Sodi energobūvniekiem par dalību kartelī varētu audzēt pakalpojuma cenas

Ja stāsies spēkā sodi saistībā ar energobūvniecības uzņēmumu dalību kartelī, pieļauj iespēju, ka varētu pieaugt šī pakalpojuma cenas
. Šādu iespēju pieļauj DB aptaujātie nozares eksperti. Tas gan būtu pie nosacījuma, ja stātos spēkā ierobežojumi un uzņēmumiem vajadzētu ne tikai maksāt Konkurences padomes (KP) uzliktos naudas sodus, bet arī visi 26 iesaistītie uzņēmumi tiktu uz gadu izslēgti no dalības iepirkumos.

«Tās ir aptuveni 2/3 uzņēmumu, kas Latvijā darbojas energobūvniecības jomā, un tas, ka gadu tie, iespējams, nevarēs piedalīties iepirkumos, varētu izraisīt lielu cenu kāpumu šajā jomā,» pieļauj SIA Vidzemes energoceltnieks valdes priekšsēdētājs Jānis Bikiņš. To DB atzīst arī citi nozares pārstāvji, norādot, ka tad faktiski atliktu tikai mazie un jaunie uzņēmumi, kas varētu netikt galā ar apjomiem un pieprasītajām jaudām.

Jānorāda, ka KP pieņēmusi lēmumu par konkurences kropļošanu un cenu sadārdzināšanu kopumā vairāk nekā 300 iepirkumos sodīt 26 uzņēmumus, kas veic energobūvdarbus. Kopumā ir piemērots naudas sods vairāk nekā divu miljonu latu apmērā, kā arī izslēgšana no dalības iepirkumos uz vienu gadu. Jāmin gan, ka sodītie uzņēmumi varēs darboties kā apakšuzņēmumi, ja to veikto darbu apjoms nepārsniegs 20%. Sods aprēķināts procentos no uzņēmuma iepriekšējā gada apgrozījuma, ņemot vērā pārkāpuma ilgumu un smagumu. Attiecīgi lielāks sods piemērots uzņēmumiem, kas piedalījās vairākos «kartelizētajos» iepirkumos. Procentuāli šīs lietas ietvaros KP piemērojusi iestādes pastāvēšanas laikā bargākos sodus, atzīmēja padomes vadītāja Sarmīte Ābrama.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Jūrmalas dome nolemj pirkt Ķemeru sanatoriju

28.06.2013

Trešdaļa iedzīvotāju dzīvo mājokļos ar platību zem 20 m2 uz vienu cilvēku

28.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā