PA kļuvusi par 100% "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" īpašnieci

VAS Privatizācijas aģentūra (PA) saskaņā ar iepriekš noslēgto SIA Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra kapitāla daļu pirkuma līgumu ir pabeigusi iegādes darījumu un kļuvusi par 100% kapitāla daļu īpašnieci, biznesa portālu Nozare.lv informēja PA.

Pirkuma līgums tika noslēgts, izpildot Ministru kabineta lēmumu par "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" kapitāla daļu atsavināšanu PA, kas pieņemts saskaņā ar iepriekš apstiprināto koncepciju "Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" pārveidi par attīstības banku".

"Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra" nodarbojas ar no VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" ("Hipotēku banka") pārņemto problemātisko aktīvu pārvaldīšanu. Uz 2013.gada 30.aprīli kopējais aktīvu apjoms ir 72,2 miljoni latu, tai skaitā iegādātie aizdevumi 34,58 miljoni latu un ieguldījuma īpašumi 35,43 miljoni latu.

"Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" portfelī ir aptuveni 900 nekustamā īpašuma vienību, un tā apkalpo aptuveni 1500 aizņēmējus. Vairāk kā 70% "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" pārņemto nekustamo īpašumu atrodas ārpus Rīgas robežām. "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra" jaunus aizdevumus neizsniegs, bet tās darbība būs vērsta uz maksimālu līdzekļu apjoma atgūšanu no izstrādājamā portfeļa.

"PA ir uzkrājusi nozīmīgu pieredzi banku aktīvu pārvaldībā. Šobrīd jāizvērtē, kā efektīvāk nodrošināt "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" kapitāla daļu pārvaldību, iespējams veicot sinerģiju ar PA un tās pārvaldībā esošo uzņēmumu "Reverta"," norāda PA Komercdarbības dienesta vadītājs Vladimirs Loginovs.

Ņemot vērā, ka "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" pārvaldījumā esošais aktīvu portfelis patlaban ir ievērojumi palielinājies, un, lai PA varētu efektīvāk pārņemt un pārvaldīt "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" kapitāla daļas, ir nepieciešams palielināt "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" valdes locekļu skaitu līdz trīs valdes locekļiem.

Uzņēmuma dalībnieku sapulce nolēma, ka līdz izvērtējuma pabeigšanai par optimālo turpmāko "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" pārvaldības modeli uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatu saglabās Mārtiņš Muižnieks un papildus uzņēmuma valdē darbosies PA pārstāvji Ansis Spridzāns un Loginovs. Pēc tam tiks pieņemts lēmums par optimālo valdes locekļu skaitu un nomināciju komiteja veiks valdes locekļu amatu kandidātu atlasi.

"Hipotēku bankas" komercdaļas tika pārdotas, realizējot valdības 2011.gadā apstiprināto "Hipotēku bankas" komercdaļas pārdošanas stratēģiju. Jau 2009.gadā valdība nolēma, ka līdz 2013.gada beigām tiks pārtraukta "Hipotēku bankas" komercdarbība, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem.

"Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra" papildinās PA pārvaldāmo aktīvu portfeli, kas ietver arī AS "Citadele banka" un AS "Reverta" akcijas. PA kā valsts aktīvu pārvaldītājam ir uzkrāta nozīmīga pieredze, tai skaitā pārraugot "Revertas" darbību, kas saskaņā ar restrukturizācijas plānu veic bijušās "Parex bankas" problemātisko aktīvu izstrādi.

Jau ziņots, ka 29.maijā PA noslēgusi SIA "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra" kapitāla daļu pirkuma līgumu ar VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka".

Atbilstoši pirkuma līgumam PA iegādāsies 100% "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras" kapitāldaļu. Ņemot vērā, ka darījums notiek starp divām organizācijām, kas 100% pieder Latvijas valstij, darījuma summa tika noteikta - viens lats. Valsts kase izsniegs aizdevumu "Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūrai", pārfinansējot patlaban saņemto aizdevumu no "Hipotēku bankas".

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Būvnieki Rīgas pilī darbus turpina veikt 85% apmērā

02.07.2013

"The Red Jackets" paziņo Latvijas labākos eksporta zīmolus

02.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām