Savrupmāju tirgū aktivitāte augusi par 16%

Mājokļu tirgus

Savrupmāju tirgū 2016.gada otrajā ceturksnī bija vērojams nozīmīgs aktivitātes pieaugums par 16%, bet kopējā darījumu summa pieauga par 22%, sasniedzot pēdējo 2,5 gadu maksimumu - 9,7 miljonus eiro ceturksnī, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

Vidēji mēnesī Latvijā notiek 26 darījumi ar savrupmājām par kopējo summu vairāk nekā trīs miljoni eiro.

Pirmā pusgada savrupmāju tirgus aktivitāte pēdējo trīs gadu laikā ir saglabājusies diezgan konstanta ar gandrīz 150 darījumiem pusgadā, taču kopējā darījuma summa 2016.gada pirmajā pusē pieauga par 37%, salīdzinot ar 2015.gadu, un par 10%, salīdzinot ar 2014.gada pirmo pusgadu.

Kā tika prognozēts, pēc augstas aktivitātes tirgū martā tā nedaudz nokritās ilgtspējīgā līmenī ar apmēram 27 darījumiem mēnesī, informē "Latio".

Pārskatā teikts, ka pircēji ļoti racionāli izvērtē iespējas un izmaksas jau gatavas mājas vai privātās apbūves zemesgabala iegādei ar mērķi pašiem būvēt māju. Lielā mērā izvēle ir atkarīga no pircēja motivācijas ieguldīt savu laiku, darbu un enerģiju, pārraugot un koordinējot mājas būvniecību, vai tomēr iegādāties jau dzīvošanai gatavu ēku.

Privātās apbūves zemes tirgū otrajā ceturksnī bija vērojams aktivitātes samazinājums par 11%, bet darījumu kopējā summa samazinājās par 5,5%.

Salīdzinot 2016.gada pirmā pusgada rādītājus ar 2015.gadu, būtiskas izmaiņas nav novērojamas, tirgus aktivitāte ir saglabājusies bez izmaiņām, bet, salīdzinot ar 2014.gada pirmo pusgadu, aktivitāte ir kritusies par ceturto daļu.

"Latio" skaidro, ka, lai arī aktivitātes ziņā pusgadu griezumā pēdējo trīs gadu laikā ir redzama Imigrācijas likuma izmaiņu ietekme, tomēr Zemesgrāmatā reģistrētās darījumu kopējās summas ziņā pēdējo trīs gadu pirmie seši mēneši ir bijuši ļoti līdzīgi.

Šajā laikā gandrīz divreiz ir samazinājies darījumu skaits ar privātās apbūves zemesgabaliem par cenu līdz 15 eiro par kvadrātmetru, savukārt ar dārgākiem zemesgabaliem, kuru cena ir virs 45 eiro par kvadrātmetru, aktivitāte ir gandrīz divkāršojusies.

"Latio" norāda, ka 2016.gada otrajā ceturksnī būtiski, par 40%, samazinājās darījumu skaits ar lētākiem zemesgabaliem ar cenu līdz 15 eiro par kvadrātmetru, bet lielākais pieaugums novērojams ar zemesgabaliem ar kvadrātmetra cenu no 30 līdz 45 eiro - par 38%.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Būvniecības valsts kontroles birojs izveidojis būvdarbu kontroles interaktīvo karti

16.08.2016

alt
alt

Melngalvju nama ēku kompleksa atjaunošanai plāno atvēlēt līdz 450 000 eiro

17.08.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem