Demogrāfija nosaka "spēles toni" cīņā par projektu investīciju piesaisti

Investīciju piesaisti nekustamo īpašumu (NĪ) projektiem viskrasāk ietekmē demogrāfijas jautājums, turklāt Baltijas valstu galvaspilsētām nākas konkurēt ar daudz lielākām, masīvāk apdzīvotām Eiropas metropolēm, tādēļ Baltijai, lai piesaistītu investoru interesi, ir jābūt patiešām labam «izaugsmes stāstam». Tādu viedokli pauda Džoss Tromps (Jos Tromp), lielākā komercīpašumu pakalpojumu sniedzēja, konsultāciju un investīciju uzņēmuma CBRE Eiropas izpētes nodaļas vadītājs, kurš uzstāsies 26. septembrī Rīgā notiekošajā FIABCI Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā.

Notikumi, Ekspertu viedokļi, Investīcijas un kredīti

Eksperts, ieskicējot savas uzstāšanās tematiku, atzina: lai gan investīciju apjomi Baltijas valstīs uzrāda pieaugošu tendenci, tomēr jālūkojas, cik ilgi šāds cikls turpināsies. "Turklāt šis, Baltijas, tirgus ir relatīvi mazs, un investoriem izvēles ziņā – diezgan limitēts. Tādēļ lielais jautājums ir: cik riskanti ir investēt šādā, mazā tirgū un attīstītājiem, kuri ceļ ēkas, ir ļoti svarīgi zināt, vai viņi būs spējīgi tās pārdot," pirms konferences teica Dž. Tromps.

Tā kā galvenā diskusiju tēma ir saistīta ar demogrāfijas jautājumu, kurš uztrauc projektu attīstītājus daudzviet pasaulē, Dž. Tromps secina: "Demogrāfijas jautājums investīcijas ietekmē viskrasāk, un konkrēti – divi šī jautājuma aspekti.

Pirmkārt, sabiedrība nosirmo. It visur Eiropā (tai skaitā arī citviet, Rietumu pasaulē) sabiedrība kļūst arvien vecāka, tādēļ nekustamā īpašuma sektoram, atbildot uz sabiedrības pieprasījumu, nākas mainīt līdzšinējo apkalpošanas kultūru (service). Tas nozīmē, ka ir jāspēj izveidot jaunus tirdzniecības formātus vai shēmas, vai arī jaunus, atšķirīgus dzīvojamo platību risinājumus (t.sk. vairāk dzīvokļu, mazāk māju vai - vairāk veco cilvēku aprūpes māju u.tml.)

Otrkārt, urbanizācija. Arvien plašākas ļaužu straumes plūst no attālākiem reģioniem uz lielpilsētām, metropolēm, turklāt – ne tikai vienas valsts ietvaros. Tāpēc investīcijas apdzīvotākās vietās kļūst arvien populārākas, bet, no otras puses, lauku apvidi tādējādi zaudē savu pievilcību investoru acīs, jo kļūst daudz riskantāki ieguldījumiem."

Džoss Tromps piebilst, ka Baltijas valstīs, kuru galvaspilsētas, salīdzinot ar citām Eiropas metropolēm, nav lielas, projektu attīstītājiem svarīgs varētu būt jautājums, kā  ārvalstu kapitāls novērtēs investīciju iespējas Baltijas reģionā, galvenokārt – to  galvaspilsētās, un kāds būs ienesīgums un cenu atšķirība starp šo un Rietumeiropas un Austrumeiropas reģionu.

"Tā kā Baltijas kapitāls ir relatīvi mazs apjoma ziņā un likviditāte investīciju tirgū ir tipiski zemāka, ja salīdzina ar citām Eiropas pilsētām (lai gan cenu atšķirībām ir jābūt), ar kurām Rīga, Tallina un Viļņa cīnās par kapitāla piesaisti, Baltijas reģionā būtu jābūt masīvai izaugsmei, lai ieinteresētu investorus," atzīst eksperts.

Jau ziņots, ka 26.-27. septembrī Rīgā notiks Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forums, kas pulcēs nozares profesionāļus: projektu attīstītājus, investorus un citus ar NĪ nozari saistīto jomu pārstāvjus, lai dalītos labākajā pieredzē. Forumā eksperti aicinās diskutēt par NĪ attīstītājiem šobrīd aktuāliem globāliem jautājumiem, piemēram, kā demogrāfiskā situācija ietekmē dažādu NĪ sektoru attīstību, par finanšu pieejamību un investīciju piesaisti, kā arī par lokāli svarīgām tēmām: galvaspilsētu attīstības prioritātēm un kā top lieli pilsētteritoriju projekti, un ieskicējot norises un perspektīvas atsevišķos īpašuma segmentos.

Forums tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijai LANĪDA ar Starptautisko nekustamo īpašumu federāciju FIABCI, ar kompānijas ORDO GROUP atbalstu, sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs.

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi.

Līdztekus daudzajiem NĪ jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm rudenī Rīgā notiekošajā Attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Kirkors Ajderhanjans (Kirkor Ajderhanyan), FIABCI World prezidents, kurš kopā ar Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidentu un LANĪDA prezidentu Edgaru Šīnu atklās forumu.

27. septembrī konferences dalībnieki un moderatori dosies iepazīt veiksmīgāko attīstītāju veikumu Rīgā un Jūrmalā.

Pieteikt savu dalību konferencei var www.balticdevelopment.lv.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Mēneša skatītāko īpašumu TOP 6

07.09.2016

alt
alt

Pērc dzīvokli "Skanstes mājās" un dzīvo 3 gadus bez maksas!

08.09.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

2

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī