Jūrmala: laiku lokos allaž iekārota dzīves vide

Tendences jaunu projektu attīstīšanā un dzīves vides radīšanā Jūrmalā, minot turpmākās attīstības perspektīvas un labākos piemērus, komentē Līga Kohtanena, «Baltic Sotheby’s International Realty» pārdošanas komandas līdere.

Īpašais šarms un specifika 

Jūrmalas īpašais šarms to padara par vienu no iekārojamākajām dzīvesvietām Latvijā.

Dabas bagātības: priežu mežaudzes un tīrais, svaigais gaiss, baltās kvarca smilts pludmalē, kūrotoloģijas senās tradīcijas, nesteidzīgais, uz kvalitatīvu atpūtu vērstais, kūrortpilsētai piederīgais dzīvesstils un pilsētas kultūrvēsturiskais mantojums: koka nami klasicisma, neoklasicisma un historisma arhitektūrā, kuru organiski papildina mūsdienīga arhitektūra,- šie visi ir faktori, kurus uzskaitītu tie, kas par savu mājvietu vai atpūtas mājokļiem izvēlējušies šo pilsētu, kura ir vien dažu desmitu minūšu brauciena attālumā no galvaspilsētas Rīgas un lidostas.  

Jūrmalu no divām pusēm ieskauj ūdens – pilsētas dienvidu mala vairāk nekā 30 km garumā robežojas ar Lielupes krastiem, to pa vidu pārtrauc dzelzceļa līnija, bet pilsētas ziemeļu malai piekļaujas Rīgas jūras līcis 24 km garumā. Dārgāki un pieprasītāki allaž bijuši īpašumi pirmās divās ielu līnijās tuvāk jūrai, kas tiek dēvēti arī par Jūrmalas "zelta jūdzi" - kūrortpilsētas centra rajonos Bulduros (viena no blīvāk apdzīvotajām Jūrmalas apkaimēm) vai Dzintaros – apkaimē ar vienu no labāk saglabātiem Jūrmalas rajoniem ar vēsturisko plānojumu un koka apbūvi. Savukārt t.s. budžeta klases pircējs lūkojas pēc īpašumiem tuvāk dzelzceļam vai tā otrā pusē, kā arī Jūrmalas apkaimēs no Asariem līdz Vaivariem.

Jūrmalā veiksmīgi sadzīvo pagājušā gadsimta sākumā celtās koka vasarnīcas ar mūsdienu arhitektūru. 

Kas nolūko Jūrmalu?

Vairākus gadus darījumus ar īpašumiem Jūrmalā noteica ārvalstnieki, galvenokārt – Austrumeiropas iedzīvotāji, no kuriem lauvas tiesa (ap 90%) nāca no Krievijas. Jau padomju gados Jūrmala bija iekārojams mērķis: it kā tā pati PSRS, tomēr - skaistais Baltijas jūras kūrorts ar rietumniecisku "piesitienu", kurā turklāt varēja labi saprasties krievu valodā. Nostaļģijas apvītās atmiņas daudziem no šiem investoriem lika izvēlēties īpašumus Jūrmalā, kuras esošajiem dotumiem nu varēja pieskaitīt vēl arī Šengenas zonas un Eiropas Savienības sniegtās priekšrocības.

Ņemot vērā pēdējos ģeopolitiskos notikumus (Ukrainas un Krievijas attiecības, Krievijas striktās prasības par kapitāla izvešanu, Brexit, Latvijas termiņuzturēšanās programmas daudzkārtīgā maiņa u.c.), ārvalstnieku, kas līdz šim bija lielākā daļa īpašumu pircēju kūrortpilsētā un kuru pieprasījums uzturēja augstas cenas, interese ir mazinājusies un diezgan jūtami iespaidojusi kopējo darījumu aktivitāti, īpaši to īpašumu segmentā, kas ir cenu amplitūdā no 250 000 līdz 550 000 eiro - t.s. business and premium nekustamo īpašumu segmentā.

Pēc valsts vienotās datorizētās Zemesgrāmatas datiem 2014. gadā Jūrmalā šajā segmentā bija notikuši 159 darījumi, no kuriem vairāk nekā pusi veica ārvalstu pircēji, bet 2015. gadā darījumi saruka uz pusi - līdz 79, no kuriem 55 bija ārvalstu pircēju aktivitāte. 2016. gada pirmajos septiņos mēnešos ir bijuši 57 darījumi (cenu amplitūdā no 250 tūkst. eiro līdz 550 tūkst. eiro), no tiem 36 bija veikuši ārvalstu pircēji.

Vietējais pircējs īpašumus Jūrmalā iegādājas, raugoties no praktiskā viedokļa un rocības. Šāds pircējs galvenokārt lūkojas pēc ērtiem mājokļiem ar labu plānojumu un pieejamu infrastruktūru un pakalpojumiem. Cenas faktors arī ir svarīgs izvēles procesā. Vietējais pircējs meklē īpašumus pēc iespējas tuvāk jūrai, netiek aizmirsti arī īpašumi, kas ir aiz dzelzceļa un vietās, kur nav blīvas apbūves un ir zaļa vide.  Iecienīti ir rajoni no Asariem līdz Vaivariem. Cenu amplitūdā no 100 līdz 250 tūkst. eiro šogad ir noslēgti 85 darījumi par īpašumu iegādi. Tālākas apkaimes kā Sloka, Kauguri, Ķemeri nav īpaši iecienīti tādēļ, ka tur nav pieejamu jauno projektu, gan arī tādēļ, ka tajos saglabājies padomju laika vides kolorīts: tipveida "kastīšu" daudzdzīvokļu mājas vai arī vide nav īpaši sakopta un aicinoša (piemēram, Ķemeros). Īpaši iecienīti vietējo pircēju vidū ir Melluži un Pumpuri, jo salīdzinoši tuvu ir jūra, veikali, tirgus, skolas, ir ērts sabiedriskais transports.

Arī citi, tālāki rajoni no Jūrmalas centra varētu kļūt pievilcīgi vietējam pircējam, ja vien attīstītāji spētu piedāvāt jaunus projektus par izdevīgām cenām. Ņemot vērā, ka pēc finanšu krīzes bankas kreditēšanā ir daudz piesardzīgākas, tās izvirza striktākus nosacījumus (pirmā iemaksa u.c.), pašmāju pircējs darījumos Jūrmalā galvenokārt izmanto savus uzkrājumus. Latvijā, tostarp – īpašumu darījumos Jūrmalā, kļūst populāra arī īre ar izpirkumu, bet tie, kam neizdodas uzkrāt pietiekoši lielus līdzekļus un bankas kredītu atsaka, mājokli īrē. Šobrīd vietējo pircēju vidū „gaisā virmo cerība”,  ka īpašumu cenas vēl kritīsies, lai gan gaidīt var nākties vēl kādu laiku. Ja investori un attīstītāji neredzēs pieaugošu interesi no pircēju puses, darījumu nebūs: jaunu projektu attīstība var iestrēgt papildus jau tirgū esošajiem projektiem.

Vietējais pircējs kā lielāko trūkumu min to, ka trūkst labu jauno projektu pieņemamā vietā ar "saprotamu" cenu un ar pārdomātu plānojumu. Lai gan Jūrmalā pēdējo trīs-četru gadu laikā uzceltajos projektos ir ap 650 - 700 nepārdotu dzīvokļu, cenas ziņā vietējam pircējam tie ir nesasniedzami, bet t.s. luxury pircējam bieži vien to cena neattaisno komforta, funkcionalitātes u.c. prasības.

Prognoze nākotnes tendencēm: Tā kā Jūrmalas centrs ir diezgan blīvi apdzīvots, prognozējams, ka lielāku interesi vietējos pircējos raisīs vidējam komforta un ērtību līmenim atbilstoši mājokļi, un sāks attīstīties apkaime no Pumpuriem līdz Vaivariem, perspektīvs posms paredzams no dzelzceļa līnijas līdz Lielupei - Mellužos, Asaros. Tā kā šobrīd nav pieejamas ģimeņu/rindu mājas, varētu būt perspektīvs piedāvājums privātajam sektoram ar 150-250 m² mājām ar tām klāt piegulošo zemi par summu 200-350 tūkst. eiro.

Luxury īpašumu pircējs, lūkojoties pēc īpašuma Jūrmalā, īpaši izvērtē piedāvājumu, lielu vērību pievēršot pilsētas centrālajai daļai, kur īpašumi ir tuvu jūrai (t.s. "zelta jūdzes" rajonā). Šiem pircējiem būtiski ieguldīt izcilas kvalitātes, oriģinālā produktā ar savu "odziņu", kuram ir kāda pievienotā vērtība (sniedz augsta līmeņa dzīves kvalitāti): lai īpašumam ir interesants arhitektoniskais risinājums, plašs plānojums (virs 150 m²), ērta funkcionalitāte, pieejams serviss, attīstīta apkārtējā infrastruktūra u.c. Tāpēc aizvadītajos gados no šo pircēju puses vislielākā interese ir pēc Jūrmalai raksturīgās mazstāvu apbūves - projektiem, kuros arhitekti spējuši veiksmīgi integrēt seno, vēsturisko, kādreiz degradēto apbūvi ar mūsdienīgiem, oriģināliem arhitektoniskiem risinājumiem, sniedzot tiem pievienoto vērtību.

Prognoze nākotnes tendencēm: īpašumu lokācijas ziņā kā TOP3 vietas saglabāsies Lielupe, Dzintari, Bulduri: gan privātmājām, gan mazstāvu dzīvojamo ēku apbūvei. Tā kā šajās vietās nav atlicis daudz brīvu vietu jauniem projektiem, attīstītājiem tā ir laba ziņa: konkurence būs salīdzinoši neliela.

Jūrmalas videi draudzīga un iekļaujoša arī turpmāk būs mazstāvu apbūve (maksimums 3-4 stāvi), kas pilsētvidē rada mājīgu atmosfēru.

Pašvaldības artava

Mainās arī pati Jūrmala: pašvaldība pēdējos gados ieguldījusi ne mazums darba un līdzekļu, lai īstenotu mērķi kļūt par vadošo kūrortpilsētu pie Baltijas jūras, kas nodrošina augstu dzīves kvalitāti, piesaistot gan vairāk tūristu, gan arī tos, kas par savu pamata mājvietu izvēlēsies kūrortpilsētu. Ielu seguma plaša atjaunošana,  apjomīgi ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi, kas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem nodrošina izcilas kvalitātes dzeramo ūdeni, sporta, izklaides un kultūras klāsta paplašināšana: pasaules līmeņa sporta pasākumi (piem. pludmales volejbols u.c.), iespēja arī ziemas sezonā baudīt izcilas akustikas koncertus atjaunotajā, 80 gadu senajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Tuvākajā laikā paredzēta arī vasaras koncertsezonā vietējo un tūristu tik iecienītās Dzintaru koncertzāles rekonstrukcija, padarot to vēl ērtāku klausītājiem. Pašvaldība pievērsusi uzmanību arī pieejamākas pludmales infrastruktūras izveidē, uzņēmēji liedagā izvieto vasaras kafejnīcas, izveidota izgaismota promenāde un veikti citi uzlabojumi. 

Visveiksmīgākie ir tie projekti, kuros attīstītājs ir izpratis sava klienta būtību.

Arhitektūra: darīt ar pārliecību, darīt kvalitatīvi

 Vērtējot jauno projektu klāstu, ir interesanti vērot, kā attīstītāji, sadarbojoties gan ar vietējiem, gan ārvalstu arhitektiem, izmanto īpašo Jūrmalas šarmu: radot gaumīgu, ar pietāti veidotu namu saspēli ar dabu un seno koka arhitektūru, kas organiski tiek implementēta jaunajā apbūvē. Pašreizējā pieredze apliecinājusi, ka perspektīva ir tādai arhitektūrai un projektiem, kurā ir "iekodēts" kāds īpašs vēstījums, ideja vai filozofija, kurā uzmanība pievērsta katrai detaļai, zinot potenciālā klienta dzīvesstilu un veidojot projektu kā vidi atjaunotnei, labsajūtai, kvalitatīvai atpūtai, komfortam.

Labākie piemēri - p rojekti, kas izcili iekļaujas Jūrmalas vidē un piedāvā papildu vērtību 

Augšējais – luxury segments:

"Leģenda"

Izcils, pasaules līmeņa luxury rezidenču piemērs, kur veiksmīgi integrēta senā apbūve ar jauno, moderno, kuru veidojis vietējo arhitektu birojs "Sīlis, Zābergs un Kļava", bet koplietošanas interjeru autore ir Zane Tetere. 

"Legend" Bulduru prospektā 17/19 atrodas pirmajā līnijā no jūras un veido veselu kvartālu ar privātu infrastruktūru. Tajā ietilpst 5 ēkas: trīs daudzdzīvokļu mājas "Villa Churchill", "Villa Hepburn", "Villa Dietrich", bet privātā villa "Villa Hemingway" un kluba māja ar restorānu-vinotēku "Villa Tiffany" ir arhitektūras pieminekļi, kas integrēti modernā apbūvē.

Projekts ir pievilcīgs ar to, ka tā iemītniekiem ir pieejami arī daudz, dažādi pakalpojumi: bez iespējas apmeklēt restorānu, izmantot bērnu pilsētiņas labumus, namu iedzīvotājiem ir īpaši izveidots Baltijas valstīs unikāls SPA komplekss, bet vasaras sezonā ar kluba biedriem izdevīgiem nosacījumiem ir iespēja apmeklēt līdzās esošo pludmales klubu "Leģenda". Izcila vieta tiem, kas vēlas pēc dinamiskas darba dienas atgriezties mierīgā vidē, kura sniedz plašas, augstas kvalitātes atpūtas iespējas.

"Park Residences"

Triju ēku komplekss četros stāvos ar 66 apartamentiem, kuru platība ir no 96,5 m² līdz 135,5 m², kas izvietots zaļā zonā – netālu no parka. To veidojis vietējais arhitektu birojs "Kubs". Projekta atrašanās vietas plašā infrastruktūra garantē ērtu un vieglu piekļuvi pilsētas kultūras un tirdzniecības vietām, bet nama iemītniekiem iecienītu vietu gan mierīgai, gan aktīvai atpūtai. Izcila atrašanās vieta – blakus Dzintaru parkam. Brīvā laika pavadīšanai piemērota ir arī krastmala, kas atrodas mazāk nekā piecu minūšu gājiena attālumā.

Vidējais: comfort un business segments: 

"Muižas nami"

Bulduros, Muižas ielā 19, kvartālā starp Rīgas un Rēzeknes pulka ielām, top Baltijas valstīs unikālas koncepcijas projekts: pirmā wellness (jeb labsajūtas) rezidence - dzīvojamais komplekss "Muižas nami", kas tā iedzīvotājiem nodrošinās nosacījumus veselīgai, aktīvai un kvalitatīvai dzīvei. Projektam tuvu ir priežu parks, sakārtota pilsētas infrastruktūra, bet jūra - 10 minūšu gājiena attālumā. Ar projekta attīstītāju gādību atjaunotas un integrētas jaunā apbūvē vecās, vidi degradējušās ēkas. Komplekss sastāv no 3 ēkām, kur divas ēkas ir restaurēti koka arhitektūras pieminekļi, bet viena ēka - mūsdienīgas arhitektūras paraugs, kas sintēzē ar seno koka arhitektūru veido mūsdienīgu dzīves vidi. 

Ēkas veidotas, izmantojot tikai augstākās kvalitātes, sertificētus celtniecības materiālus, kas ir droši cilvēka veselībai. Īpaša uzmanība pievērsta ūdens kvalitātei, uzstādot speciālus ūdens filtrus kaitīgo ūdens piemaisījumu novēršanai. Aktīvai un veselīgai dzīvei iedzīvotājiem tiks piedāvāti āra trenažieri. Kompleksa teritorijā tiks audzētas ar smaržu, krāsu un īpašām ārstnieciskajām īpašībām apveltītas ārstnieciskās tējas un augi, lai iedzīvotāji un viņu bērni var tās iepazīt un vajadzības gadījumā izmantot. Vienā no ēkām rezidenču teritorijā atradīsies  Inbalans Comfort Zone Day Spa, kas to iedzīvotājiem nodrošinās pakalpojumus cilvēka ķermeņa un gara harmonijai, kur SPA procedūrās iekļauta īpaša filosofija un pieeja, un darbs notiks tikai ar ekoloģiski tīrām eļļām, krēmiem un citiem augstvērtīgiem materiāliem.

Projektu realizē tā īpašnieks – uzņēmums "Inbalans Group" partnerībā ar ekskluzīvo īpašumu uzņēmumu "Baltic Sotheby`s International Realty". Kompleksa arhitektūra -  "Veisberga grupa".

"Sky garden"

Labs piemērs, kā attīstīt Jūrmalai raksturīgo mazstāvu apbūves kvartālu ar interesantu arhitektūru, kas veido gaumīgu saspēli ar Jūrmalas koka arhitektūru un apkārtējo vidi. Projekta attīstītājs – uzņēmums "Amber Pines" izveidojis multifunkcionālu kompleksu, kurā ietilpst 13 apartamentu un dzīvokļu mājas ar 300 dzīvokļiem. Teritoriāli tās nosacīti sadalītas piecos mazākos kompleksos jeb t.s. "klubos", kurus apvieno iekšējais ceļu tīkls un kopīgā sadzīves infrastruktūra – pilsēta pilsētā. Iedzīvotājiem kompleksa teritorijā pieejams pārtikas veikals, restorāns, brīvdienu tirdziņš, bērnu istaba, zobārstniecības prakse, ārsta prakse, fitnesa un bērnu laukums, kā arī fitnesa zāle un SPA.

Zaļā domāšana un augstie ekoloģiskie kritēriji dod iespēju just gandarījumu, dzīvojot saskaņā ar dabu: mazi, jauki iekšpagalmi, jumta dārzi – apzaļumotas jumta terases.

Projekta koncepcijas pamatā ir vēsturiskās vides un dabas dotās priekšrocības, ko nosaka kūrortpilsētas raksturs un dizaina piedāvāto iespēju sinerģija.

Vecāku gadu labs piemērs, kas ir aktuāls arī pašlaik:

"Bellevue"

Šī ir izcila arhitektūra, kas savu aktualitāti nav zaudējusi arī pēc 15 gadiem. Māja "Bellevue" (Skaistie skati) tika uzbūvēta 2001. gadā, un tā ir izcila dizainera un pasaulē pazīstama vācu arhitekta Meinharda fon Gerkāna darbs. Projekts atrodas klusā, ekskluzīvā un unikālā vietā Jūrmalā, netālu no jūras, to ieskauj simtgadīgas priedes. Mājas trīs stāvos izvietoti septiņi dzīvokļi ar vienu penthausa tipa apartamentu ēkas augšstāvā. Cokolstāvā atrodas autostāvvietas un peldbaseins, kurā iespīd dienasgaisma no tieši blakus esošā dārza. Ēkas ģeometrijas pamatā ir apļa forma, kas pārklājas ar četrstūra struktūru. Izvēlētie materiāli: dzelzsbetons, stikls, tērauds un, protams, koks. Ēkas ārpusē dominē lodžijas un terases, kas savā formā sasaucas ar iekštelpu gaiteņiem. Diferencētās kompozīcijas vienojošo ietvaru piešķir baltās apmetuma sienas, kas nosaka ēkas raksturu un kontrastē ar lielformāta logiem.

Katrs apartaments ir citādi veidots un ar atšķirīgu izvietojumu pret apkārtējo ainavu. To ekskluzīvais iekārtojums attaisno iemītnieku augstās prasības. Katrā dzīvoklī ir plaša dzīvojamā un ēdamistaba, un ikviens no tiem veidots divos līmeņos.

"Osobņak"

Neliels apjoms, mazstāvu apbūve, kas nepadara projektu smagnēju un "neizlec" uz kopējā fona, bet gan tajā iekļaujas. Klientu atsauksmes ir pozitīvas, jo šis projekts ataino mūsdienīgo Jūrmalu. Tā ir Jūrmalai raksturīgā koka arhitektūra ar mūsdienīgu redzējumu. Plānojumi – saprotami un ērti. Dislokācijas vieta – pašā pilsētas sirdī, tuvu jūrai.

Informācijai par Jūrmalu:

• Platība: 100 km2 (pēc platības otra lielākā Latvijas pilsēta aiz galvaspilsētas Rīgas)

• Iedzīvotāju skaits: 57 371 (dati uz 01.01.2016.)

• Pludmales garums: 24,2 km

• Attālums no Rīgas centra: 25 km

• Attālums no starptautiskās lidostas "Rīga": 15 km

• Pazīstama kā izcila kūrvieta jau kopš 18. gs. Jūrmala ir vienīgā kūrortpilsēta Latvijā un pirmā Latvijas pilsēta, kas uzņemta Eiropas Kūrortu asociācijā.

• Jūrmalas nedaudz vairāk nekā 24 km garo liedagu veido smalkas, baltas kvarca smiltis, ko gadu tūkstošiem sanesusi piekrastes straume.

• Jūrmalu no divām pusēm ieskauj ūdens – pilsētas dienvidu mala 30 kilometru garumā robežojas ar Lielupes krastiem, bet pilsētas ziemeļu mala - ar Rīgas jūras līci 24 kilometru garumā.

• 2016. gadā Starptautiskā eko sertifikāta Zilo karogu, apliecinot videi un cilvēkam draudzīgu, kā arī ilgtspējīgu saimniekošanu publiskajās peldvietās, saņēma 5 peldvietas (Jaunķemeros, Dubultos, Dzintaros, Majoros un Bulduros), bet Kauguru peldvietai piešķirts Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts, kas apliecina vairāku Zilā karoga programmas kritēriju izpildi un labu peldūdens kvalitāti. Kopumā Jūrmalā ir 12 oficiālās peldvietas, 11 no tām ir jūras krastā, viena – Lielupes krastā.

• Jūrmalas pilsētas bagātība ir tās dabas resursi: jonizētais jūras un fitoncīdiem bagātais priežu mežu gaiss, baltās kvarca smiltis pludmalē, minerālūdeņi ar sērūdeņraža, broma un nātrija hlorīda sastāvu, ārstnieciskās kūdras un sapropeļdūņas. Dabas apstākļi un vietējie dabiskie ārstnieciskie resursi Jūrmalas pilsētai dod iespēju lepoties ar divu veidu kūrortiem pilsētas teritorijā – balneoloģisko un piejūras klimatisko kūrortu.

• Vairāk nekā 10 gadus Jūrmala ir Veselīga pilsēta ("Healthy City") – šo statusu kā starptautisku apliecinājumu pašvaldības rūpēm par iedzīvotāju veselības veicināšanu piešķir Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Noderīgas saites:

• Pašvaldības mājaslapa (latviešu valodā); 

• Par Jūrmalu (latviešu, krievu, angļu valodā); 

• Informācija tūristiem (naktsmītnes, restorāni, SPA un ārstniecība, konferences - (latviešu, krievu, angļu un vācu valodā); 

• Īpašumi Jūrmalā (latviešu, krievu, angļu valodā). 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Jaunais projekts "Imantas Ozoli" ir nodots ekspluatācijā

24.08.2016

alt
alt

Nepalaid garām klientu dienu projektā Podnieki!

25.08.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem