Nekustamo īpašumu bezmaksas konsultāciju diena izraisījusi lielu interesi no rīdzinieku puses

Cilvēku interese par dažādiem nekustamā īpašuma darījumu un finanšu jautājumiem 27. augustā Rīgā, tirdzniecības centrā «Spice» visas dienas garumā notikušajā bezmaksas konsultāciju «maratonā» - pirmo «Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienu 2016» ietvaros, apliecina, ka šādas konsultācijas nepieciešamas arī turpmāk, tāpēc jau šoziem notiks nākamais konsultāciju «maratons».

Bezmaksas konsultāciju "maratonu" - "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienas 2016" organizēja Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA sadarbībā ar DNB banku. Interesentiem bija iespējams saņemt bezmaksas konsultācijas no kompetentiem un pieredzējušiem ekspertiem - sertificētiem nekustamo īpašumu (NĪ) aģentiem par īpašumu pirkšanu un pārdošanu, iepazīties ar jaunākajiem projektu piedāvājumiem un aktuālākajām tendencēm NĪ tirgū, kā arī gūt atbildes īpašuma īres un nomas jautājumos, tāpat tika sniegti padomi, kā izvairīties no dažādām problēmsituācijām un riskiem. Savukārt DNB bankas speciālisti sniedza padomus dažādos finanšu jautājumos.

"Jaunā mājokļa iegāde ir individuāls process, kur katrai ģimenei ir savs atšķirīgs skatījums uz vēlmēm, arī ģimenes iespējas ir ļoti dažādas. Mājokļa iegāde reti kad ir standarta process, tāpēc, lai tas norisinātos ātri un bez sarežģījumiem, ir vērts šajos darījumos iesaistīt profesionāļus, kas pārzina katra klienta situāciju un var būt labi partneri ceļā uz jaunajām mājām. "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu diena" t/c "Spice" pierādīja, ka cilvēki labprāt uzdod jautājumus un interesējas par iespējām, ja profesionāļi ir pieejami to ikdienas pārvietošanās maršrutā. Konsultāciju laikā biežākie mūsu speciālistiem uzdotie jautājumi bija par iespēju hipotekārajam kredītam piesaistīt valsts atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, pirmās iemaksas apmēriem, kredīta nosacījumiem, interesējās arī par  kredīta noformēšanas procesu. Mēs redzam, ka šim pasākumam ir potenciāls kļūt par noderīgu tradīciju, kas notiek katru gadu," komentē DNB valdes locekle un viceprezidente Anita Bērziņa.

Irina Sjarki, LANĪDA izpilddirektore, izteica lielu pateicību visiem, kuri ieradās uz konsultāciju "maratonu". "Lai gan pagājušā sestdiena mūs lutināja ar ļoti vasarīgiem laikapstākļiem, tomēr cilvēku, kuri bija ieradušies, lai saņemtu bezmaksas konsultācijas, interese bija pietiekoši liela. Jaunas mājvietas meklējumi var būt ļoti sarežģīts un laikietilpīgs process, tāpēc ceram, ka šo konsultāciju laikā būsim palīdzējuši cilvēkiem iegūt gan vairāk informācijas par norisēm nekustamā īpašuma tirgū, gan arī, iespējams, pietuvoties savam sapnim par jaunu mājokli. Cilvēku izrādītā interese par šo pasākumu apliecina: iedzīvotājiem ir nepieciešamas šādas konsultācijas, tādēļ LANĪDA tās organizēs arī turpmāk: jau šoziem tiek plānots organizēt nākamo bezmaksas konsultāciju "maratonu"," saka Irina Sjarki.

NĪ uzņēmuma Baltic Expert valdes loceklis Mareks Zaikovskis, kurš bija viens no konsultantiem šajā pasākumā, atzina, ka cilvēku atsaucība bijusi laba, lielāko tiesu saņemti juridiska satura jautājumi. "Interesenti jautāja, kā pareizi kārtot darījumus, kā pārdot īpašumu un kā šādos darījumos piemērojams t.s. kapitāla nodoklis u.c. Redzējām, ka cilvēki novērtē šādu jaunu, interesantu iniciatīvu: saņemt bezmaksas konsultācijas īpašuma un finanšu darījumu jomā, lai gan jāpiebilst, ka mēs sniedzam konsultācijas arī ikdienā," secina eksperts.

Kristīne Dubane, Ober Haus Real Estate Dzīvojamo platību nodaļas vadītāja, stāstīja, ka cilvēkus "Spicē" konsultējusi par to, kā pārdot savus īpašumus, daži klienti gribējuši uzzināt ne tikai to, kā nopirkt dzīvokli vai māju, bet arī interesējušies par kopējo situāciju NĪ tirgū. "Redzēju, ka lielākā interese bija par darījumiem Rīgā un Jūrmalā. Šāds pasākums ir ļoti noderīgs, jo varam izglītot cilvēkus par to, kas ir nekustamo īpašumu aģents, kāpēc šādu speciālistu palīdzība ir nepieciešama, kā arī iepazīstināt ar LANĪDA un tās funkcijām. Noteikti jāturpina šī iniciatīva!" saka K. Dubane.

Bezmaksas konsultācijas tika sniegtas arī elektroniskajā vidē. Tiem, kuri objektīvu iemeslu dēļ nevarēja personīgi ierasties uz "Spicē" notiekošo konsultāciju "maratonu", tika rasta iespēja saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, tos nosūtot uz e-pastu. Vēstulēs biežāk uzdotie jautājumi bija: kāda varētu būt konkrēta īpašuma pārdošanas vai izīrēšanas cena un kāda informācija nepieciešama, lai pasargātos no riskiem nākotnē.

Augot hipotekārās kreditēšanas tempiem un aktivizējoties interesei par īpašumu iegādi, iedzīvotājiem ir arvien vairāk jautājumu par mājokļu iegādi, jo trūkst pilnvērtīgas un ticamas informācijas par norisēm nekustamo īpašumu tirgū. Tāpēc 27. augustā pirmo reizi Latvijā tika sniegta iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo: līdztekus pirkumiem tirdzniecības centrā "Spice" saņemt bezmaksas konsultācijas un atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI DIENAS TOP ĪRES SLUDINĀJUMUS VAI IEVIETO PATS SAVU PIEDĀVĀJUMU

Liepājā pieprasītākie ir kvalitatīvi izremontēti dzīvokļi

30.08.2016

alt
alt

Daugavpilī vērojams neliels cenu kāpums remontēto dzīvokļu segmentā

31.08.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī

4

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

5

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

6

Jauns, uzlabots plānojums trīsistabu dzīvokļiem "Merks Gaiļezera namos"

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī