Dobelē stājas spēkā jaunie noteikumi par teritorijas kopšanu

Dobeles novadā ar šodienu, 1.septembri, stājušies spēkā jaunie saistošie noteikumi par teritorijas kopšanu un sanitārās tīrības uzturēšanu.

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā kopjama un uzturama nekustamā īpašuma un tam piegulošā publiskā lietošanā esošā teritorija - zālāji, grāvji un caurtekas līdz ietves vai brauktuves malai -, lai nodrošinātu tīrību.

Pašvaldība gan noteikusi to, ka nekustamo īpašumu saimnieki nodrošina īpašumam piegulušo teritoriju kopšanu, pļaušanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem, gan ietvērusi virkni ierobežojumu.

Dobeles novada administratīvajā teritorijā aizliegts izgāzt saslaukas, atkritumus, sniegu, ūdeņus, ledu un citus priekšmetus šim nolūkam neparedzētās vietās, ūdenstilpēs, uz lietus ūdens uztvērēju restēm un vākiem, inženiertīklu akās, uz brauktuvēm un ietvēm.

Piegulošās teritorijas kopšanas laikā arī nedrīkst bojāt ietvju vai brauktuvju segumu un zālienu. Aizliegts arī novadīt sadzīves un rūpnieciskās kanalizācijas ūdeņus grāvjos un lietus kanalizācijas tīklos, veikt transportlīdzekļa profilaktisko apkopi, tos mazgāt šim nolūkam neparedzētās vietās.

Jaunie noteikumi paredz arī aizliegumu pastaigāties ar suni bērnu spēļu, rotaļu un sporta laukumos, radīt antisanitārus apstākļus koplietošanā esošajās teritorijās, koplietošanas un dzīvojamās telpās, koplietošanas telpās un pagalmos uzglabāt taru, malku, būvmateriālus, metāllūžņus un tamlīdzīgus priekšmetus, teritoriju no zemesgabala robežas līdz apbūves līnijai piegružot un aizkraut ar sadzīves priekšmetiem, metāllūžņiem un visa veida materiāliem, kas teritoriju būvju priekšā padara vizuāli nepievilcīgu un nesakoptu.

Par saistošo noteikumu prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajai personai līdz 40 eiro, juridiskajai personai - līdz 90.

Par pārkāpumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 140 eiro, juridiskajai - no 140 līdz 300.

Par saistošo noteikumu neievērošanu sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus var Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors, Dobeles novada Pašvaldības policijas un Valsts policijas amatpersonas.

Administratīvo pārkāpumu lietas par saistošo noteikumu neievērošanu izskata Dobeles novada Pašvaldības policijas priekšnieks un viņa vietnieks. Administratīvo pārkāpumu lietas par atkārtoti izdarītiem pārkāpumiem un Valsts policijas amatpersonu sastādītos administratīvo pārkāpumu protokolus izskata Dobeles novada Administratīvā komisija.

Noteikumi paredz arī virkni atvieglojumu pensionāriem ar invaliditāti un citām personu grupām.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI DIENAS TOP ĪRES SLUDINĀJUMUS VAI IEVIETO PATS SAVU PIEDĀVĀJUMU

Stājas spēkā noteikumi par ugunsgrēka detektoru ieviešanu no 2020.gada visos mājokļos

01.09.2016

alt
alt

"Realia Group" iegādājies Somijas nekustamā īpašuma pārvaldīšanas uzņēmumu "Corbel"

01.09.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem