Logu izvēle un nomaiņa – soli pa solim

Noderīgi zināt, Apsaimniekošana

Logi ir viens no būtiskākajiem ēkas elementiem, tādēļ to nomaiņa un renovācija jāveic atbildīgi un profesionāli. Tā kā logu piedāvājums ir ārkārtīgi plašs, ir svarīgi tajā neapjukt un maksimāli izmantot vērtības, ko nodrošina kvalitatīvi produkti. Lai to izdarītu veiksmīgi, piedāvājam ieskatīties logu ražotāja REHAU SIA valdes locekļa Alda Sirmača stāstītajā. 

Logu nomaiņas iemesli mēdz būt visdažādākie, tomēr lielākoties tie ir saistīti ar problēmu konstatēšanu. Piemēram, ir apgrūtināta loga vēršanās, tā izskats nav atbilstošs prasībām, nepilda savas pamatfunkcijas, nenodrošina blīvumu un ir ar nepietiekami labu siltuma izolācijas spēju. Vēl varētu minēt daudz un dažādus iemeslus, taču gan trūkumu klātbūtne, gan to apjoms ir katra īpašnieka individuāls lēmums vai pamatojums logu nomaiņai.

REHAU valdes loceklis Aldis Sirmačs stāsta, ka logu meklējumi jāsāk ar logu materiālu izvēli, kas ir visai plaša -  pieejami plastmasas logi, plastmasas logi ar alumīnija uzlikām, ārdurvis, koka logi, kā arī koka/alumīnija logi. Katrā izvēlē ir apakšgrupas, kuras atšķiras pēc siltumizolācijas spējām. Tālāk jau būtu prātīgi fiksēt loga formu, dalījumu un atvēršanās veidu. Tas ir par pamatu nākamajām izvēlēm:

Drošība

Izvēle ir starp klasēm RC1 līdz RC3, kas kompleksi ietver virkni mazākus vai nopietnākus pasākumus loga drošības elementos. Drošības rezultāts tiek mērīts kā potenciālais laiks, kas zaglim nepieciešams, lai iekļūtu telpās izmantojot vienkāršus līdz smagus, spēcīgus instrumentus.

"Logs no ārpuses neatšķirsies, taču ietvers speciālus noslēgmehānisma elementus, īpašus drošības stiklus. Atšķirīga būs arī logu izgatavošanas tehnika - stikla pakete tiks aizsargāta pret izcelšanu ar mehāniskiem līdzekļiem un ielīmēšanas tehnoloģiju," skaidro A.Sirmačs, piebilstot, ka augstas pretielaušanās klases logiem ir nepieciešama īpaša, atbilstoša montāža.

Skaņas izolācija

Lai varētu noteikt, kāda skaņas izolācijas klase ir nepieciešama, parasti pietiek ar to, ka zināma mājokļa atrašanās vieta. Piemēram, pilsētas nomalē vai lauku mājā nav īpašu prasību skaņu izolācijai, mājoklim pilsētā izolējamais skaņas līmenis ir Rw,p ≥ 37 dB, mājai dzīvas ielas malā tas ir Rw,p ≥ 42 dB, savukārt, pie automaģistrāles vai lidostas tuvumā - Rw,p ≥ 47 dB. Šis rādītājs logu ražotājam norādīs, kāda stikla pakete jāizvēlas un kā jāveic loga iebūve.

Siltuma izolācija

Loga galvenie elementi, kas atbildīgi par siltuma izplāciju ir profils, stikls un stikla atdalītājs. Katram ir sava siltumvadītspējas vērtība. Loga un tā sastāvdaļu izmēri, kā arī to attiecīgie situmvadītspējas koeficienti nosaka kopējo loga siltumizolācijas vērtību. Protams, ka izvēli var mēģināt veikt arī intuitīvi: divu vai trīs stiklu pakete, 5 vai 8 kameru profils. Taču, kā norāda A.Sirmačs,  te var iebraukt "auzās": "Ne vienmēr 3 stiklu pakete ir labāka par 2 stiklu paketi, tāpat arī kameru skaitīšanu profilos labāk aizstāt ar skaidru vērtību – profilu siltumvadīstpējas koeficientu - UF. Jo UF mazāks, jo labāka būs loga siltuma izolācijas spēja".

Dizaina izvēles

Mūsdienās klients var izvēlēties to, kāda būs loga krāsa, dekors un virsmas struktūra. Lai to izdarītu, atliek vien izskatīt paraugus pie loga ražotāja, tikai nedrīkst piemirst, ka uz datora ekrāna krāsas var atšķirties no tām, kas dabā. Vēl – neaizmirsti precizēt, ja vēlies dekoratīvas šproses (šauras līstītes uz loga virsmas), kas ir gan līmējamas uz stikla, starp stikliem vai stiklu dalošas.

A.Sirmačs norāda, ka ne mazāk svarīgi ir atbildēt uz dažādiem papildjautājumiem, kas nav tieši saistīti ar jauno logu. Piemēram, noskaidrot, kas veiks logu uzmērīšanu, vai nepieciešams siets pret insektiem, vai nepieciešams papildaprīkojums aizsardzībai pret sauli? Tāpat svarīgi ir saprast, vai nepieciešama informācija par ventilācijas iespējām kopā ar logu, vai nepieciešama veco logu demontāža un izvešana, kas veiks jauno logu montāžu. Logu ražotājam noteikti ir svarīgi zināt, kur atrodas mājoklis, kāds ir sienas materiāls, lai varētu izvēlēties labāko logu montāžas materiālu, kā arī ieplānot, kad logiem jābūt gataviem. Kad tas viss izdarīts un aprakstīts piedāvājumā, var sākt salīdzināt cenu. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Valstī nav skaidri deklarēta mājokļu politika

15.07.2016

alt
alt

EfTEN Rīgā iegādājas tirdzniecības centru Domina

18.07.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

4

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

5

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

6

"Vestabalt" atvērs durvis daudzdzīvokļu namam Tallinas ielā 86

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda