Dārgās britu energoefektīvās mājas. Ķīnieši iepērk ASV īpašumus. Londonas mājokļu cenas augstākas kā pirms krīzes.

„Augstās mājokļu cenas slāpē ekonomikas atlabšanu. Kā liecina jaunākie pētījumi, Londonā izmaksas par mājvietu ir pat augstākas nekā laika periodā pirms krīzes,” raksta britu laikraksts The Telegraph. Kā viena no galvenajām problēmām ir mājokļu trūkums pilsētā, saka Džils Peins, Nacionālās Mājokļu Federācijas direktors. „Mums ir jābūvē vairāk māju, lai cilvēki varētu tās atļauties viņiem vēlamajos rajonos, lai veicinātu apgrozījumu nekustamo īpašumu tirgū,” tā Peins. Tiek plānoti dažādi palīdzības veidi, lai atvieglotu dzīvokļu iegādi, piemēram, valsts nodrošinātu hipotekāro kredītu izsniegšana, tomēr ar to vien neesot pietiekami. Galvenais problēmas risinājums ir mājokļu skaita palielināšana, uzskata Lielbritānijas Tirdzniecības kameras galvenais ekonomists Deivids Kerns, minot, ka palīdzība ar kredītiem strādātu tikai tajā gadījumā, ja paralēli ieviestu programmu mājokļu celtniecībai, pretējā gadījumā var izveidoties vēl vien īpašumu „ burbulis”.

Vairāk http://goo.gl/Hu15o

„Japāņi nāca pirmie. Naudīgie vīri devās uz ASV, lai iegādātos slavenākos īpašumus, kas veido Ņujorkas pilsētas ainavu, piemēram, Rokfellera centru. Taču tagad, pēc 25 gadiem japāņus nomainījuši ķīnieši, kuri ir pietiekami bagāti, lai iegādātos jebko,” raksta The New York Times (NYT). Pirkumu sāga ir sākusies kā daži slēgti darījumi, taču nu tās ir īstas medības ar miljardiem dolāru vērtiem īpašumiem ASV. Pretstatā japāņu gadījumiem, par kuriem teikts, ka viņi tikai vēlas nopirkt ASV, Ķīnas investori šajā valstī tiek laipni gaidīti. Viens no iemesliem šādam tirgus uzplaukumam ir ekonomiskā situācija Ķīnā, kas kļuvusi krietni sliktāka. Arī privāto mājokļu ziņā ķīnieši kopā ar Hongkongu ir kļuvuši par otro lielāko ārvalstu pircēju grupu uzreiz aiz Kanādas. Liela nozīme ir arī Ķīnas Bankai, kas palīdz finansēt īpašumu darījumus un nu ir viens no ietekmīgakajiem ārvalstu aizdevējiem ASV. Līdzīgas tendences ir vērojamas arī attīstītāju vidū, kur Ķīnas kompānijas iegulda lielus līdzekļus atsevišķu modīgo Nujorkas rajonu zemes nopirkšanā.

Vairāk http://goo.gl/91wj0

Britu valdības jaunākais pētījums liecina, ka, lai nodrošinātu mājokli ar ekoloģiskiem siltināšanas materiāliem un veiktu citus darbus, lai māja kļūtu energoefektīva, mājas vērtība pieaug par 10- 16 tūkstošiem britu mārciņu. Veiktais pētījums apskata laika periodu no 1995. Līdz 2011. gadam Anglijā, kur izpētīts, ka enerģijas taupīšanas nolūkos mājokļa izmaksa pieaug pat par 38%.

Vairāk http://goo.gl/XOXRg

*Foto: nytimes.com

 

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Spāru svētki Jaunajā projektā Dammes Liepas!

28.06.2013

Mežaparkam vajag 200 miljonus latu

01.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts