Būvniecības valsts kontroles birojs izveidojis būvdarbu kontroles interaktīvo karti

Noderīgi zināt, Būvniecība, Notikumi

Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk – Birojs) izveidojis būvdarbu kontroles interaktīvo karti, kas aplūkojama Biroja interneta mājaslapā. Turpmāk ikvienam interesantam būs iespēja pārskatāmā veidā gūt informāciju par kontroles rezultātiem Biroja uzraudzībā esošajos būvobjektos.

 "Pērn izveidojām ēku ekspluatācijas uzraudzības digitālo karti, nodrošinot biroja darba caurspīdīgumu un dodot iespēju ikvienam nepastarpināti iepazīties ar mūsu darba rezultātiem. Tādējādi veicinājām sabiedrības informētību un veicinājām ēku īpašnieku un apsaimniekotāju atbildību. Pirms gada jūlijā uzsākām būvdarbu valsts kontroli un būvju pieņemšanu ekspluatācijā. Šogad, turpinot iesāktos darbus, esam parūpējušies, lai ikvienam interesentam būtu pārskatāma un publiski pieejama informācija arī par kontroles rezultātiem Biroja uzraudzībā esošajos būvobjektos," stāsta Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Interaktīvajā kartē ir iespēja uzzināt būtiskāko informāciju par Biroja kontrolētajām būvēm, tajā skaitā pēdējo pārbaudes datumu, Biroja sniegto vērtējumu par būvdarbiem un laiku, kad būve pieņemta ekspluatācijā, kā arī atbildīgo uzņēmumu nosaukumus.

Lietotāju ērtībai un pārskatāmībai objektu vērtējuma norādīšanā izmantotas krāsas saskaņā ar "luksofora principu". Zaļā krāsā redzami šobrīd uzraugāmie būvobjekti, kuros notiek būvdarbi un Birojs pārkāpumus nav konstatējis. Dzeltenā krāsa apzīmē objektus, kuru būvdarbos ir konstatēti pārkāpumi, būvdarbi nav apturēti, bet atbildīgajām personām ir uzdots pārkāpumus novērst. Savukārt sarkanā krāsā – objekti, kuros būvdarbi pilnā apjomā vai atsevišķā objekta daļā ir apturēti. Apturot būvdarbus, informāciju par speciālistu profesionālās darbības pārkāpumiem Birojs nosūta izvērtēšanai attiecīgajām sertificēšanas institūcijām. Kartē redzami arī būvniecības ieceru objekti, kuriem izsniegta būvatļauja, bet tie vēl nav nonākuši Biroja kontrolē (baltā krāsa) un objekti, kuros būvdarbu kontrole pabeigta, un Birojs ir pieņēmis ekspluatācijā (gaiši zilā krāsa).

Šogad Birojs ekspluatācijā pieņēmis 34 sabiedriski nozīmīgas būves, no kurām 13 ir jaunbūves, savukārt 21 – pārbūve. Šobrīd Birojs uzrauga būvdarbus 72 objektos.

Karte apskatāma Biroja interneta mājaslapā.

Kopš 2015.gada divas nozīmīgākās Biroja funkcijas ir publisko ēku ekspluatācijas drošuma uzraudzība un būvdarbu kontroles veikšana, kā arī būvju pieņemšana ekspluatācijā Būvniecības likumā noteiktajos gadījumos. 2016.gada sākumā Birojs uzsāka būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un pastāvīgās prakses uzraudzību būvekspertīzes specialitātē. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Būveksperts: pircēji kļūst prasīgāki - tam jāpiemērojas gan pasūtītājiem, gan attīstītājiem

15.08.2016

alt
alt

Savrupmāju tirgū aktivitāte augusi par 16%

17.08.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks