Zaķusalā plānots veidot dzīvojamo ēku kompleksu, biznesa un zinātnes centrus

Zaķusalā plānots izveidot dzīvojamu ēku kompleksu, biznesa centru un zinātnes centru, pastāstīja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Notikumi, Komercplatības

Viņš informēja, ka Zaķusalas attīstībai patlaban aktuāli ir trīs atsevišķi projekti - dzīvojamo ēku kompleksa būvniecība, biznesa centra būvniecība un zinātnes centra izveide Televīzijas tornī.

Dzīvojamā kompleksa būvniecību plāno realizēt SIA "Zaķusalas Estate", kuriem pieder 12 hektāru zeme Zaķusalā starp Televīzijas torni un Salu tiltu. Attiecīgais zemes gabals ir neapbūvēts un samērā tuksnesīgs, un par tā apbūvi nesen noslēdzās konkurss, kurā piedalījās 11 projekti.

Princis informēja, ka žūrija kā uzvarētāju ir nominējusi projektu, kura autori ir jauna četru latviešu arhitektūras grupa. Projekts paredz pamatā būvēt dzīvojamo kompleksu, kurā būtu 1500 dzīvokļi un komercplatības, kā arī sociālā infrastruktūra.

Rīgas pilsētas arhitekts pastāstīja, ka konkursa uzvarētāju projekts attīstībā pārliecinoši mēģina izmantot attiecīgās teritorijas novietojumu pie ūdens, proti, no katra dzīvokļa būs skats uz ūdeni. Tajā pašā laikā mājokļus plānots veidoti kompakti, tāpēc dzīvojamā vide kvartālos varētu būt ļoti pievilcīga gan ģimenēm ar bērniem, gan gados vecākiem cilvēkiem.

"Šis projekts varētu būt kas tāds, kas piešķir salai dzīvojamu funkciju. Visticamāk, tas nav nākamā vai aiznākamā gada jautājums, bet tā ir vīzija, ko zemes īpašnieks redz kā īstenojamu pārskatāmā nākotnē," norādīja Princis.

Otrs Zaķusalā paredzētais projekts ir biznesa centrs, kas būtu novietots otrpus Salu tiltam, tātad blakus Latvijas Televīzijas ēkai. Teritorija ir nomas zeme, kuru valsts ir izīrējusi uzņēmējiem, kuri attiecīgajā teritorijā paredz veidot multifunkcionāla biznesa centra koncepciju, kas ietver konferenču centru, viesnīcu ar 300 numuriņiem, ap 70 dzīvokļu, kā arī birojus un komercplatības.

Princis informēja, ka attiecīgajam projektam šobrīd tiek izstrādāts lokālplānojums, kā arī meta projekts būvei.

Rīgas pilsētas arhitekts pastāstīja, ka trešo projektu Televīzijas torņa ēkā paredz realizēt "Latvijas Radio un televīzijas centrs" (LVRTC). Televīzijas torni plānots padarīt funkcionāli interesantu plašākai sabiedrībai, izveidojot panorāmas skatupunktu. Turklāt tā ir interesanta vēsturiska komunikāciju būve, kurā paredzēts veidot zinātnes centru.

"LVRTC paredzējis uzlabot objekta funkcionalitāti un atjaunot tā fizisko stāvokli. Bez tiešā torņa pienākuma tas varētu kalpot arī kā tūrisma objekts. Šobrīd tiek aplēsts, ka to varētu apmeklēt 200 000 cilvēku gadā.

Princis pastāstīja, ka papildu trim iecerētajiem projektiem esošais Latvijas televīzijas centrs plāno, kā varētu labāk un efektīvāk izmantot jau esošās telpas. Savukārt Zaķusalas dienvidu un ziemeļu galos, kas šobrīd ir neizmantoti un neattīstīti, ir paredzēts nākotnē veidot parkus un publisko ārtelpu. Rīgas pilsētas arhitekts pastāstīja, ka šī ideja vēl ir plānošanas līmenī. Tā varētu tikt īstenota tad, kad būs pabeigts kāds no plānotajiem Zaķusalas labiekārtošanas projektiem.

"Ja dzīve tur sāksies ar savādāku interesi un jaudu, tad arī būs skaidrāks, kas un kā labiekārtos šos parkus un kādā ātrumā," pastāstīja Princis.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI DIENAS TOP ĪRES SLUDINĀJUMUS VAI IEVIETO PATS SAVU PIEDĀVĀJUMU

Sabiedriskās organizācijas protestēs pret nekustamo īpašumu darījumu reformu

14.09.2016

alt
alt

В этом году в Риге будут открыты еще две новые гостиницы

14.09.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem