Rīgā joprojām tiek atlikta jaunu biroja ēku būvniecība

Cenu izmaiņas, Komercplatības

Rīgas biroju tirgus turpina būt aktīvs pieprasījuma ziņā, lai gan jaunu biroja ēku būvniecības uzsākšana ir aizkavējusies vai ir atlikta, teikts komercīpašumu pakalpojumu kompānijas CBRE Rīgas biroju tirgus pārskatā par šī gada otro ceturksni.

Pārskatā teikts, ka moderno biroju telpu tirgus Rīgā ir 959 000 kvadrātmetri, šī gada otrajā ceturksnī ir reģistrēts 0,3% pieaugums. Brīvo telpu īpatsvars ir 4,1% un tas ir samazinājums par 0,3 procentpunktiem, salīdzinot ar 2016.gada janvāri.

Otrajā ceturksnī noslēgti jauni līgumi par biroju telpu nomu 6900 kvadrātmetru platībā, neieskaitot pārjaunojumus vai līguma termiņa pagarinājumus.

2016.gada otrajā ceturksnī netika uzsākta biroju būvniecība, bet gan turpinājās jau iesākto projektu pabeigšana. CBRE skaidro, ka šāds attīstītāju lēmums bieži vien ir pamatots uz priekšlīgumu neesamību, jo kompānijas ir piesardzīgas uz ilgtermiņa saistībām jaunajos projektos, kuru prasītā nomas maksa ir - sākot no 12 eiro uz vienu iznomājamo kvadrātmetru mēnesī, neieskaitot apsaimniekošanas izmaksas, komunālos maksājumus un PVN.

Brīvo telpu īpatsvars šī gada pirmajā pusgadā ir samazinājies, sasniedzot 4,1% no visiem modernajiem A un B klases birojiem Rīgā. Dažos biroju centros ir palielinājusies vakance, galvenokārt tāpēc, ka kompānijas ir pārcēlušās uz citu biroju. CBRE uzskata, ka šogad liels brīvo telpu īpatsvara kritums nav gaidāms, lai gan tas turpinās samazināties. Izmaiņas plānojas 2017.gadā, kad tiks nodotas ekspluatācijā jaunās biroju ēkas "Place 11", "Z-Towers".

Rīgas moderno biroju tirgus galvenokārt sastāv no ēkām, kas uzbūvētas pirms krīzes perioda, un tuvojas brīdis, kad daudzām no tām ir jāveic renovācija. 2016.gada sākumā CBRE izņēma no modernā Rīgas biroju fonda vairākas ēkas, kurām pašlaik tiek saskaņoti biroju renovācijas projekti. Šī tendence turpināsies, kad nomnieki pamazām nomainīs savas esošās biroja telpas un pārcelsies uz jaunākiem, modernākiem birojiem, kas piedāvās augstākas kvalitātes tehniskos risinājumus, energoefektivitāti un modernāku iekšējo apdari.

Šī gada pirmajā pusgadā ekspluatācijā tika nodotas divas ēkas - "Air Baltic Corporation" galvenais birojs un "Tēraudlietuves biroju" 1.kārta, kas atrodas "Mūkusalas biznesa centra" teritorijā, kopā pievienojot nedaudz vairāk par 6000 kvadrātmetriem iznomājamās biroju platības. Šogad ir plānots pabeigt arī "Tēraudlietuves biroju" 2.kārtu.

Nomas maksas šī gada pirmajā pusgadā nav mainījušās, prasītās nomas maksas A klases birojiem ir sākot no 14 eiro līdz 17 eiro par kvadrātmetru mēnesī, neieskaitot papildus maksājumus un nodokļus. B klases biroji tiek iznomāti, sākot no septiņiem eiro līdz 13,5 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Ir novērots neliels nomas maksas samazinājums vai labāks piedāvājums telpām, kurās ir izveidojusies ilgtermiņa vakance.

CBRE paredz pozitīvas tendences Rīgas biroju tirgū - pieprasījums ir aktīvs un, turpinoties ekonomikas izaugsmei, kompānijas pieņems lēmumus arī par labu priekšlīgumu noslēgšanai.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

65% ģimeņu savos mājokļos vēlētos vairāk koka izstrādājumu

28.07.2016

alt
alt

Nākamgad augs kadastrālās vērtības kultūrvēsturiskām ēkām un vairākstāvu dzīvokļiem

28.07.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

5

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

6

"Vestabalt" atvērs durvis daudzdzīvokļu namam Tallinas ielā 86

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda