Rīgas dzīvokļu tirgū 67,4% darījumu notiek ar sērijveida dzīvokļiem

Mājokļu tirgus

2016.gada otrajā ceturksnī atkal ir pieaudzis sērijveida dzīvokļu darījumu skaita īpatsvars Rīgas dzīvokļu tirgū, atgriežoties ierastajā līmenī ar 67,4% darījumu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

Gada pirmajos mēnešos, kad tika fiksēts lielāks darījumu skaits centra dzīvokļu segmentā, darījumi ar sērijveida dzīvokļiem veidoja 63%.

"Latio" prognozē, ka, turpinoties kopējās tirgus aktivitātes pieaugumam, sērijveida dzīvokļu tirgus īpatsvars gada otrajā pusē tomēr varētu atkal samazināties, jo jau 2016.gada sākums rādīja, ka šajā virzienā pakāpeniskas izmaiņas var sagaidīt jau šogad.

Darījumu skaita pieaugums visizteiktāk, par 16%, bija vērojams pieprasītajā divu-trīs istabu dzīvokļu segmentā ar platību no 40 līdz 60 kvadrātmetri.

Darījumi ar mazākiem dzīvokļiem bija par 8% vairāk, bet ar lielajiem sērijveida dzīvokļiem darījumu skaita pieaugums bija vien 2%.

Salīdzinot darījumus pēc cenu līmeņa, lielākais pieaugums, par 30%, ir bijis darījumiem ar dzīvokļiem virs 45 000 eiro. Jo dzīvoklis ir lētākā cenu kategorijā, jo darījumu skaita pieaugums ir bijis mazāks, bet pašā lētākajā segmentā par summu līdz 15 000 eiro darījumu skaits nav mainījies.

Šāda tirgus attīstības tendence ir skaidrojama ne tikai ar pieprasījuma pieaugumu, bet arī vidējās kvadrātmetra cenas lēnu, bet nepārtrauktu kāpumu, kā arī kreditēšanas aktivitātes pieaugumu, kas ļauj iegādāties dārgākus īpašumus, informē "Latio".

Astoņās pieprasītākajās Rīgas apkaimēs (Purvciemā, Ķengaragā, Imantā, Pļavniekos, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Juglā un Vecmīlgrāvī) 2016.gada otrajā ceturksnī, tāpat kā gada pirmajos mēnešos, notika 67% no visiem darījumiem ar Rīgas sērijveida dzīvokļiem.

Pārskatā teikts, ka pēdējos divos gados šāda proporcija saglabājas gandrīz nemainīga, izņemot 2015.gada sākumu, kad tirgus kritums vairāk skāra tieši pieprasītākās apkaimes.

Otrajā ceturksnī lielākais aktivitātes pieaugums pēc liela krituma iepriekšējā periodā bija vērojams Juglā (par 68%), vērā ņemams pieaugums bija arī Imantā (28%) un Vecmīlgrāvī (22%). Vienīgā apkaime, kur aktivitāte samazinājās, bija Ziepniekkalns (par 9%). Pārējās apkaimēs novērotais pieaugums bija salīdzinoši neliels.

Darījumi galvenokārt notiek ar īpašumiem par summu no 20 000 līdz 40 000 eiro, kas atbilst divu-trīs istabu dzīvokļiem. Šajā cenu kategorijā ir vērojams laba piedāvājuma trūkums par atbilstošu cenu, īpaši jūtams ir kvalitatīvu dzīvokļu trūkums vidējos stāvos, norāda "Latio".

Tradicionāli pieprasītākās Rīgas apkaimes ir Purvciems un Ķengarags ar caurmērā 50 darījumiem mēnesī. Līdzīga aktivitāte bija arī Imantā ar caurmērā 45, bet Pļavniekos - ar 40 darījumiem mēnesī. Pieprasījuma ziņā seko Ziepniekkalns, Iļģuciems un Jugla ar 25-27 darījumiem un Vecmīlgrāvis ar apmēram 20 darījumiem mēnesī.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Melngalvju nama ēku kompleksa atjaunošanai plāno atvēlēt līdz 450 000 eiro

17.08.2016

alt
alt

Otrajā ceturksnī darījumu skaits ar Rīgas centra dzīvokļiem sarucis par 18%

17.08.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība