Demogrāfija nosaka "spēles toni" cīņā par projektu investīciju piesaisti

Investīciju piesaisti nekustamo īpašumu (NĪ) projektiem viskrasāk ietekmē demogrāfijas jautājums, turklāt Baltijas valstu galvaspilsētām nākas konkurēt ar daudz lielākām, masīvāk apdzīvotām Eiropas metropolēm, tādēļ Baltijai, lai piesaistītu investoru interesi, ir jābūt patiešām labam «izaugsmes stāstam». Tādu viedokli pauda Džoss Tromps (Jos Tromp), lielākā komercīpašumu pakalpojumu sniedzēja, konsultāciju un investīciju uzņēmuma CBRE Eiropas izpētes nodaļas vadītājs, kurš uzstāsies 26. septembrī Rīgā notiekošajā FIABCI Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā.

Notikumi, Ekspertu viedokļi, Investīcijas un kredīti

Eksperts, ieskicējot savas uzstāšanās tematiku, atzina: lai gan investīciju apjomi Baltijas valstīs uzrāda pieaugošu tendenci, tomēr jālūkojas, cik ilgi šāds cikls turpināsies. "Turklāt šis, Baltijas, tirgus ir relatīvi mazs, un investoriem izvēles ziņā – diezgan limitēts. Tādēļ lielais jautājums ir: cik riskanti ir investēt šādā, mazā tirgū un attīstītājiem, kuri ceļ ēkas, ir ļoti svarīgi zināt, vai viņi būs spējīgi tās pārdot," pirms konferences teica Dž. Tromps.

Tā kā galvenā diskusiju tēma ir saistīta ar demogrāfijas jautājumu, kurš uztrauc projektu attīstītājus daudzviet pasaulē, Dž. Tromps secina: "Demogrāfijas jautājums investīcijas ietekmē viskrasāk, un konkrēti – divi šī jautājuma aspekti.

Pirmkārt, sabiedrība nosirmo. It visur Eiropā (tai skaitā arī citviet, Rietumu pasaulē) sabiedrība kļūst arvien vecāka, tādēļ nekustamā īpašuma sektoram, atbildot uz sabiedrības pieprasījumu, nākas mainīt līdzšinējo apkalpošanas kultūru (service). Tas nozīmē, ka ir jāspēj izveidot jaunus tirdzniecības formātus vai shēmas, vai arī jaunus, atšķirīgus dzīvojamo platību risinājumus (t.sk. vairāk dzīvokļu, mazāk māju vai - vairāk veco cilvēku aprūpes māju u.tml.)

Otrkārt, urbanizācija. Arvien plašākas ļaužu straumes plūst no attālākiem reģioniem uz lielpilsētām, metropolēm, turklāt – ne tikai vienas valsts ietvaros. Tāpēc investīcijas apdzīvotākās vietās kļūst arvien populārākas, bet, no otras puses, lauku apvidi tādējādi zaudē savu pievilcību investoru acīs, jo kļūst daudz riskantāki ieguldījumiem."

Džoss Tromps piebilst, ka Baltijas valstīs, kuru galvaspilsētas, salīdzinot ar citām Eiropas metropolēm, nav lielas, projektu attīstītājiem svarīgs varētu būt jautājums, kā  ārvalstu kapitāls novērtēs investīciju iespējas Baltijas reģionā, galvenokārt – to  galvaspilsētās, un kāds būs ienesīgums un cenu atšķirība starp šo un Rietumeiropas un Austrumeiropas reģionu.

"Tā kā Baltijas kapitāls ir relatīvi mazs apjoma ziņā un likviditāte investīciju tirgū ir tipiski zemāka, ja salīdzina ar citām Eiropas pilsētām (lai gan cenu atšķirībām ir jābūt), ar kurām Rīga, Tallina un Viļņa cīnās par kapitāla piesaisti, Baltijas reģionā būtu jābūt masīvai izaugsmei, lai ieinteresētu investorus," atzīst eksperts.

Jau ziņots, ka 26.-27. septembrī Rīgā notiks Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forums, kas pulcēs nozares profesionāļus: projektu attīstītājus, investorus un citus ar NĪ nozari saistīto jomu pārstāvjus, lai dalītos labākajā pieredzē. Forumā eksperti aicinās diskutēt par NĪ attīstītājiem šobrīd aktuāliem globāliem jautājumiem, piemēram, kā demogrāfiskā situācija ietekmē dažādu NĪ sektoru attīstību, par finanšu pieejamību un investīciju piesaisti, kā arī par lokāli svarīgām tēmām: galvaspilsētu attīstības prioritātēm un kā top lieli pilsētteritoriju projekti, un ieskicējot norises un perspektīvas atsevišķos īpašuma segmentos.

Forums tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijai LANĪDA ar Starptautisko nekustamo īpašumu federāciju FIABCI, ar kompānijas ORDO GROUP atbalstu, sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs.

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi.

Līdztekus daudzajiem NĪ jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm rudenī Rīgā notiekošajā Attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Kirkors Ajderhanjans (Kirkor Ajderhanyan), FIABCI World prezidents, kurš kopā ar Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidentu un LANĪDA prezidentu Edgaru Šīnu atklās forumu.

27. septembrī konferences dalībnieki un moderatori dosies iepazīt veiksmīgāko attīstītāju veikumu Rīgā un Jūrmalā.

Pieteikt savu dalību konferencei var www.balticdevelopment.lv.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Mēneša skatītāko īpašumu TOP 6

07.09.2016

alt
alt

Pērc dzīvokli "Skanstes mājās" un dzīvo 3 gadus bez maksas!

08.09.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā