Rīgas dzīvokļu tirgū 67,4% darījumu notiek ar sērijveida dzīvokļiem

2016.gada otrajā ceturksnī atkal ir pieaudzis sērijveida dzīvokļu darījumu skaita īpatsvars Rīgas dzīvokļu tirgū, atgriežoties ierastajā līmenī ar 67,4% darījumu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

Gada pirmajos mēnešos, kad tika fiksēts lielāks darījumu skaits centra dzīvokļu segmentā, darījumi ar sērijveida dzīvokļiem veidoja 63%.

"Latio" prognozē, ka, turpinoties kopējās tirgus aktivitātes pieaugumam, sērijveida dzīvokļu tirgus īpatsvars gada otrajā pusē tomēr varētu atkal samazināties, jo jau 2016.gada sākums rādīja, ka šajā virzienā pakāpeniskas izmaiņas var sagaidīt jau šogad.

Darījumu skaita pieaugums visizteiktāk, par 16%, bija vērojams pieprasītajā divu-trīs istabu dzīvokļu segmentā ar platību no 40 līdz 60 kvadrātmetri.

Darījumi ar mazākiem dzīvokļiem bija par 8% vairāk, bet ar lielajiem sērijveida dzīvokļiem darījumu skaita pieaugums bija vien 2%.

Salīdzinot darījumus pēc cenu līmeņa, lielākais pieaugums, par 30%, ir bijis darījumiem ar dzīvokļiem virs 45 000 eiro. Jo dzīvoklis ir lētākā cenu kategorijā, jo darījumu skaita pieaugums ir bijis mazāks, bet pašā lētākajā segmentā par summu līdz 15 000 eiro darījumu skaits nav mainījies.

Šāda tirgus attīstības tendence ir skaidrojama ne tikai ar pieprasījuma pieaugumu, bet arī vidējās kvadrātmetra cenas lēnu, bet nepārtrauktu kāpumu, kā arī kreditēšanas aktivitātes pieaugumu, kas ļauj iegādāties dārgākus īpašumus, informē "Latio".

Astoņās pieprasītākajās Rīgas apkaimēs (Purvciemā, Ķengaragā, Imantā, Pļavniekos, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Juglā un Vecmīlgrāvī) 2016.gada otrajā ceturksnī, tāpat kā gada pirmajos mēnešos, notika 67% no visiem darījumiem ar Rīgas sērijveida dzīvokļiem.

Pārskatā teikts, ka pēdējos divos gados šāda proporcija saglabājas gandrīz nemainīga, izņemot 2015.gada sākumu, kad tirgus kritums vairāk skāra tieši pieprasītākās apkaimes.

Otrajā ceturksnī lielākais aktivitātes pieaugums pēc liela krituma iepriekšējā periodā bija vērojams Juglā (par 68%), vērā ņemams pieaugums bija arī Imantā (28%) un Vecmīlgrāvī (22%). Vienīgā apkaime, kur aktivitāte samazinājās, bija Ziepniekkalns (par 9%). Pārējās apkaimēs novērotais pieaugums bija salīdzinoši neliels.

Darījumi galvenokārt notiek ar īpašumiem par summu no 20 000 līdz 40 000 eiro, kas atbilst divu-trīs istabu dzīvokļiem. Šajā cenu kategorijā ir vērojams laba piedāvājuma trūkums par atbilstošu cenu, īpaši jūtams ir kvalitatīvu dzīvokļu trūkums vidējos stāvos, norāda "Latio".

Tradicionāli pieprasītākās Rīgas apkaimes ir Purvciems un Ķengarags ar caurmērā 50 darījumiem mēnesī. Līdzīga aktivitāte bija arī Imantā ar caurmērā 45, bet Pļavniekos - ar 40 darījumiem mēnesī. Pieprasījuma ziņā seko Ziepniekkalns, Iļģuciems un Jugla ar 25-27 darījumiem un Vecmīlgrāvis ar apmēram 20 darījumiem mēnesī.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Melngalvju nama ēku kompleksa atjaunošanai plāno atvēlēt līdz 450 000 eiro

17.08.2016

alt
alt

Otrajā ceturksnī darījumu skaits ar Rīgas centra dzīvokļiem sarucis par 18%

17.08.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem