Pirmajā ceturksnī audzis darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem

Šī gada pirmajā ceturksnī Rīgas sērijveida tirgus saglabāja savu stabilitāti, kas novērojama jau vairākus gadus. Lai gan janvāris bija salīdzinoši mazaktīvs, tomēr nākamie mēneši jau atkal uzrādīja ierastos 400 dzīvokļu pārdevumus un 10-12 miljonu eiro kopējo darījumu summu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā. 

Salīdzinot ar 2015.gada pirmo ceturksni, kad vietējais pieprasījums piedzīvoja kritumu, darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem ir par 16% lielāks, bet Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu kopējā summa palielinājusies par 36%.

Izaugsme nav tik liela kā citos segmentos tādēļ, ka arī kritums bija salīdzinoši neliels. Atskatoties uz 2009. un 2010. gadu, kad atsevišķos tirgus segmentos aktivitātes nebija vispār, sērijveida dzīvokļu tirgū pieprasījums un piedāvājums saglabājās, un šī tendence nav mainījusies, nodrošinot sērijveida tirgu relatīvi stabilu kopš 2009. gada.

2016.gada pirmajos mēnešos ir samazinājies sērijveida dzīvokļu darījumu skaita īpatsvars Rīgas dzīvokļu tirgū. Ja pēdējo piecu ceturkšņu laikā sērijveida dzīvokļu īpatsvars darījumos bija 68-71% robežās, tad šogad pirmajā ceturksnī 63%, kas atbilst 2014.gada līmenim, pirms spēkā stājās izmaiņas Imigrācijas likumā.

"Latio" norāda, ka kopējai tirgus aktivitātei augot, iekārojamākie, bet relatīvi dārgākie centra un jauno projektu dzīvokļi samazinās sērijveida dzīvokļu pirkumu īpatsvaru, norādot uz kopējo dzīves līmeņa celšanos. 2016. gada sākums rāda, ka šajā virzienā būtiskas izmaiņas varam sagaidīt jau šogad.

Astoņās pieprasītākajās Rīgas apkaimēs (Purvciemā, Ķengaragā, Imantā, Pļavniekos, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Juglā un Vecmīlgrāvī) 2016.gada pirmajā ceturksnī notika 67% no visiem darījumiem ar Rīgas sērijveida dzīvokļiem.

Pēdējos divos gados šāda proporcija saglabājas gandrīz nemainīga, izņemot 2015.gada pirmos mēnešus, kad tirgus kritums vairāk skāra tieši pieprasītākās apkaimes.

Pirmajā ceturksnī pretēji novērotajai stabilitātei Rīgas sērijveida dzīvokļu tirgū kopumā, straujš aktivitātes kritums tika piedzīvots Juglā – par 41%. Arī pirms gada tieši Juglas apkaimē bija vērojams straujākais tirgus samazinājums.

Tradicionāli pieprasītākās Rīgas apkaimes ir Purvciems un Ķengarags ar caurmērā 40-50 darījumiem mēnesī. Pieprasījuma ziņā seko Pļavnieki un Imanta ar 30-35, Ziepniekkalns un Iļģuciems ar 25-27 un Jugla un Vecmīlgrāvis ar 15-20 darījumiem mēnesī, teikts pārskatā.

2016.gada pirmajā ceturksnī pieprasītākie tipveida dzīvokļi bija Lietuviešu projektos, 602.sērijas un Hruščova tipa namos. Darījumu skaits ar dzīvokļiem šo projektu daudzdzīvokļu namos kopā veido 63% no kopējā darījumu skaita Rīgas sērijveida dzīvokļu tirgū.

Būtiskas izmaiņas pirmajā ceturksnī nav skārušas pieprasījuma sadalījumu pēc dzīvokļa platības. 49% darījumu notiek ar dzīvokļiem platībā no 40 līdz 60 kvadrātmetriem, 28% ar mazākiem dzīvokļiem, bet 23% ar lielākiem dzīvokļiem. Pirmajā ceturksnī gan bija vērojama tendence, ka procentuāli lielāks samazinājums bija darījumiem ar mazajiem dzīvokļiem - līdz 40 kvadrātmetru platībā, bet ar dzīvokļiem platībā virs 60 kvadrātmetriem aktivitāte ir praktiski nemainīga.

Līdzīgi novērojumi tirgū ir arī saistībā ar dzīvokļu cenu: jo lētāki dzīvokļi, jo lielāka bija sezonalitātes ietekme, savukārt dārgākiem dzīvokļiem ar cenu virs 45 000 eiro pat vērojams aktivitātes pieaugums par 10%.

"Latio" novērojumi rāda, ka darījumi galvenokārt notiek ar īpašumiem par summu no 20 līdz 40 tūkstošiem eiro, kas atbilst 2-3 istabu dzīvokļiem.

Šajā cenu kategorijā ir vērojams laba piedāvājuma trūkums par atbilstošu cenu, īpaši jūtams ir kvalitatīvu dzīvokļu trūkums vidējos stāvos.

Pircējs darījumu izsver ļoti pragmatiski un racionāli, un par sērijveida dzīvokli padomju laikā celtā namā nevēlas pārmaksāt, alternatīvas meklējot Tālā centra un jauno projektu dzīvokļu piedāvājumā.

"Latio" norāda, ka darījumu skaits ir stabils un pirmajā ceturksnī, pastāvot ierobežotam piedāvājumam pieprasītākajām dzīvokļu kategorijām, sērijveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz pieauga un ceturkšņa pēdējā mēnesī sasniedza 691 EUR/m2, gada griezumā pieauguma temps gan ir samazinājies no 5,5 līdz 4,4%.

Sērijveida dzīvokļu tirgus segments pēdējo divu gadu laikā ir uzrādījis lielu stabilitāti un ieņem svarīgu lomu nekustamo īpašumu tirgū, tāpēc nekustamo īpašumu kompānijas speciālisti prognozē, ka arī tuvākajā laikā straujas izmaiņas ne cenā, ne aktivitātē nav sagaidāmas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 13.06.2016 - 19.06.2016

22.06.2016

alt
alt

Daugavpilī pieprasīti ir vienistabas un divistabu dzīvokļi

27.06.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

4

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem