Daļiņa pasaules arhitektūras Jūrmalā – dabas iedvesmotais Kado Karim

Īpašumi Latvijā, Interjers un dizains, Jaunie projekti

Vien rokas stiepiena attālumā no Dzintaru pludmales, mazajā, klusajā Ikšķiles ieliņā starp staltām, vēja locītām priedēm slejas Kado Karim – ekskluzīvu dzīvokļu komplekss, kuram Baltijā līdzinieku neatrast. To, sadarbībā ar plejādi ievērojamu Latvijas arhitektu un dizaineru, kā dāvanu Jūrmalai un pircējiem sniedzis pasaulslavenais dizaineris Karīms Rašīds.

Dabas motīvi arhitektūrā

Jūrmalā pēdējo gadu laikā tapuši vairāki ievērojami un moderni projekti, taču pērn ekspluatācijā nodotais Kado Karim to vidū izceļas gan ar dizaineru domas lidojumu, kas izpaužas tā neparastajā izskatā, gan ar tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Kado Karim atrodas pašā Jūrmalas sirdī – Dzintaros, kur pludmale, vietējo un tūristu iecienītā Jomas ielas promenāde un Dzintaru koncertzāle ir vien pāris minūšu gājiena attālumā. Tomēr, tā kā tas ir izvietots klusā kvartālā blakus dabas parkam "Dzintari", kompleksa iemītniekiem ir nodrošināta mierīga un klusa ikdiena.

Mūsdienīgais augstākās klases dzīvokļu komplekss no attāluma harmoniski iekļaujas kopējā pilsētas ainavā, bet, pienākot tuvāk, tas gluži kā balts mākonis izslejas pāri kaimiņu namiem un piesaista ar savu neparasto, Jūrmalas dabas motīvus attēlojošo arhitektūru. Ar plūdenām, jūras viļņus atgādinošām līnijām, noapaļotām formām un faktūru, kas ir gluži kā irdenās kāpās sadzītas smiltis, projekts precīzi iemieso apkārtējās vides valdzinājumu.

Projekts sastāv no trīs ēkām. To, cik funkcionāli un plūstoši tās savā starpā savienotas, vislabāk var novērtēt, nokāpjot lejā padziļinātajā pagalmā. Tur, stāvot starp jūras viļņu motīvā veidotajām dobēm, nav jāpieliek daudz pūļu, lai sajustu izveidoto ēku varenību un to, cik vijīgas līnijas tās izveidojušas. Skatu no mājām ir grūti atraut ne vien to neparasto formu, bet arī sniegbaltās, unikālās fasādes dēļ. Turklāt, kā norāda projekta veidotāji, fasādes apdares materiāli, baltais krāsojums ir ne tikai estētiski pievilcīgs, bet arī ir izturīgs pret uguni, ūdeni, kā arī aļģēm un sēnītēm. Tas nozīmē, ka Jūrmalas klimatiskie apstākļu nespēj ietekmēt ne ēku vizuālo, ne tehnisko kvalitāti – pelējums neveidosies, savukārt netīrumi no fasādes nomazgāsies kopā ar lietus ūdeni.

Saules vannas un jaunākās tehnoloģijas

Visi trīs ekskluzīvā kompleksa nami ieturēti vienotā arhitektūras stilā, taču katram no tiem ir atšķirīga iekšējās apdares koncepcija. Vislielākā ēka, Maison de Karim, nes dizainera Karīma Rašīda vārdu, jo pats mākslinieks tai ir izstrādājis apartamentu plānojumu. Otrā māja, Maison de Mer, ir izvietota jūras pusē, un tajā apartamentu interjeru variantus radījuši Latvijas labākie dizaineri Andis Sīlis, kurš ir arīdzan šī projekta arhitekts, Jurijs Andrejevs, Karīna un Ulvis Ābiķi, kā arī Mareks Birznieks. Savukārt trešā ēka, Maison de Parc, ir novietota Dzintaru dabas parka pusē. Šī māja ir paredzēta tiem, kuri vēlas paust savu individualitāti un pašu vai pieaicinātu dizaineru spēkiem radīt savai gaumei atbilstošu dzīvokļu dizainu. Taču arī jebkurā dzīvoklī var veikt pārplānojumu un radīt savu individuālo dizainu.

Ēkas savā starpā funkcionāli savieno jau pieminētais labiekārtotais pagalms, lobijs ar konsjerž-servisu un pazemes autostāvvieta, kurā ir vieta 42 automobiļiem. Kompleksa apsargātajā, slēgtajā teritorijā visu diennakti ir pieejami konsjerža pakalpojumi, kā arī tajā iemītnieku vajadzībām ierīkotas atpūtas un tikšanās istaba.

Kompleksā kopumā ir tikai 14 dzīvokļi un 7 divu līmeņu penthausi ar terasēm uz jumta. Visi elitārā kompleksa dzīvokļi ir pieejami ar balto apdari – grīdas un sienas ir sagatavotas pārklājumam, kamīnam paredzētā vieta ir pieslēgta dūmvadam, ir samontētas apkures un ventilācijas sistēmas elektrosadale un uzstādītas iekšējās kontaktligzdu un slēdžu daļas, kā arī ievilktas visas komunikācijas. Tajā skaitā, visā kompleksā ir arī sistēma "Smart City", kas ir nākamā pakāpe jau pierastajai "Smart House" sistēmai. "Smart City" Austrumeiropā tiek pielietots pirmo reizi, kas nozīmē, ka Kado Karim iemītniekiem pašiem pirmajiem ir iespēja ērti, ar mobilā tālruņa vai planšetes palīdzību savos apartamentos vadīt dažādas ierīces. Piemēram, regulēt apkuri, apgaismojuma stiprumu, elektriskās ierīces, gaisa tīrību un tamlīdzīgi. Visas sistēmas kompleksā tiek regulētas un optimizētas caur datoru, kas, savukārt, padara kompleksa izmantošanu un apsaimniekošanu energoefektīvu, samazinot apkalpošanas izmaksas.

Pirmā stāva dzīvokļu saimniekiem ir paredzēti pieguļošie zemes gabali, bet otrajā stāvā – plaši balkoni. Savukārt trešā stāva saimniekiem pieejamas plašas jumta terases, uz kurām ved savs personīgais, dzīvokļos iebūvētais lifts.

Atrodoties jumta terasēs, kas ir vienā līmenī ar apkārt esošo priežu galotņu vainagiem, neviļus rodas nedaudz kosmiska noskaņa. Pateicoties nojumēs esošajiem dekoratīvajiem izgriezumiem, debesis šķiet aizsniedzamas ar roku, bet, paveroties apkārt, acis priecē panorāmas skats.

Saulainās dienās jumta terases būs piemērota vieta, lai neviena netraucēti baudītu saules vannas, savukārt, ja atpūtas laikā uznāk lietus, no tā varēs patverties zem nedaudz kosmiskajām nojumēm.

Nopelniem bagātā Karīma dāvana

Projekta autori palepojas, ka Kado Karim ir vienīgais projekts no Latvijas, kurš iekļauts Rolls&Royce jubilejas grāmatā (tā iznāca 2015.gada sākumā) kā labākais mūsdienu dzīvojamais komplekss Austrumeiropā. Projekts arīdzan ieguvis nomināciju kategorijā Luxury National Brand Londonā notikušajā Luxury Lifestyle Award 2014 ceremonijā, savukārt Latvijā tas guva žūrijas atzinību kā Sabiedriskā jaunbūve "Gada labākā būve 2015" skates ietvaros.

Šis ekskluzīvais projekts gan tiešā, gan pārnestā ziņā ir dāvana. Proti, tas iekļauts jau projekta nosaukumā – tā pirmā daļa "kado" ir franču vārds cadeau, kas nozīmē "dāvana", savukārt otrā daļa "karim" apzīmē Karīmu Rašīdu, kurš ir viens no kompleksa veidotājiem un dāvanas pasniedzējiem.

Latvijā šādas ekstravagantas formas ēkas nav ierasts redzēt, taču tam nevajadzētu radīt mulsumu, jo paši dzīvokļi ir ierastās, regulārās formās. Tos ir iespējams apvienot un izplānot, vadoties pēc pašu vēlmēm un vajadzībām, taču tiek piedāvāta arī iespēja izvēlēties kādu no dizaineru radītajiem interjera dizaina variantiem. Pircējiem tiek piedāvāts dzīvē īstenot paša Karīma Rašīda izstrādāto interjera dizainu vai arī iekārtot mājokli atbilstoši Latvijas izcilāko profesionāļu iecerēm – oriģinālas dizaina skices radījuši arī Andis Sīlis, Jurijs Andrejevs, Karīna un Ulvis Ābiķi, un Mareks Birznieks.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24   INSTAGRAM KONTAM UN IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Dzīvojamo telpu segmentā attīstītājiem jāpārorientējas uz vietējo pirktspēju

04.07.2016

alt
alt

"LNK Properties" jauna biroju kompleksa rekonstrukcijā Rīgā iegulda sešus miljonus eiro

05.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem