Mežaparkam vajag 200 miljonus latu

Dziesmu svētku estrādi neizdosies pārbūvēt tik ilgi, kamēr Rīgas dome un valdība nespēs vienoties par šāda projekta finansēšanu
. Tā intervijā DB, sākoties Dziesmu svētku nedēļai, pauž SIA Rīgas meži valdes loceklis Andrejs Kondratjuks. Viņš arī norāda – atbilstoši nupat pieņemtajam Mežaparka lokālplānam, tajā līdz 2020. gadam būtu jāiegulda ap 200 miljoniem latu.

Šobrīd norisinās kārtēji Dziesmu svētki. Kādā stāvoklī Mežaparks tos ir sagaidījis?

Mežaparks kopumā ir labi sagatavots. Viena no redzamākajām lietām ir tā, ka ir noasfaltēts galvenais ceļš uz estrādi, un to finansēja Rīgas dome, iedalot 287 tūkstošus latu. Tiesa gan, 10 tūkstošus latu no šīs naudas izmantojām, aizlāpot ap 1000 kvadrātmetriem bedrīšu.

Mežaparka estrāde ir vizuāli sakārtota – nokrāsojām to, kas bija jānokrāso. Sākotnēji šķita, ka brūk kopā estrādes labā spārna siena, bet izrādījās, ka ir tikai nekvalitatīvi uzlikts apmetums, un tagad tur viss ir sakārtots. Bija vēl dažādi citi sīkumi, kas tika novērsti. Tribīnes un to solus nokrāsojām.

Lokālplānā paredzēts, ka Mežaparkam jābūt Dziesmu svētku mājvietai un aktīvās atpūtas centram visos četros gadalaikos. Kā to ir plānots nodrošināt?

Galvenais ir sakārtot vidi. Kolīdz tas ir izdarīts, notiek arī viss pārējais. Iepriekš bija problēma, ka gar bērnu laukumu staigāja «virinātāji», tagad nav ne viņu, ne arī bomžu, jo šeit apgrozās arvien vairāk cilvēku. Savukārt cilvēku vairāk ir tāpēc, ka ir izpļauti celiņi, sastādītas puķes, notiek dažādas sportiskās aktivitātes un braukā bānītis. Esam izveidojuši nūjošanas trasi, kuras stabiņi gan bieži vien ir jāatjauno – bez tā neiztikt. Rīgas pašvaldības policija šobrīd Mežaparkā izvieto novērošanas kameras. Skaidrs, ka estrādē nebūs vairāk par trim, četriem lieliem koncertiem gadā.

Ar to ir pietiekami, lai estrādeas uzturēšana atmaksātos?


Runa ir nevis par estrādes, bet gan Mežaparka uzturēšanu. 450 tūkstoši latu gadā ir nepieciešami Mežaparka uzturēšanai, bet nopelna tas aptuveni 100 tūkstošus latu – pārējais jāpieliek klāt pašiem.


Cik ilgā termiņā ir paredzēts realizēt Mežaparka lokālplānā rakstīto, un cik liels finansējums tam būs nepieciešams? Kur tiks ņemta nauda?


Kur tiks ņemta nauda – tas ir īpašnieku jautājums. Mežaparks pieder Rīgas pilsētai. Plāna realizācija varētu būt līdz 2020. gadam, kopumā izmaksājot ap 200 miljoniem latu.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Dārgās britu energoefektīvās mājas. Ķīnieši iepērk ASV īpašumus. Londonas mājokļu cenas augstākas kā pirms krīzes.

29.06.2013

Būvnieki Rīgas pilī darbus turpina veikt 85% apmērā

02.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē