EfTEN Rīgā iegādājas tirdzniecības centru Domina

Notikumi, Investīcijas un kredīti, Komercplatības

EfTEN Kinnisvarafond II AS un KanAm Grund Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH šodien paziņoja, ka EfTEN ir iegādājies tirdzniecības centru Domina no KanAm Grund Group.

EfTEN Capital AS vadītājs Viljar Arakas stāsta: "Mēs intensīvi strādājām pēdējos sešus mēnešus un lepojamies, ka mūsu portfelī tagad ir iekļauts tik liels un nozīmīgs tirdzniecības centrs." Jūnijā uzņēmums EfTEN Kinnisvarafond II AS emitēja jaunas kapitāla daļas, kuru kopējā vērtība ir 34,3 miljoni eiro. Kapitāla daļas iegādājās dažādi pensiju fondi Baltijas valstīs un dzīvības apdrošināšanas sabiedrības, kā arī EfTEN Capital sākumkapitāla ieguldītāji.

74,5 miljonus eiro vērtais tirdzniecības centra Domina iegādes darījums ir lielākais atsevišķais ieguldījums uzņēmuma EfTEN vēsturē. Tas ir pēc kārtas astotais EfTEN Capital SIA vadībā veiktais ieguldījums Latvijā. Darījumu finansēja Nordea banka Latvijā 45 miljonu eiro apmērā.

"Esmu pārliecināts, ka šī investīcija tirdzniecības centram nesīs jaunas biznesa iespējas, bet apmeklētājiem plašāku pakalpojumu un preču klāstu. Domina ir viens no lielākajiem spēlētājiem savā jomā un man ir prieks, ka Nordea var būt daļa no pozitīvajām pārmaiņām un gaidāmās attīstības nākotnē," saka Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā.

Tirdzniecības centrs Domina, kura platība pārsniedz 120 tūkstošus m2, ir otrs lielākais tirdzniecības centrs Rīgā. Tā celtniecību veica vairākos posmos un pabeidza 2006.gadā. Projektu īstenoja nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums Pro Kapital.

Tirdzniecības centrā Domina darbojas vairāk nekā 160 veikalu, kas pārstāv visus mazumtirdzniecības sektorus. Tirdzniecības centra darbība ir vērsta uz jaunāko modi, un tas piedāvā starptautisku zīmolu, piemēram, United Colors of Benetton, Marks & Spencer, H&M, Tommy Hilfiger un Guess, preces.

Tirdzniecības centra pārdošana uzņēmumam EfTEN noslēdz veiksmīgas darbības desmitgadi, kas iezīmēja globāla mēroga ieguldītāja klātbūtni Latvijā. KanAm Grund Group aktīvu pārvaldības direktors Christian Brode uzsver: "Bijām pagodināti tik ilgi sniegt rīdziniekiem izcilas iepirkšanās iespējas. Priecājamies nodot tirdzniecības centru Domina tik gādīgās rokās."

Patiesi, kā apstiprina EfTEN Capital Latvijā vadītājs Viktors Savins, jaunajam īpašniekam ir grandiozi plāni: "Iepirkšanās centra vadītāja Dina Bunce, kurai ir liela pieredze šajā jomā, ir gatava nodrošināt vēl augstāka līmeņa centra vadību." Dinai Buncei ir vairāk nekā desmit gadu pieredze tirdzniecības centru vadībā. Vairāk nekā astoņus gadus viņa darbojās tirdzniecības centra Spice vadībā, savukārt pēdējos sešus gadus bija atbildīga par tirdzniecības centra Saules Miestas (Šauļos) veiksmīgo darbību. Šo tirdzniecības centru uzņēmums EfTEN Real Estate Fund III AS iegādājās pērn.

RIMI Latvija ir apliecinājis gatavību tirdzniecības centrā DOMINA atvērt hipermārketu RIMI. "Tas būs lielisks papildinājums mūsu lielveikalu ķēdē," uzskata Rimi Latvija nekustamo īpašumu un attīstības direktors Didzis Kirstuks.

Viktors Savins atzīst, ka tirdzniecības centrs Domina ar tā centrālo atrašanās vietu un pilsētvidei raksturīgo gaumīgo gaisotni teicami iederas fonda stratēģiskajā skatījumā. Tirdzniecības centra Domina iegāde ir svarīgs solis uzņēmuma attīstībā, un tas apliecina uzņēmuma vadošo lomu reģionā.

EfTEN Real Estate Fund II AS ir 2015.gadā dibināts slēgtā tipa nekustamo īpašumu fonds. Fonda pārvaldību nodrošina uzņēmums EfTEN Capital AS, kas ir dibināts 2008.gadā. Uzņēmuma alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka licenci ir izsniegusi Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Logu izvēle un nomaiņa – soli pa solim

15.07.2016

alt
alt

Pirmajā pusgadā 57% pārbaudīto publisko ēku ir teicamā vai labā stāvoklī

19.07.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

4

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā