5 ierīces, kas atvieglos remonta veikšanu mājās

Noderīgi zināt, Apsaimniekošana, Remonts, Dari pats

Vasaras atvaļinājums ir laiks, kas tiek veltīts ne tikai atpūtai, bet arī mājvietas uzlabošanai un remonta darbiem. Lai izvairītos no lieliem tēriņiem, daudzi remontdarbus izvēlas veikt pašu spēkiem, tomēr, lai gala rezultāts atbilstu cerētajam, ar meistarīgām rokām vien var izrādīties par maz. Būvtehnikas nomas uzņēmuma Cramo Latvia produktu grupas vadītājs Sergejs Voļnaga iesaka 5 ierīces, kas krietni atvieglos remontdarbu procesu un ļaus plānoto paveikt ātri un kvalitatīvi.

Viegli pārvietojamas sastatnes

Pirms uzsākt remontdarbus, telpas atbilstoši jāsagatavo. Ja paredzēts, piemēram, krāsot griestus vai veikt citus darbus vietās, kuras grūti aizsniegt nepakāpjoties, noderīgs palīglīdzeklis darbam augstumā būs alumīnija sastatnes. Tās ir viegli un ātri uzstādāmas, piemērotas gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem, turklāt to platformas ir stabilas, ļaujot izvairīties no dažādām nepatīkamām traumām, kas nereti jāpiedzīvo, balansējot uz saliekamo kāpņu mazās platformas vai pakāpieniem.

Javas vai apmetuma masas maisītājs

Lai mājokļa remonts ritētu raiti un gala rezultāts būtu izcils, eksperts iesaka sagatavot remontdarbu specifikai atbilstošus materiālus. Piemēram, maisot būvjavu un apmetuma masu, jāatceras, ka tai jābūt viendabīgai, bez kunkuļiem. Ņemot vērā, ka šīs masas sagatavošana ir laikietilpīgs un fiziski smags darbs, vērts ņemt talkā elektrisko javas un apmetuma masas maisītāju, kas šo darbu paveiks itin ātri. Sergejs Voļnaga atgādina, ka nedz javā, nedz apmetuma masā nedrīkst nokļūt gruži vai netīrumi, pretējā gadījumā tā vairs nebūs viendabīga un to būs grūti līdzeni uzklāt uz paredzētās virsmas. Tādēļ maisītāja tvertne bieži jātīra, neļaujot neizlietotajai masai sakalst.

Slīpmašīna

Meistara darba kvalitāti nosaka tas, cik lielu uzmanību viņš velta detaļām. Nedz pašu saimnieku, nedz viņa viesus nesajūsminās paveiktais remonts, ja nupat mājoklī ieklātā koka grīda būs skabargaina, bet nokrāsotā sienas - nelīdzenas. Lai virsmas būtu gludas un nenāktos lielāko daļu remontam veltīto laiku pavadīt tās slīpējot ar smilšpapīru, vērts izmantot slīpmašīnu. Sergejs Voļnaga norāda, ka tīru, taisnu un gludu slīpēto virsmu iegūšanai ļoti svarīga ir slīpēšanas un frēzēšanas ripu kvalitāte, kas noteikti būtu jāņem vērā pirms ierīces izmantošanas.

Urbjmašīna

Teju neatņemama remontdarbu sastāvdaļa ir dažādu lieluma caurumu urbšana, kas nepieciešami, lai ierīkotu, piemēram, apkuri, ūdensvadu, notekūdeņu izvadi vai vienkārši, lai gaitenī piekārtu gleznu. Tādēļ urbis ir viens no tiem instrumentiem, bez kura palīdzības remontu būs grūtu īstenot. Tas noderēs ne tikai, lai ātri izurbtu nepieciešamos caurumus, bet arī, lai nepieciešamības gadījumā ieskrūvētu skrūves. Ja plānoti vērienīgi remontdarbi, kuru veikšanai nepieciešami dažādi specifiski urbji un to iegāde nešķiet prātīgs risinājumi, vērts atcerēties, ka tos var arī iznomāt.

Putekļsūcējs

Kuram gan nav nācies sastapties ar situāciju, kad pēc remontdarbiem vēl labu laiku nākas cīnīties ar putekļiem. Diemžēl ierastie līdzekļi - parastais putekļusūcējs, slota un ūdens vien - tīrot telpas vairākkārt sniedz gaitīto rezultātu. Tādēļ, lai mājvieta pēc remontdarbiem neizskatītos kā karalauks un tajā būtu pēc iespējas mazāk putekļu, netīrumu, būvmateriālu mikrodaļiņu un izgarojumu, noteikti ir vērts padomāt par speciāla putekļusūcēja izmantošanu. Cramo Latvija produktu grupas vadītājs norāda, ka šobrīd var iznomāt dažādu veidu putekļsūcējus, kas īpaši paredzēti šādām situācijām - rūpniecisko putekļu nosūcējus un gaisa tīrītājus gan slapjiem, gan sausiem materiāliem, kas īsā laikā ļaus mājoklī atkal ieviest kārtību.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar apkārtējo vidi ap savām mājām

07.07.2016

alt
alt

Darījumu skaits ar dzīvokļiem Rēzeknē ir nedaudz samazinājies

07.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība