65% ģimeņu savos mājokļos vēlētos vairāk koka izstrādājumu

Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Divas trešdaļas Latvijas ģimeņu gribētu, lai viņu dzīves telpā būtu vairāk koka izstrādājumu, jo uzskata tos par videi draudzīgiem, veselīgiem, izturīgiem un skaistiem. Ar šādiem pētījuma rezultātiem nāk klajā AS Latvijas valsts meži.

Ģimenes portālā Mammām un Tētiem veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 65,2% respondentu vēlas, lai viņu apdzīvotajā vidē būtu vairāk koka izstrādājumu – sākot ar materiāliem ēku celtniecībai un beidzot ar mēbelēm mājokļu iekārtošanai un bērnu rotaļlietām.

Sapņu māja no koka

Neraugoties uz koka pozitīvajām īpašībām, tam šobrīd netiek atvēlēta pienācīga loma celtniecībā. Jo īpaši ēkās, kurās ikdienā uzturas bērni, kā, piemēram, bērnudārzos un skolās. Pētījuma rezultāti rāda, ka sabiedrība vēlētos mainīt šo situāciju.

62,8% aptaujāto uzskata, ka sabiedrisko ēku būvē priekšroku drīzāk jādod kokmateriāla izmantošanai, un 67,6% arī savu sapņu māju celtu no koka. Lūgti novērtēt koka īpašības, vairāk nekā trīs ceturtdaļas respondentu piekrituši apgalvojumam, ka šis materiāls ir vizuāli pievilcīgs, labvēlīgi ietekmē veselību, uzlabo gaisa kvalitāti, ir draudzīgs videi, atbilst latviešu kultūrai un tradīcijām, kā arī ir patīkams taustei.

«Koks ir mūsu galvenais dabas resurss, tas ir ļoti plaši izmantojams un veiksmīgi atjaunojams teju neierobežotā apjomā, tādēļ Latvijā kokam būtu jādominē pār citiem materiāliem ne tikai ekonomisku, bet arī ekoloģisku un estētisku apsvērumu dēļ. Pateicoties dabas un cilvēku kopdarbam, Latvijā augusī koksne var tikt izmantota gan nelielu ģimenes mājiņu būvniecībai, gan varenu daudzstāvu ēku radīšanai. Koks ir viegli apstrādājams, tas labi sader ar jebkuru citu industriālā laikmeta radītu materiālu un ikvienam objektam piešķir dabiskumu un varenību. Pareizi izmantota koksne ir teju mūžīga un viegli transformējama citos produktos pat pēc vairāku simtu gadu izmantošanas,» plaši pieejamā, taču ikdienā nepietiekami bieži izmantotā materiāla stiprās puses uzskaita biedrības Zaļās mājas valdes loceklis Kristaps Ceplis.

Koks – mūsdienīgs un universāls

Lai arī aptaujātie koku uzskata par salīdzinoši dārgu izejmateriālu, 40% jauno ģimeņu ikdienā maksā augstāku cenu par koka izstrādājumu iegādi, jo apzinās to ietekmi uz vidi, veselību un labsajūtu. Turklāt koks respondentu skatījumā ir ne vien izturīgāks un kalpo ilgāk, par plastmasu un citiem lētākajiem materiāliem, bet arī izskatās skaistāk, smaržo un rada mājīguma sajūtu. Tam ir nozīmīga loma arī veselīgu un atbildīgu bērnu audzināšanā. 37,2% aptaujāto ģimeņu spēlē no koka izgatavotas spēles, 24,1% dodas uz vietām, kur apskatāmas koka skulptūras un pieejama no šī materiāla veidota rotaļu infrastruktūra un 16,8% paši izgatavo dažādas koka rotaļlietas un sadzīves priekšmetus. Izvēloties rotaļlietu bērniem vai mēbeles bērnistabai, katra piektā ģimene par svarīgāko kritēriju izvirza videi draudzīgu materiālu.

«Kokam nepelnīti izveidojies senatnīga, morāli novecojuša materiāla tēls, jo no tā ēkas un sadzīves piederumus izgatavoja mūsu senči. Taču šodien pasaulē var redzēt apbrīnojumu koka pielietojumu vismodernākajās celtnēs un avangardiskos dizaina elementos. Ņemot vērā koka pozitīvo ietekmi uz veselību un vidi, cilvēkiem pašiem uzstājīgāk jāpieprasa koka iekļaušanu mājokļu celtniecībā un iekārtošanā,» uzskata AS Latvijas valsts meži komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Kas jāzina ikvienam, kurš plāno uzcelt gudro māju?

28.07.2016

alt
alt

Rīgā joprojām tiek atlikta jaunu biroja ēku būvniecība

28.07.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība