Latvijā šā gada pirmajā pusgadā reģistrēts investīciju pieaugums komercīpašumos par 128,5%

Investīcijas un kredīti, Komercplatības

Latvijā šā gada pirmajā pusgadā reģistrēts investīciju pieaugums komercīpašumos par 128,5%, secinājusi komercīpašumu pakalpojumu kompānija CBRE.

CBRE tirgus izpētes un analītikas direktore Vineta Vigupe atzina, ka Baltijas reģionā investīciju tirgus šogad ir bijis ļoti aktīvs un kopējais investīciju apjoms šā gada pirmajā pusgadā ir sasniedzis 354 miljonus eiro, tiesa, tas ir par 15% mazāk nekā iepriekšējā gada periodā.

Vislielākais investīciju pieaugums - par 128,5% - ir reģistrēts Latvijā, kur kopējās investīcijas sasniedza 129,5 miljonus eiro, tai seko Igaunija ar 125,6 miljoniem eiro un Lietuva ar 98,4 miljoniem eiro.

"Tas izskaidrojams ar to, ka daudzi lieli darījumi vēl ir procesā, un tie tiks pabeigti šī gada otrajā pusgadā, piemēram, trešais ceturksnis ir sācies ar paziņojumiem par "Domina Shopping" Rīgā un "Hilton Tallinn Park Hotel" Tallinā notikušajiem darījumiem, kas kopā veido 122,5 miljonus eiro. Kā lielākos portfeļu pārdošanas darījumus šī gada pirmajā pusgadā Baltijas reģionā var minēt "Geneba" fonda portfeļa pārdošanu ''Laurus'' fondam, kas sastāv no "SEB bankas" nomātajiem īpašumiem, kā arī "DSV Loģistikas" portfeļa pārdošanu "EfTEN Capital"," skaidroja Vigupe.

Baltijas valstīs visvairāk investīciju tika ieguldīts tirdzniecības sektorā (44%), otrajā vietā atstājot biroju sektoru (38%), trešajā - industriālo sektoru (10%) un viesnīcas (8%).

Savukārt Centrālās un Austrumeiropas (CEE) reģiona valstīs, izņemot Krieviju, šā gada pirmajā pusgadā investīcijas ir sasniegušas 4,9 miljardus eiro un ir reģistrēts būtisks investīciju apjoma pieaugums 56% apmērā, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu. Paredzams, ka šī gada investīciju apjomi šajā reģionā pārsniegs 2015.gada rādītājus, visām CEE reģiona valstīm nodemonstrējot spēcīgus rezultātus.

Ja pirmais ceturksnis apjomu ziņā nebija liels, tad otrais ceturksnis ir bijis izņēmums, kopējam investīciju apjomam CEE reģionā pieaugot par 157%, salīdzinājumā ar šo pašu periodu 2015.gadā.

60% no kopējā investīciju apjoma veido daudzi reģionālie darījumi, kā arī rekordliels darījums Polijā, kur par 1,2 miljardiem eiro "Redefine" iegādājās 75% no "Echo Investments" portfeļa.

CBRE prognozē, ka šogad vispievilcīgākais komercīpašumu sektors būs tirdzniecības objekti, jo ir noslēgti daudzi darījumi par augstākās kvalitātes aktīviem vai tuvu tam, galvenokārt Polijas reģionālajās pilsētās. Investīciju apjomi ārpus galvenajām CEE reģiona valstīm - Čehijas, Ungārijas, Polijas, Rumānijas un Slovākijas - ir salīdzinoši nelieli un ir neprognozējami.

Kopumā ienesīguma likmes ir pieredzējušas stabilu attīstību visos tirgos, izņemot Ungāriju, kur tās ir pazeminājušās birojiem, tirdzniecības platībām labākajās vietās, kā arī vairumtirdzniecības noliktavām, tādējādi atspoguļojot notiekošās pārrunas par labākajiem aktīviem savā sektorā. Jau no paša 2016.gada sākuma ienesīguma likmes ir sasniegušas rekordzemus lielumus pašreizējā ekonomikas ciklā un turpmāka šo likmju samazināšanās ir iespējama tikai gadījumos, ja notiks darījumi ar augstākās kvalitātes aktīviem labākajās vietās. Kas attiecas uz pārējiem tirgiem, arī tur var nostabilizēties jauns cenu līmenis, jo investoru interese turpina pieaugt.

Investīciju apjoms arī Krievijā ir būtiski pieaudzis šī gada pirmajā pusgadā, un noteicošā daļa no investīciju pieauguma ir tikusi reģistrēta darījumos ar dzīvojamo fondu vai attīstāmiem zemes gabaliem priekš dzīvojamās apbūves, kas veido 82% no kopējā otrā ceturkšņa investīciju apjoma.

"CBRE Group" ir globāls komercīpašumu pakalpojumu sniedzējs un investīciju uzņēmums. Uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 70 000 darbinieku, un tam ir 400 biroji visā pasaulē, kas sniedz pakalpojumus nekustamā īpašuma īpašniekiem, investoriem un nomniekiem. "CBRE" piedāvā stratēģiskās konsultācijas un veic īpašumu pārdošanas un nomas darījumus, sniedz korporatīvos pakalpojumus, īpašumu, telpu un projektu pārvaldību, investīciju pārvaldību, nekustamā īpašuma vērtēšanu, pētījumus un konsultācijas.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Latvijas starptautisko saistību dēļ neatbalsta ierosinājumu par lauksaimniecības zemes pārdošanas aizliegumu ārzemniekiem

20.07.2016

alt
alt

Ap 15% Latvijas lauksaimniecības zemes pieder ārvalstniekiem

20.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā