Dobelē stājas spēkā jaunie noteikumi par teritorijas kopšanu

Apsaimniekošana

Dobeles novadā ar šodienu, 1.septembri, stājušies spēkā jaunie saistošie noteikumi par teritorijas kopšanu un sanitārās tīrības uzturēšanu.

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā kopjama un uzturama nekustamā īpašuma un tam piegulošā publiskā lietošanā esošā teritorija - zālāji, grāvji un caurtekas līdz ietves vai brauktuves malai -, lai nodrošinātu tīrību.

Pašvaldība gan noteikusi to, ka nekustamo īpašumu saimnieki nodrošina īpašumam piegulušo teritoriju kopšanu, pļaušanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem, gan ietvērusi virkni ierobežojumu.

Dobeles novada administratīvajā teritorijā aizliegts izgāzt saslaukas, atkritumus, sniegu, ūdeņus, ledu un citus priekšmetus šim nolūkam neparedzētās vietās, ūdenstilpēs, uz lietus ūdens uztvērēju restēm un vākiem, inženiertīklu akās, uz brauktuvēm un ietvēm.

Piegulošās teritorijas kopšanas laikā arī nedrīkst bojāt ietvju vai brauktuvju segumu un zālienu. Aizliegts arī novadīt sadzīves un rūpnieciskās kanalizācijas ūdeņus grāvjos un lietus kanalizācijas tīklos, veikt transportlīdzekļa profilaktisko apkopi, tos mazgāt šim nolūkam neparedzētās vietās.

Jaunie noteikumi paredz arī aizliegumu pastaigāties ar suni bērnu spēļu, rotaļu un sporta laukumos, radīt antisanitārus apstākļus koplietošanā esošajās teritorijās, koplietošanas un dzīvojamās telpās, koplietošanas telpās un pagalmos uzglabāt taru, malku, būvmateriālus, metāllūžņus un tamlīdzīgus priekšmetus, teritoriju no zemesgabala robežas līdz apbūves līnijai piegružot un aizkraut ar sadzīves priekšmetiem, metāllūžņiem un visa veida materiāliem, kas teritoriju būvju priekšā padara vizuāli nepievilcīgu un nesakoptu.

Par saistošo noteikumu prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajai personai līdz 40 eiro, juridiskajai personai - līdz 90.

Par pārkāpumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 140 eiro, juridiskajai - no 140 līdz 300.

Par saistošo noteikumu neievērošanu sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus var Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors, Dobeles novada Pašvaldības policijas un Valsts policijas amatpersonas.

Administratīvo pārkāpumu lietas par saistošo noteikumu neievērošanu izskata Dobeles novada Pašvaldības policijas priekšnieks un viņa vietnieks. Administratīvo pārkāpumu lietas par atkārtoti izdarītiem pārkāpumiem un Valsts policijas amatpersonu sastādītos administratīvo pārkāpumu protokolus izskata Dobeles novada Administratīvā komisija.

Noteikumi paredz arī virkni atvieglojumu pensionāriem ar invaliditāti un citām personu grupām.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI DIENAS TOP ĪRES SLUDINĀJUMUS VAI IEVIETO PATS SAVU PIEDĀVĀJUMU

Stājas spēkā noteikumi par ugunsgrēka detektoru ieviešanu no 2020.gada visos mājokļos

01.09.2016

alt
alt

"Realia Group" iegādājies Somijas nekustamā īpašuma pārvaldīšanas uzņēmumu "Corbel"

01.09.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība