New Hanza City teritorijā ir uzsākti pirmie celtniecības darbi

Būvniecība, Notikumi, Investīcijas un kredīti

Šī gada jūnija otrajā pusē Rīgas iedzīvotāji nevarēja nepamanīt rosību un specializētu tehniku teritorijā starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām. Pillar Management, SIA attīstāmajā kvartālā tika veikti sagatavošanās darbi, lai varētu uzsākt infrastruktūras izbūves 1. kārtu, realizējot vērienīgā finanšu darījumu un atpūtas centra New Hanza City (NHC) projektu.

Šobrīd teritorija ir sagatavota plānotājiem darbiem, ir izbūvētas piebrauktuves un iekārtoti būvlaukumi, kā arī izveidots būvdarbu teritorijas nožogojums, ir uzsākta materiālu piegāde un tiek veikti darba drošības un aizsardzības pasākumi. Ģenerāluzņēmēja funkcijas veic ABLV grupas uzņēmums — Pillar Contractor, SIA.

NHC infrastruktūras izbūve tika uzsākta 4. jūlijā, un tā iekļaus ielu un nepieciešamo inženierkomunikāciju, t. sk. ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes sistēmas, izbūvi. Šos darbus ir paredzēts pabeigt līdz 2017. gada pavasarim. Infrastruktūras projekta 1. kārtas kopējās izmaksas plānotas 9,28 miljonu eiro apmērā.

Viens no lielākajiem projekta partneriem ir celtniecības uzņēmums SIA Ostas celtnieks, kas veiks galvenos inženierkomunikāciju izbūves darbus un ceļu asfaltēšanu. "Mēs augstu novērtējam projekta īstenotāju mums izrādīto uzticību un ar prieku pievienojamies komandai, kas turpmāko dažu gadu laikā liks pamatus Rīgai unikālam multifunkcionālam rajonam, līdztekus veicinot kopējās pilsētvides ilgtspēju un attīstību. Inženierkomunikāciju būvdarbi jau 20 gadu garumā ir viens no Ostas celtnieks darbības pamatvirzieniem," stāsta Konstantins Bursakovskis, SIA Ostas celtnieks valdes priekšsēdētājs.

Savukārt holdingā LNK Group ietilpstošais uzņēmums  AS "LNK Industries", kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā, realizēs Latvijā līdz šim nebijuša apmēra lietus ūdens savākšanas un akumulēšanas sistēmas izbūvi. Lietus ūdens akumulācijas un novadīšanas sistēma ietver sevī augstas ražības sūkņu staciju lietus ūdens savākšanai un to pakāpeniskai novadīšanai pilsētas kanalizācijas sistēmā. Sūkņu stacijas komplekss nodrošinās, ka pat spēcīgākajās lietusgāzēs neveidosies apjomīgas peļķes. Būvniecības darbi ietver ēkas pamatu un pārseguma plātnes izbūvi, kā arī sūkņu stacijas kompleksa izbūvi. Šāda apjoma hidrotehniskās būves projekts, ko veiks A/S "LNK Industries", Latvijā tiks realizēts pirmo reizi.

Būvuzraudzību projekta ietvaros nodrošinās SIA Aqua-Brambis.

Noslēdzoties minētajiem infrastruktūras būvniecības darbiem, 2017. gadā Pillar varēs uzsākt ABLV Bank galvenās mītnes un daudzfunkcionālās biroju ēkas būvniecību, kas atbildīs visaugstākajām kvalitātes prasībām un komforta līmenim. Plānots, ka ēku celtniecības darbi ilgs aptuveni 3 gadus. Paralēli šo ēku attīstībai, Pillar turpina darbu pie NHC nākamo kārtu projektēšanas, kas t. sk. paredz arī daudzdzīvokļu ēku būvniecību.

Kā zināms, NHC teritorijā iekļausies arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēka. Šī projekta virzītājs — Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, sadarbībā ar Londonā bāzēto uzņēmumu Malcolm Reading Consultants, bija izsludinājis muzeja arhitektūras konkursu, kura rezultātā par atbilstošāko piedāvājumu topošā muzeja veidolam tika atzīts Lielbritānijas arhitektu biroja Adjaye Associates un viņu Latvijas partneru AB3D tandēmā radītais darbs.

NHC tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez biroju un dzīvojamām ēkām paredzēta arī viesnīca, pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī Laikmetīgās mākslas muzejs un pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai NHC teritorijas centrā. Atgādinām, ka Pillar birojā Pulkveža Brieža ielā 28A iespējams iepazīties ar NHC teritorijas maketu 1:500 mērogā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Mājokļa atbalsta programmai piešķir papildu 3,38 miljonus eiro

05.07.2016

alt
alt

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar apkārtējo vidi ap savām mājām

07.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība