65% ģimeņu savos mājokļos vēlētos vairāk koka izstrādājumu

Divas trešdaļas Latvijas ģimeņu gribētu, lai viņu dzīves telpā būtu vairāk koka izstrādājumu, jo uzskata tos par videi draudzīgiem, veselīgiem, izturīgiem un skaistiem. Ar šādiem pētījuma rezultātiem nāk klajā AS Latvijas valsts meži.

Ģimenes portālā Mammām un Tētiem veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 65,2% respondentu vēlas, lai viņu apdzīvotajā vidē būtu vairāk koka izstrādājumu – sākot ar materiāliem ēku celtniecībai un beidzot ar mēbelēm mājokļu iekārtošanai un bērnu rotaļlietām.

Sapņu māja no koka

Neraugoties uz koka pozitīvajām īpašībām, tam šobrīd netiek atvēlēta pienācīga loma celtniecībā. Jo īpaši ēkās, kurās ikdienā uzturas bērni, kā, piemēram, bērnudārzos un skolās. Pētījuma rezultāti rāda, ka sabiedrība vēlētos mainīt šo situāciju.

62,8% aptaujāto uzskata, ka sabiedrisko ēku būvē priekšroku drīzāk jādod kokmateriāla izmantošanai, un 67,6% arī savu sapņu māju celtu no koka. Lūgti novērtēt koka īpašības, vairāk nekā trīs ceturtdaļas respondentu piekrituši apgalvojumam, ka šis materiāls ir vizuāli pievilcīgs, labvēlīgi ietekmē veselību, uzlabo gaisa kvalitāti, ir draudzīgs videi, atbilst latviešu kultūrai un tradīcijām, kā arī ir patīkams taustei.

«Koks ir mūsu galvenais dabas resurss, tas ir ļoti plaši izmantojams un veiksmīgi atjaunojams teju neierobežotā apjomā, tādēļ Latvijā kokam būtu jādominē pār citiem materiāliem ne tikai ekonomisku, bet arī ekoloģisku un estētisku apsvērumu dēļ. Pateicoties dabas un cilvēku kopdarbam, Latvijā augusī koksne var tikt izmantota gan nelielu ģimenes mājiņu būvniecībai, gan varenu daudzstāvu ēku radīšanai. Koks ir viegli apstrādājams, tas labi sader ar jebkuru citu industriālā laikmeta radītu materiālu un ikvienam objektam piešķir dabiskumu un varenību. Pareizi izmantota koksne ir teju mūžīga un viegli transformējama citos produktos pat pēc vairāku simtu gadu izmantošanas,» plaši pieejamā, taču ikdienā nepietiekami bieži izmantotā materiāla stiprās puses uzskaita biedrības Zaļās mājas valdes loceklis Kristaps Ceplis.

Koks – mūsdienīgs un universāls

Lai arī aptaujātie koku uzskata par salīdzinoši dārgu izejmateriālu, 40% jauno ģimeņu ikdienā maksā augstāku cenu par koka izstrādājumu iegādi, jo apzinās to ietekmi uz vidi, veselību un labsajūtu. Turklāt koks respondentu skatījumā ir ne vien izturīgāks un kalpo ilgāk, par plastmasu un citiem lētākajiem materiāliem, bet arī izskatās skaistāk, smaržo un rada mājīguma sajūtu. Tam ir nozīmīga loma arī veselīgu un atbildīgu bērnu audzināšanā. 37,2% aptaujāto ģimeņu spēlē no koka izgatavotas spēles, 24,1% dodas uz vietām, kur apskatāmas koka skulptūras un pieejama no šī materiāla veidota rotaļu infrastruktūra un 16,8% paši izgatavo dažādas koka rotaļlietas un sadzīves priekšmetus. Izvēloties rotaļlietu bērniem vai mēbeles bērnistabai, katra piektā ģimene par svarīgāko kritēriju izvirza videi draudzīgu materiālu.

«Kokam nepelnīti izveidojies senatnīga, morāli novecojuša materiāla tēls, jo no tā ēkas un sadzīves piederumus izgatavoja mūsu senči. Taču šodien pasaulē var redzēt apbrīnojumu koka pielietojumu vismodernākajās celtnēs un avangardiskos dizaina elementos. Ņemot vērā koka pozitīvo ietekmi uz veselību un vidi, cilvēkiem pašiem uzstājīgāk jāpieprasa koka iekļaušanu mājokļu celtniecībā un iekārtošanā,» uzskata AS Latvijas valsts meži komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Kas jāzina ikvienam, kurš plāno uzcelt gudro māju?

28.07.2016

alt
alt

Rīgā joprojām tiek atlikta jaunu biroja ēku būvniecība

28.07.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

2

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī