Zaķusalā plānots veidot dzīvojamo ēku kompleksu, biznesa un zinātnes centrus

Zaķusalā plānots izveidot dzīvojamu ēku kompleksu, biznesa centru un zinātnes centru, pastāstīja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Notikumi, Komercplatības

Viņš informēja, ka Zaķusalas attīstībai patlaban aktuāli ir trīs atsevišķi projekti - dzīvojamo ēku kompleksa būvniecība, biznesa centra būvniecība un zinātnes centra izveide Televīzijas tornī.

Dzīvojamā kompleksa būvniecību plāno realizēt SIA "Zaķusalas Estate", kuriem pieder 12 hektāru zeme Zaķusalā starp Televīzijas torni un Salu tiltu. Attiecīgais zemes gabals ir neapbūvēts un samērā tuksnesīgs, un par tā apbūvi nesen noslēdzās konkurss, kurā piedalījās 11 projekti.

Princis informēja, ka žūrija kā uzvarētāju ir nominējusi projektu, kura autori ir jauna četru latviešu arhitektūras grupa. Projekts paredz pamatā būvēt dzīvojamo kompleksu, kurā būtu 1500 dzīvokļi un komercplatības, kā arī sociālā infrastruktūra.

Rīgas pilsētas arhitekts pastāstīja, ka konkursa uzvarētāju projekts attīstībā pārliecinoši mēģina izmantot attiecīgās teritorijas novietojumu pie ūdens, proti, no katra dzīvokļa būs skats uz ūdeni. Tajā pašā laikā mājokļus plānots veidoti kompakti, tāpēc dzīvojamā vide kvartālos varētu būt ļoti pievilcīga gan ģimenēm ar bērniem, gan gados vecākiem cilvēkiem.

"Šis projekts varētu būt kas tāds, kas piešķir salai dzīvojamu funkciju. Visticamāk, tas nav nākamā vai aiznākamā gada jautājums, bet tā ir vīzija, ko zemes īpašnieks redz kā īstenojamu pārskatāmā nākotnē," norādīja Princis.

Otrs Zaķusalā paredzētais projekts ir biznesa centrs, kas būtu novietots otrpus Salu tiltam, tātad blakus Latvijas Televīzijas ēkai. Teritorija ir nomas zeme, kuru valsts ir izīrējusi uzņēmējiem, kuri attiecīgajā teritorijā paredz veidot multifunkcionāla biznesa centra koncepciju, kas ietver konferenču centru, viesnīcu ar 300 numuriņiem, ap 70 dzīvokļu, kā arī birojus un komercplatības.

Princis informēja, ka attiecīgajam projektam šobrīd tiek izstrādāts lokālplānojums, kā arī meta projekts būvei.

Rīgas pilsētas arhitekts pastāstīja, ka trešo projektu Televīzijas torņa ēkā paredz realizēt "Latvijas Radio un televīzijas centrs" (LVRTC). Televīzijas torni plānots padarīt funkcionāli interesantu plašākai sabiedrībai, izveidojot panorāmas skatupunktu. Turklāt tā ir interesanta vēsturiska komunikāciju būve, kurā paredzēts veidot zinātnes centru.

"LVRTC paredzējis uzlabot objekta funkcionalitāti un atjaunot tā fizisko stāvokli. Bez tiešā torņa pienākuma tas varētu kalpot arī kā tūrisma objekts. Šobrīd tiek aplēsts, ka to varētu apmeklēt 200 000 cilvēku gadā.

Princis pastāstīja, ka papildu trim iecerētajiem projektiem esošais Latvijas televīzijas centrs plāno, kā varētu labāk un efektīvāk izmantot jau esošās telpas. Savukārt Zaķusalas dienvidu un ziemeļu galos, kas šobrīd ir neizmantoti un neattīstīti, ir paredzēts nākotnē veidot parkus un publisko ārtelpu. Rīgas pilsētas arhitekts pastāstīja, ka šī ideja vēl ir plānošanas līmenī. Tā varētu tikt īstenota tad, kad būs pabeigts kāds no plānotajiem Zaķusalas labiekārtošanas projektiem.

"Ja dzīve tur sāksies ar savādāku interesi un jaudu, tad arī būs skaidrāks, kas un kā labiekārtos šos parkus un kādā ātrumā," pastāstīja Princis.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI DIENAS TOP ĪRES SLUDINĀJUMUS VAI IEVIETO PATS SAVU PIEDĀVĀJUMU

Sabiedriskās organizācijas protestēs pret nekustamo īpašumu darījumu reformu

14.09.2016

alt
alt

В этом году в Риге будут открыты еще две новые гостиницы

14.09.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība