Logu izvēle un nomaiņa – soli pa solim

Logi ir viens no būtiskākajiem ēkas elementiem, tādēļ to nomaiņa un renovācija jāveic atbildīgi un profesionāli. Tā kā logu piedāvājums ir ārkārtīgi plašs, ir svarīgi tajā neapjukt un maksimāli izmantot vērtības, ko nodrošina kvalitatīvi produkti. Lai to izdarītu veiksmīgi, piedāvājam ieskatīties logu ražotāja REHAU SIA valdes locekļa Alda Sirmača stāstītajā. 

Logu nomaiņas iemesli mēdz būt visdažādākie, tomēr lielākoties tie ir saistīti ar problēmu konstatēšanu. Piemēram, ir apgrūtināta loga vēršanās, tā izskats nav atbilstošs prasībām, nepilda savas pamatfunkcijas, nenodrošina blīvumu un ir ar nepietiekami labu siltuma izolācijas spēju. Vēl varētu minēt daudz un dažādus iemeslus, taču gan trūkumu klātbūtne, gan to apjoms ir katra īpašnieka individuāls lēmums vai pamatojums logu nomaiņai.

REHAU valdes loceklis Aldis Sirmačs stāsta, ka logu meklējumi jāsāk ar logu materiālu izvēli, kas ir visai plaša -  pieejami plastmasas logi, plastmasas logi ar alumīnija uzlikām, ārdurvis, koka logi, kā arī koka/alumīnija logi. Katrā izvēlē ir apakšgrupas, kuras atšķiras pēc siltumizolācijas spējām. Tālāk jau būtu prātīgi fiksēt loga formu, dalījumu un atvēršanās veidu. Tas ir par pamatu nākamajām izvēlēm:

Drošība

Izvēle ir starp klasēm RC1 līdz RC3, kas kompleksi ietver virkni mazākus vai nopietnākus pasākumus loga drošības elementos. Drošības rezultāts tiek mērīts kā potenciālais laiks, kas zaglim nepieciešams, lai iekļūtu telpās izmantojot vienkāršus līdz smagus, spēcīgus instrumentus.

"Logs no ārpuses neatšķirsies, taču ietvers speciālus noslēgmehānisma elementus, īpašus drošības stiklus. Atšķirīga būs arī logu izgatavošanas tehnika - stikla pakete tiks aizsargāta pret izcelšanu ar mehāniskiem līdzekļiem un ielīmēšanas tehnoloģiju," skaidro A.Sirmačs, piebilstot, ka augstas pretielaušanās klases logiem ir nepieciešama īpaša, atbilstoša montāža.

Skaņas izolācija

Lai varētu noteikt, kāda skaņas izolācijas klase ir nepieciešama, parasti pietiek ar to, ka zināma mājokļa atrašanās vieta. Piemēram, pilsētas nomalē vai lauku mājā nav īpašu prasību skaņu izolācijai, mājoklim pilsētā izolējamais skaņas līmenis ir Rw,p ≥ 37 dB, mājai dzīvas ielas malā tas ir Rw,p ≥ 42 dB, savukārt, pie automaģistrāles vai lidostas tuvumā - Rw,p ≥ 47 dB. Šis rādītājs logu ražotājam norādīs, kāda stikla pakete jāizvēlas un kā jāveic loga iebūve.

Siltuma izolācija

Loga galvenie elementi, kas atbildīgi par siltuma izplāciju ir profils, stikls un stikla atdalītājs. Katram ir sava siltumvadītspējas vērtība. Loga un tā sastāvdaļu izmēri, kā arī to attiecīgie situmvadītspējas koeficienti nosaka kopējo loga siltumizolācijas vērtību. Protams, ka izvēli var mēģināt veikt arī intuitīvi: divu vai trīs stiklu pakete, 5 vai 8 kameru profils. Taču, kā norāda A.Sirmačs,  te var iebraukt "auzās": "Ne vienmēr 3 stiklu pakete ir labāka par 2 stiklu paketi, tāpat arī kameru skaitīšanu profilos labāk aizstāt ar skaidru vērtību – profilu siltumvadīstpējas koeficientu - UF. Jo UF mazāks, jo labāka būs loga siltuma izolācijas spēja".

Dizaina izvēles

Mūsdienās klients var izvēlēties to, kāda būs loga krāsa, dekors un virsmas struktūra. Lai to izdarītu, atliek vien izskatīt paraugus pie loga ražotāja, tikai nedrīkst piemirst, ka uz datora ekrāna krāsas var atšķirties no tām, kas dabā. Vēl – neaizmirsti precizēt, ja vēlies dekoratīvas šproses (šauras līstītes uz loga virsmas), kas ir gan līmējamas uz stikla, starp stikliem vai stiklu dalošas.

A.Sirmačs norāda, ka ne mazāk svarīgi ir atbildēt uz dažādiem papildjautājumiem, kas nav tieši saistīti ar jauno logu. Piemēram, noskaidrot, kas veiks logu uzmērīšanu, vai nepieciešams siets pret insektiem, vai nepieciešams papildaprīkojums aizsardzībai pret sauli? Tāpat svarīgi ir saprast, vai nepieciešama informācija par ventilācijas iespējām kopā ar logu, vai nepieciešama veco logu demontāža un izvešana, kas veiks jauno logu montāžu. Logu ražotājam noteikti ir svarīgi zināt, kur atrodas mājoklis, kāds ir sienas materiāls, lai varētu izvēlēties labāko logu montāžas materiālu, kā arī ieplānot, kad logiem jābūt gataviem. Kad tas viss izdarīts un aprakstīts piedāvājumā, var sākt salīdzināt cenu. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Valstī nav skaidri deklarēta mājokļu politika

15.07.2016

alt
alt

EfTEN Rīgā iegādājas tirdzniecības centru Domina

18.07.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem