Būvēs augsto tehnoloģiju zinātnes parku pie lidostas "Rīga"

Būvniecība, Investīcijas un kredīti

Blakus lidostai Rīga tiks būvēts 17 miljonus eiro vērts augsto tehnoloģiju zinātnes parks, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Projektu īstenos SIA "Zinātnes parks", kura īpašnieki ir Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (28%) un šīs nozares uzņēmumi AS "HansaMatrix" (24%), AS "SAF Tehnika" (24%) un SIA "LEO pētījumu centrs" (24%).

Būvniecības iepirkuma paredzamā līgumcena ir 17 miljoni eiro. Zinātnes parku paredzēts attīstīt 500 hektāru platībā.

Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz šī gada 7.decembrim, bet būvdarbi būs jāpabeidz līdz 2019.gada 31.decembrim.

Būvdarbi tiks līdzfinansēti ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem, kas paredz atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai.

Jauns, energoefektīvs un AER tehnoloģijām piemērots multifunkcionāls komplekss "Zinātnes parks" tiks būvēts, izmantojot videi draudzīgus celtniecības materiālus un izstrādājumus. Objektā daļēji tiks būvēts arī uz esošo būvkonstrukciju pamata.

Kā ziņots, "HansaMatrix" apgrozījums pērn sasniedza 13,47 miljonus eiro, un tas ir par 26% vairāk nekā 2014.gadā. Uzņēmums pērn guva 1,48 miljonu eiro peļņu iepretim 2014.gadā ciestajiem 1,94 miljonu eiro zaudējumiem.

Lielākie "HansaMatrix" akcionāri ir Ilmāram Osmanim pilnībā piederošais uzņēmums "Macro Rīga" ar 64,83% no pamatkapitāla, komandītsabiedrība "FlyCap Investment Fund I AIF" ar 22,08%, "Swedbank" pensiju fondi ar 6,42%.

"HansaMatrix" akcijas tiek kotētas "Nasdaq Baltija" Oficiālajā sarakstā.

Telekomunikāciju iekārtu ražotājas AS "SAF Tehnika" grupas 2015./2016.finanšu gada deviņu mēnešu neauditētais konsolidētais apgrozījums bija 10 miljoni eiro, kas ir 4% palielinājums salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējā finanšu gadā.

2015./2016.finanšu gada trešo ceturksni grupa noslēdza ar 251 000 eiro neauditētiem zaudējumiem. Konsolidētais neauditētais 2015./2016.finanšu gada deviņu mēnešu rezultāts ir 353 000 eiro peļņa, kas ir par 578 000 eiro mazāk, salīdzinot ar 932 000 eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā - 2014./2015.finanšu gada deviņu mēnešu rezultāts, kur peļņu lielā mērā nodrošināja ienākumi no valūtas kursa svārstībām.

"SAF Tehnika" dibināta 1999.gadā un ir publiska akciju sabiedrība, kuras akcijas tiek kotētas "Nasdaq Riga" biržā un kura nodarbojas ar digitālas mikroviļņu radioaparatūras izstrādi, ražošanu un izplatīšanu. "SAF Tehnikas" ražotie produkti nodrošina bezvadu telekomunikāciju risinājumus digitālai balss un datu pārraidei.

Lielākie uzņēmuma akcionāri ir Didzis Liepkalns (17,05%), Andrejs Grišāns (10,03%), Normunds Bergs (9,74% tiešajā īpašumā un 5,27% pastarpināti), Juris Ziema (8,71%) un Vents Lācars (6,08%). Pārējiem akcionāriem pieder mazāk par 5% uzņēmuma kapitāldaļu.

Mežaparkā veidos aktīvās atpūtas centru ar daudzfunkcionāliem sporta laukumiem

05.08.2016

alt
alt

Nenokavē unikālu iespēju - bezmaksas konsultācijas "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienu 2016" ietvaros!

08.08.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

3

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden