New Hanza City teritorijā ir uzsākti pirmie celtniecības darbi

Būvniecība, Notikumi, Investīcijas un kredīti

Šī gada jūnija otrajā pusē Rīgas iedzīvotāji nevarēja nepamanīt rosību un specializētu tehniku teritorijā starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām. Pillar Management, SIA attīstāmajā kvartālā tika veikti sagatavošanās darbi, lai varētu uzsākt infrastruktūras izbūves 1. kārtu, realizējot vērienīgā finanšu darījumu un atpūtas centra New Hanza City (NHC) projektu.

Šobrīd teritorija ir sagatavota plānotājiem darbiem, ir izbūvētas piebrauktuves un iekārtoti būvlaukumi, kā arī izveidots būvdarbu teritorijas nožogojums, ir uzsākta materiālu piegāde un tiek veikti darba drošības un aizsardzības pasākumi. Ģenerāluzņēmēja funkcijas veic ABLV grupas uzņēmums — Pillar Contractor, SIA.

NHC infrastruktūras izbūve tika uzsākta 4. jūlijā, un tā iekļaus ielu un nepieciešamo inženierkomunikāciju, t. sk. ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes sistēmas, izbūvi. Šos darbus ir paredzēts pabeigt līdz 2017. gada pavasarim. Infrastruktūras projekta 1. kārtas kopējās izmaksas plānotas 9,28 miljonu eiro apmērā.

Viens no lielākajiem projekta partneriem ir celtniecības uzņēmums SIA Ostas celtnieks, kas veiks galvenos inženierkomunikāciju izbūves darbus un ceļu asfaltēšanu. "Mēs augstu novērtējam projekta īstenotāju mums izrādīto uzticību un ar prieku pievienojamies komandai, kas turpmāko dažu gadu laikā liks pamatus Rīgai unikālam multifunkcionālam rajonam, līdztekus veicinot kopējās pilsētvides ilgtspēju un attīstību. Inženierkomunikāciju būvdarbi jau 20 gadu garumā ir viens no Ostas celtnieks darbības pamatvirzieniem," stāsta Konstantins Bursakovskis, SIA Ostas celtnieks valdes priekšsēdētājs.

Savukārt holdingā LNK Group ietilpstošais uzņēmums  AS "LNK Industries", kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā, realizēs Latvijā līdz šim nebijuša apmēra lietus ūdens savākšanas un akumulēšanas sistēmas izbūvi. Lietus ūdens akumulācijas un novadīšanas sistēma ietver sevī augstas ražības sūkņu staciju lietus ūdens savākšanai un to pakāpeniskai novadīšanai pilsētas kanalizācijas sistēmā. Sūkņu stacijas komplekss nodrošinās, ka pat spēcīgākajās lietusgāzēs neveidosies apjomīgas peļķes. Būvniecības darbi ietver ēkas pamatu un pārseguma plātnes izbūvi, kā arī sūkņu stacijas kompleksa izbūvi. Šāda apjoma hidrotehniskās būves projekts, ko veiks A/S "LNK Industries", Latvijā tiks realizēts pirmo reizi.

Būvuzraudzību projekta ietvaros nodrošinās SIA Aqua-Brambis.

Noslēdzoties minētajiem infrastruktūras būvniecības darbiem, 2017. gadā Pillar varēs uzsākt ABLV Bank galvenās mītnes un daudzfunkcionālās biroju ēkas būvniecību, kas atbildīs visaugstākajām kvalitātes prasībām un komforta līmenim. Plānots, ka ēku celtniecības darbi ilgs aptuveni 3 gadus. Paralēli šo ēku attīstībai, Pillar turpina darbu pie NHC nākamo kārtu projektēšanas, kas t. sk. paredz arī daudzdzīvokļu ēku būvniecību.

Kā zināms, NHC teritorijā iekļausies arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēka. Šī projekta virzītājs — Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, sadarbībā ar Londonā bāzēto uzņēmumu Malcolm Reading Consultants, bija izsludinājis muzeja arhitektūras konkursu, kura rezultātā par atbilstošāko piedāvājumu topošā muzeja veidolam tika atzīts Lielbritānijas arhitektu biroja Adjaye Associates un viņu Latvijas partneru AB3D tandēmā radītais darbs.

NHC tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez biroju un dzīvojamām ēkām paredzēta arī viesnīca, pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī Laikmetīgās mākslas muzejs un pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai NHC teritorijas centrā. Atgādinām, ka Pillar birojā Pulkveža Brieža ielā 28A iespējams iepazīties ar NHC teritorijas maketu 1:500 mērogā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Mājokļa atbalsta programmai piešķir papildu 3,38 miljonus eiro

05.07.2016

alt
alt

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar apkārtējo vidi ap savām mājām

07.07.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

4

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

5

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda