Latvijas starptautisko saistību dēļ neatbalsta ierosinājumu par lauksaimniecības zemes pārdošanas aizliegumu ārzemniekiem

Notikumi

Zemkopības ministrija (ZM) un Ekonomikas ministrija (EM) neatbalsta ierosinājumu par lauksaimniecības un mežu zemes pārdošanas aizliegumu ārzemniekiem, jo Latvijai ir jāievēro starptautiskās saistības, kuras valsts ir piekritusi pildīt.

ZM parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā norādīja, ka pašreizējās saistības Eiropas Savienībā neļauj noteikt aizliegumu pārdot zemi ES pilsoņiem. Tāpat jāņem vērā, ka no 2019.gada tiesības iegādāties zemi Latvijā būs arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu pilsoņiem.

Lai to mainītu, būtu jāgroza Latvijas iestāšanās līgumi ES un OECD, bet ZM skatījumā tas nav aktuāli, norādīja Arnītis. Viņš sacīja, ka Latvija jau ir noteikusi vairākus ierobežojumus zemes iegādei, bet pret atsevišķiem no tiem Eiropas Komisija (EK) ir sākusi pārkāpuma procedūru.

Arī EM pārstāvis norādīja, ka konkrēto iniciatīvu ministrija nevar atbalstīt.

ZM parlamentārais sekretārs norādīja, ka Latvijai vajadzēs atteikties no noteikuma par lauksaimniecības jomas izglītības nepieciešamību zemes iegādei. Par šo nosacījumu EK ir sākusi pārkāpuma procedūru.

Saeimas komisija konceptuāli vienojās atbalstīt iesaistīto pušu priekšlikumu nodot šo iniciatīvu tālākai izskatīšanai Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, kurā jau tiek skatīti saistītie likuma "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" grozījumi. Par šī jautājuma nodošanu Tautsaimniecības komisijai vēl būs jābalso gan Mandātu komisijai, gan Saeimai.

Kā ziņots, portālā "manabalss.lv" iepriekš savākti vairāk nekā 10 000 parakstu Saeimas deputāta Armanda Krauzes (ZZS) iniciatīvai par Latvijas zemes saglabāšanu tikai Latvijas pilsoņu īpašumā.

Iniciatīvas pieteikumā Krauze uzsvēra, ka vēlas saglabāt Latvijas lauksaimniecības un meža zemi Latvijas pilsoņu īpašumā un "izbeigt tās iztirgošanu ārzemniekiem un starptautiskajiem investīciju fondiem". Līdz ar to viņš aicinājis Saeimas deputātus izsludināt tautas nobalsošanu, lai noteiktu, ka Latvijā lauksaimniecības un meža zeme var piederēt tikai Latvijas pilsoņiem vai komersantiem, kas pilnībā pieder Latvijas pilsoņiem.

Tikmēr Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) iepriekš skaidroja, ka šī iniciatīva ir iesniegta 2013.gadā, bet Latvija nav ieinteresēta nonākt pie diskusijas par līguma maiņu ar ES, tāpēc jāmeklē citi veidi, kā varētu atbalstīt Latvijas zemniekus un zemes īpašniekus.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Latvijā būvniecības apjoma kritums 1.ceturksnī - trešais lielākais ES

19.07.2016

alt
alt

Latvijā šā gada pirmajā pusgadā reģistrēts investīciju pieaugums komercīpašumos par 128,5%

20.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā