FIABCI-Baltija un LANĪDA organizētajā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā skars gan globāli, gan lokāli svarīgas tēmas

Būvniecība, Notikumi, Investīcijas un kredīti, Jaunie projekti, Komercplatības

26. - 27. septembrī Rīgā uz otro Baltijas nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītāju forumu pulcēsies nozares profesionāļi: projektu attīstītāji, investori un citi ar NĪ nozari saistīto jomu pārstāvji, lai spriestu par nozarē aktuāliem jautājumiem un dalītos labākajā pieredzē. 

26. septembrī Radisson Blu Hotel Latvija notiekošajā forumā eksperti aicinās diskutēt par NĪ attīstītājiem šobrīd aktuāliem globāliem jautājumiem, piemēram, kā demogrāfiskā situācija ietekmē dažādu NĪ sektoru attīstību, par finanšu pieejamību un investīciju piesaisti, kā arī par lokāli svarīgām tēmām: galvaspilsētu attīstības prioritātēm un kā top lieli pilsētteritoriju projekti, un ieskicējot norises un perspektīvas atsevišķos īpašuma segmentos.

Forums tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu  asociācijai (LANĪDA) ar Starptautisko nekustamo īpašumu federāciju (FIABCI), sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs. FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi.

Līdztekus daudzajiem NĪ jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm rudenī Rīgā notiekošajā Attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Kirkors Ajderhanjans (Kirkor Ajderhanyan), FIABCI World prezidents, kurš kopā ar Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidentu un LANĪDA prezidentu Edgaru Šīnu atklās forumu.

Attīstītāju lielākā aktivitāte allaž bijusi koncentrēta valstu galvaspilsētās, tāpēc šajā forumā par pilsētu attīstības perspektīvām un prioritātēm stāstīs Baltijas valstu galvaspilsētu galvenie arhitekti:  Enriks Mands (Endrik Mand) (Tallina), Gvido Princis (Rīga) un Mindaugs Pakalns (Mindaugas Pakalnis) (Viļņa). Ilustrējot ar konkrētiem piemēriem un daloties savā pieredzē, realizējot liela apjoma pilsētprojektus un uz diskusiju par lielu pilsētu teritoriju transformāciju, "otrās elpas" piešķiršanu šādām vietām, aicinās Mārtiņš Vanags, Skanstes attīstības aģentūras direktors, lielākā biznesa parku attīstītāja un operatora Skandināvijas valstīs  - Technopolis Ülemiste pārstāvis Tanels Oleks (Tanel Olek), Maikls Makarovs, Saliena valdes priekšsēdētājs u.c.

Michael Makarov, Saliena: "Latvijā pēdējo desmit gadu laikā ir ieguldītas lielas investīcijas jaunu nekustamo īpašumu projektu attīstībā. Mums ir svarīgi, lai šie jaunie projekti Latvijā kvalitātes un iespēju ziņā spētu ieviest labākās ārvalstu tradīcijas, vienlaikus ļaujot Latvijai saglabāt savu unikalitāti. Jāmin, ka Saliena ir viens no nedaudzajiem attīstītājiem Latvijā, kas darbojas pēc šiem principiem un veido dzīves vidi atbilstoši labākajai nekustamo īpašumu projektu ārvalstu praksei. Pateicoties mūsu kā attīstītāja zināšanām, profesionalitātei un atbildīgumam, esam bijuši daudzās jomās pionieri ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā un ar saviem projektiem Salienā esam radījuši jaunus dzīves standartus, paaugstinot kvalitātes kritērijus citiem tirgus dalībniekiem."

Attīstītājiem visā pasaulē allaž aktuāls ir jautājums par investīciju piesaisti, par to, kuros segmentos ieguldīt, lai gūtu vislabāko atdevi. Foruma eksperti diskutēs par to, kādas ir investīciju aģentūru galvenās aktivitātes un prioritātes un iespējas sadarboties ar privāto biznesu, piesaistot investorus mazam tirgum, un kādiem faktoriem investori pievērš uzmanību, izvēloties valsti un NĪ segmentus, kuros investēt.

Tiks skarts arī jautājums par t.s. alternatīvajiem investīciju sektoriem,  kuros investori saskata pievilcīgu finanšu atdevi. Šīs diskusijas pārstāvis – Lietuvas nekustamā īpašuma attīstītāju asociācijas valdes loceklis un uzņēmuma Ober-Haus pārstāvis Vitas Zabilis (Vytas Zabilius) informēja, ka forumā iecerējis pastāstīt par NĪ tirgus aktualitātēm kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā. "Gribu rosināt padomāt par to, kas notiek Viļņā: pašlaik ļoti aktīvi norit biroju un dzīvojamo ēku celtniecība, arī mēs pašlaik realizējam vienu projektu netālu no Viļņas Universitātes: top 70 dzīvokļu māja. Tendences rāda: ļoti daudzi šos dzīvokļus iegādājas kā investīciju objektus, tos vēlāk izīrējot. Vai jau nākamgad nenonāksim situācijā, kad pārpilnība tirgū būs tik liela un pieprasījums pēc šādiem objektiem - tik zems, ka pilsētās būs daudz tukšu namu?" tēmu loku foruma diskusijai ieskicē eksperts.

Globālo tendenču ietekmē mainās mūsdienu cilvēka ikdienas paradumi, bet, vecā industriālā biznesa modelim norietot, mainās cilvēku attieksme pret darbu un darbavietu. Tāpēc forumā viens no skarto tēmu lokiem būs par to, kā mainīgie tirgus apstākļi un mūsdienu biznesa modeļi un paradumi (piem., attālinātais darbs) ietekmē biroju platību tirgu. Nomnieku un iznomātāju pārstāvji: Andris Vārna, SEB bankas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs, Jekaterina Kolosova, Nordic and Baltic Property Group izpilddirektore Baltijas valstīs, Līna Paukšte (Lina Paukštė) no Technopolis Vilnius un citi diskutēs, kāds būs nākotnes biroja modelis, kā tiem piesaistīt jaunus nomniekus, kuri lūkojas pēc telpām, kas aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotām, kurās ir fleksiblas darba vietas un pieejama infrastruktūra.

27. septembrī konferences dalībnieki un moderatori dosies iepazīties ar interesantākiem attīstītāju objektiem Rīgā un Jūrmalā.

Foruma norises laikā tradicionāli ir paredzēts nominēt Baltijas labākos nekustamo īpašumu projektus, lai tos tālāk virzītu uz Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas FIABCI iedibinātās balvas NI projektu attīstītājiem - Prix d’Excellence pasniegšanu. Šo balvu, sadarbībā ar prestižo izdevumu Wall Street Journal, par izciliem globālā mēroga NI projektiem FIABCI pasniedz savā ikgadējā kongresa laikā. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Atjaunota vēsturiskā VEF fasāde

05.07.2016

alt
alt

Mājokļa atbalsta programmai piešķir papildu 3,38 miljonus eiro

05.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

3

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

4

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

5

Rīgas vēsturiskajā centrā tiek celts dzīvojamais kvartāls "Lofts&Rosegold"

6

Aicina uz atvērto durvju dienām atjaunojamā vēsturiskajā dzīvokļu namā Rīgā, A. Briāna ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Mājokļi tiem, kas tīko pēc mūsdienīgas un krāsainas vides

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji