Darījumi Ogrē pirmajā pusgadā – divreiz vairāk kā pērn

Mājokļu tirgus, Cenu izmaiņas

Ogrē mēnesī notiek vidēji 20 darījumi mēnesī, kas nozīmē, ka darījumu skaits ar dzīvokļiem Ogrē 2016.gada otrajā ceturksnī nav būtiski mainījies, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā. Tiesa, salīdzinot ar 2015.gada pirmo pusgadu, šī gada  pirmajā pusgadā darījumu skaits ir gandrīz divkāršojies.

Vērojama tirgus aktivitāte un cenu pieaugums. Ja pirms gada sērijveida dzīvokļu vidējā cena Ogrē bija no 350 līdz 450 eiro par kvadrātmetru, tad šobrīd – no 400 līdz 600 eiro kvadrātmetrā.

"Latio" apkopotā informācija liecina, ka pircējus galvenokārt interesē divu istabu dzīvokļi par cenu no 500 līdz 600 eiro kvadrātmetrā vidējā tehniskā stāvoklī vai no 400 līdz 500 eiro par kvadrātmetru bez veikta remonta. Pieprasīti ir arī vienas istabas un trīs istabu dzīvokļi.

Pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos projektos saglabājas zema. Vidējā cena, par kādu būtu gatavi iegādāties dzīvokli, ir 700 – 800 eiro kvadrātmetrā. Zema ir arī interese par dzīvokļiem pirmskara vai nestandarta projektu ēkās, tajā pašā laikā arī piedāvājums šajā dzīvokļu segmentā ir neliels, informē kompānija.

Pieprasījums pēc savrupmājām nav būtiski mainījies. Tāpat kā līdz šim, lielāka interese ir par 120 līdz 180

Kvadrātmetru  lielām mājām ar zemi no 1200 līdz 1500 kvadrātmetri, kas celtas pagājušā gadsimta otrajā pusē. Šādu māju cenas svārstās no 50 000 līdz 80 000 eiro, vēsta "Latio".

Pieprasījums pēc pēdējos gados celtām dārgām mājām par cenu virs 130 000 eiro ir ļoti zems.

Pārskatā minēts, ka tirgū tiek piedāvātas arī pastāvīgai dzīvošanai pielāgotas un rekonstruētas ēkas pilsētas mazdārziņu un vasarnīcu teritorijās. Šādas mājas tiek piedāvātas par cenām, sākot no 30 000 līdz pat 50 000 eiro. Nelielas vasaras dārza mājas ir cenās no 10 000 līdz 20 000 eiro.

Aktivitāte privātās apbūves zemju tirgū ir zema. Svarīgs ir zemes gabala novietojums pilsētā, elektrības pieslēgums un iespējas pieslēgties pilsētas komunikācijām. Cena par 1200 līdz 1500 kvadrātmetru lielu zemes gabalu svārstās no 7 līdz 20 eiro par kvadrātmetru.

Lauku īpašumu tirgū Ogres reģionā aktivitāte ir zema. Darījumi notiek pārsvarā ar pagājušā gadsimta sākumā būvētām dzīvojamām mājām bez ērtībām un ar nelielu piemājas zemes platību – apmēram 2 līdz 10 ha.

Lauksaimniecības platību tirgū pieprasītākie ir zemes gabali virs 10 ha. Vidējās cenas ir robežās no 1200 līdz 2800 eiro par hektāru, teikts pārskatā. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Jūrmalā notikusi premium klases nekustamo īpašumu kompānijas "Vip Real" biroja atvēršana

31.08.2016

alt
alt

Ventspilī pieprasīti ir divu un trīs istabu dzīvokļi

31.08.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība