Pirmajā pusgadā izsniedz par 4,8% mazāk būvatļauju jaunu individuālo māju būvniecībai

Būvniecība, Remonts

Latvijā šogad pirmajā pusgadā izsniegtas 614 atļaujas jaunu viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kas ir par 4,8% mazāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vienlaikus par 13,5% 2016.gada pirmajā pusgadā samazinājusies kopējā platība jaunu individuālo māju būvniecībai, veidojot 120,7 tūkstošus kvadrātmetru (m2).

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka šogad pirmajos sešos mēnešos izsniegtas 63 būvatļaujas jaunu rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai ar kopējo platību 63,6 tūkstoši kvadrātmetri. Salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo pusgadu izsniegto būvatļauju skaits jaunu rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai samazinājies par 6%, bet platība sarukusi par 24,6%.

Pēc statistikas pārvaldes datiem, kopumā šogad pirmajā pusgadā izsniegtas 865 būvatļaujas viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai 164,1 tūkstoša kvadrātmetru platībā. Salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo pusgadu izsniegto būvatļauju skaits viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai samazinājusies par 7,8%, bet platība sarukusi par 15,8%.

Savukārt rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai šogad sešos mēnešos izsniegtas 107 būvatļaujas ar kopējo platību 122,3 tūkstoši m2. Salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu šādu būvatļauju skaits samazinājies par 17,7%, bet platība sarukusi par 23,9%.

Latvijā 2015.gadā izsniedza 1386 atļaujas jaunu viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kas ir par 1,4% mazāk nekā 2014.gadā. Vienlaikus par 10% samazinājās kopējā platība jaunu individuālo māju būvniecībai un bija 282 tūkstoši kvadrātmetri.

Kopš 2014.gada ceturtā ceturkšņa būvniecības statistikā termins "izdotās būvatļaujas" raksturo izdarīto atzīmju skaitu būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Būvniecības produkcijas apmēri pirmajā pusgadā Latvijā samazinās par 18,9%

11.08.2016

alt
alt

Telpas apgaismojuma veidi un to īpašības

12.08.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā