Latvijā šā gada pirmajā pusgadā reģistrēts investīciju pieaugums komercīpašumos par 128,5%

Investīcijas un kredīti, Komercplatības

Latvijā šā gada pirmajā pusgadā reģistrēts investīciju pieaugums komercīpašumos par 128,5%, secinājusi komercīpašumu pakalpojumu kompānija CBRE.

CBRE tirgus izpētes un analītikas direktore Vineta Vigupe atzina, ka Baltijas reģionā investīciju tirgus šogad ir bijis ļoti aktīvs un kopējais investīciju apjoms šā gada pirmajā pusgadā ir sasniedzis 354 miljonus eiro, tiesa, tas ir par 15% mazāk nekā iepriekšējā gada periodā.

Vislielākais investīciju pieaugums - par 128,5% - ir reģistrēts Latvijā, kur kopējās investīcijas sasniedza 129,5 miljonus eiro, tai seko Igaunija ar 125,6 miljoniem eiro un Lietuva ar 98,4 miljoniem eiro.

"Tas izskaidrojams ar to, ka daudzi lieli darījumi vēl ir procesā, un tie tiks pabeigti šī gada otrajā pusgadā, piemēram, trešais ceturksnis ir sācies ar paziņojumiem par "Domina Shopping" Rīgā un "Hilton Tallinn Park Hotel" Tallinā notikušajiem darījumiem, kas kopā veido 122,5 miljonus eiro. Kā lielākos portfeļu pārdošanas darījumus šī gada pirmajā pusgadā Baltijas reģionā var minēt "Geneba" fonda portfeļa pārdošanu ''Laurus'' fondam, kas sastāv no "SEB bankas" nomātajiem īpašumiem, kā arī "DSV Loģistikas" portfeļa pārdošanu "EfTEN Capital"," skaidroja Vigupe.

Baltijas valstīs visvairāk investīciju tika ieguldīts tirdzniecības sektorā (44%), otrajā vietā atstājot biroju sektoru (38%), trešajā - industriālo sektoru (10%) un viesnīcas (8%).

Savukārt Centrālās un Austrumeiropas (CEE) reģiona valstīs, izņemot Krieviju, šā gada pirmajā pusgadā investīcijas ir sasniegušas 4,9 miljardus eiro un ir reģistrēts būtisks investīciju apjoma pieaugums 56% apmērā, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu. Paredzams, ka šī gada investīciju apjomi šajā reģionā pārsniegs 2015.gada rādītājus, visām CEE reģiona valstīm nodemonstrējot spēcīgus rezultātus.

Ja pirmais ceturksnis apjomu ziņā nebija liels, tad otrais ceturksnis ir bijis izņēmums, kopējam investīciju apjomam CEE reģionā pieaugot par 157%, salīdzinājumā ar šo pašu periodu 2015.gadā.

60% no kopējā investīciju apjoma veido daudzi reģionālie darījumi, kā arī rekordliels darījums Polijā, kur par 1,2 miljardiem eiro "Redefine" iegādājās 75% no "Echo Investments" portfeļa.

CBRE prognozē, ka šogad vispievilcīgākais komercīpašumu sektors būs tirdzniecības objekti, jo ir noslēgti daudzi darījumi par augstākās kvalitātes aktīviem vai tuvu tam, galvenokārt Polijas reģionālajās pilsētās. Investīciju apjomi ārpus galvenajām CEE reģiona valstīm - Čehijas, Ungārijas, Polijas, Rumānijas un Slovākijas - ir salīdzinoši nelieli un ir neprognozējami.

Kopumā ienesīguma likmes ir pieredzējušas stabilu attīstību visos tirgos, izņemot Ungāriju, kur tās ir pazeminājušās birojiem, tirdzniecības platībām labākajās vietās, kā arī vairumtirdzniecības noliktavām, tādējādi atspoguļojot notiekošās pārrunas par labākajiem aktīviem savā sektorā. Jau no paša 2016.gada sākuma ienesīguma likmes ir sasniegušas rekordzemus lielumus pašreizējā ekonomikas ciklā un turpmāka šo likmju samazināšanās ir iespējama tikai gadījumos, ja notiks darījumi ar augstākās kvalitātes aktīviem labākajās vietās. Kas attiecas uz pārējiem tirgiem, arī tur var nostabilizēties jauns cenu līmenis, jo investoru interese turpina pieaugt.

Investīciju apjoms arī Krievijā ir būtiski pieaudzis šī gada pirmajā pusgadā, un noteicošā daļa no investīciju pieauguma ir tikusi reģistrēta darījumos ar dzīvojamo fondu vai attīstāmiem zemes gabaliem priekš dzīvojamās apbūves, kas veido 82% no kopējā otrā ceturkšņa investīciju apjoma.

"CBRE Group" ir globāls komercīpašumu pakalpojumu sniedzējs un investīciju uzņēmums. Uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 70 000 darbinieku, un tam ir 400 biroji visā pasaulē, kas sniedz pakalpojumus nekustamā īpašuma īpašniekiem, investoriem un nomniekiem. "CBRE" piedāvā stratēģiskās konsultācijas un veic īpašumu pārdošanas un nomas darījumus, sniedz korporatīvos pakalpojumus, īpašumu, telpu un projektu pārvaldību, investīciju pārvaldību, nekustamā īpašuma vērtēšanu, pētījumus un konsultācijas.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Latvijas starptautisko saistību dēļ neatbalsta ierosinājumu par lauksaimniecības zemes pārdošanas aizliegumu ārzemniekiem

20.07.2016

alt
alt

Ap 15% Latvijas lauksaimniecības zemes pieder ārvalstniekiem

20.07.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

2

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

3

2018. gada interjera dizaina aktualitāte - Amtico Vinila grīdas

4

Ģimeniski, mūsdienīgi un aktīviem cilvēkiem piemēroti: karstākie jaunie "Bonava Latvija" projekti

5

Dzīve ūdens ieskautā vietā

6

"Sky Garden" Atvērto durvju dienās – līdz 20 000 eiro vērta dāvana!

City24 redaktora izvēle

alt

Jautrākai bērnībai: idejas, kā ar krāsām bērnistabā radīt priekpilnu vidi

alt

Premium īpašumu tirgus - arvien pieejamāks vietējam pircējam

alt

Šogad Rīgas jauno projektu tirgus tiks papildināts ar 2000 jauniem dzīvokļiem