 un līdzīgos projektos, kur dzīvokļu cenas līdzinās dārgāko sērijveida dzīvokļu segmentam.

Pēc trīs ceturkšņus ilguša nozīmīga aktivitātes pieauguma jauno mājokļu pirmreizējā* tirgū 2016.gads sākās ar nelielu 7% kritumu. Turpretī darījumu skaits otrreizējā tirgū pieauga par 21% un sasniedza augstāko aktivitāti kopš 2014.gada nogales.

Pēdējo trīs ceturkšņu laikā, saglabājoties gandrīz nemainīgai Rīgas dzīvokļu tirgus aktivitātei, darījumu skaita īpatsvars ar dzīvokļiem jaunajos projektos ir pieaudzis no 17% līdz 21%.

Kā teikts mājokļu tirgus pārskatā, pēc kopējās summas, saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem, darījumi ar dzīvokļiem jaunajos projektos veido 44% no Rīgas dzīvokļu tirgus kopējā apjoma, kas ir neliels kritums attiecībā pret iepriekšējiem diviem ceturkšņiem.

Kopš zemākā tirgus aktivitātes punkta pagājušā gada 1.ceturksnī darījumu skaits ir pieaudzis par 54%.

Pirmajā ceturksnī strauji pieaudzis pieprasījums pēc nelieliem dzīvokļiem ar platību līdz 50 kvadrātmetri. Šādu darījumu skaits attiecībā pret pēdējo divu gadu vidējo rādītāju ir pieaudzis par 85%, turklāt visos gada pirmā ceturkšņa mēnešos pieprasījums saglabājās stabili augsts.

Neskatoties uz pieprasījuma pieaugumu pēc mazajiem dzīvokļiem, tomēr lielākā pircēju interese ir par dzīvokļiem ar platību no 70 līdz 80 kvadrātmetriem un cenu ap 100 tūkstošiem eiro.

Turpretī darījumu skaits ar lieliem un dārgākiem dzīvokļiem ar cenu virs 150 tūkstošiem eiro gada sākumā ir samazinājies un kopš Imigrācijas likuma izmaiņām saglabājas ar apmēram divas reizes mazāku aktivitāti. Lai gan atsevišķi projekti kā Club Central Residence ir bijuši ļoti veiksmīgi, kopējie pārdošanas tempi visticamāk neiedrošinās attīstīt jaunus projektus šajā segmentā.

2016.gada pirmajā ceturksnī par 31% pieaudzis darījumu skaits ar nerezidentiem, kuru interese par dzīvokļiem Rīgas jaunajos projektos pieaug trešo ceturksni pēc kārtas un sasniedz augstāko līmenī kopš Imigrācijas likuma izmaiņu stāšanās spēkā. Nerezidentu darījumu skaita īpatsvars jauno dzīvokļu tirgū ir 22%, katru mēnesi darījumiem notiekot par kopējo summu virs 3 miljoniem eiro.

Saskaņā ar "Latio" darījumu informāciju 2016.gada pirmajā ceturksnī dzīvokļu vidējās cenas jaunajos projektos saglabājās stabilas visos segmentos – mikrorajonos, centrā un Vecrīgā.

Nesen nodoti ekspluatācijā un būvniecības stadijā atrodas vairāki desmiti jauno dzīvokļu namu, kas ir laba ziņa pircējiem, un palielinās augstvērtīgu mājokļu īpatsvaru Rīgas dzīvokļu tirgū.

Ar pašreizējiem pirmreizējā tirgus aktivitātes rādītājiem piedāvājums pārsniegs pieprasījumu, tāpēc attīstītāji pagaidām ir nogaidoši jaunu projektu īstenošanā.

Jauno dzīvokļu tirgus lielā mērā ir atguvis izaugsmi un spējis pārorientēties uz vietējo pieprasījumu. Uz nerezidentu tirgu vērstais dārgākais segments ir nogaidošs un turpina stagnāciju. „Latio” prognozē, ka, neskatoties uz lēnu, bet stabilu ekonomikas un mājsaimniecību ienākumu līmeņa pieaugumu, cenas visticamāk saglabās stabilitāti, jo nav redzami priekšnoteikumi dramatiskām izmaiņām. Kā piedāvājums, tā pieprasījums aug diezgan lēni rezidentu sektorā, bet ekskluzīvo īpašumu attīstītāji cenas būtiski nesamazina.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Liepājā audzis pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem

21.06.2016

alt
alt

Pēc līguma noslēgšanas uz svešas zemes varēs celt un lietot vienīgi nedzīvojamas ēkas un būves

21.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem