Rīga uz divām dienām kļūs par Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju galvaspilsētu

26. - 27. septembrī Rīgā, «Radisson Blu Hotel Latvija» telpās notiks jau otrais Baltijas nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītāju forums, kas pulcēs nozares profesionāļus: projektu attīstītājus, investorus un citus ar NĪ nozari saistīto jomu pārstāvjus, lai spriestu par nozarē aktuāliem jautājumiem un dalītos labākajā pieredzē. 

Notikumi, Mājokļu tirgus, Investīcijas un kredīti, Komercplatības

Forums tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijai LANĪDA ar Starptautisko nekustamo īpašumu federāciju FIABCI, sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs.

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi. Līdztekus daudzajiem NĪ jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm Attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Kirkors Ajderhanjans (Kirkor Ajderhanyan), FIABCI World prezidents, kurš kopā ar Ramonu R. Torobu  (Ramon Riera Torroba), FIABCI Eiropas un Tuvējo Austrumu reģiona prezidentu, Aleksandru Romaņenko (Alexander Romanenko), FIABCI izcilības balvas - Prix D`Excellence – komitejas prezidentu, kā arī ar Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidentu, Robertu Dargi (Robertas Dargis), Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācijas vadītāju un LANĪDA prezidentu Edgaru Šīnu atklās forumu.

Starptautiski atzīti eksperti Foruma  pirmajā plenārsesijā aktualizēs attīstītājiem globāli aktuālus jautājumus. Džoss Tromps (Jos Tromp), pasaulē lielākā komercīpašumu pakalpojumu sniedzēja, konsultāciju un investīciju uzņēmuma CBRE Eiropas izpētes nodaļas vadītājs, lieks konferences dalībniekiem aizdomāties par to, kā demogrāfiskā situācija ietekmē dažādu NĪ segmentu attīstību. Savukārt Lucernas (Šveice) universitātes profesors Stefans Kulls (Stefan Kull) runās par Lielbritānijas izstāšanos no ES jeb par Brexit ietekmi uz Eiropas nekustamā īpašuma tirgu.

Attīstītāju lielākā aktivitāte allaž bijusi koncentrēta valstu galvaspilsētās, tāpēc šī Foruma otrā plenārsesija ir veltīta pilsētu attīstības perspektīvām un prioritātēm. Par tām stāstīs Baltijas valstu galvaspilsētu galvenie arhitekti: Enriks Mands (Endrik Mand) (Tallina), Gvido Princis (Rīga) un Mindaugs Pakalns (Mindaugas Pakalnis) (Viļņa).

Savukārt diskusiju laikā eksperti – lielu Baltijas valstu NĪ projektu attīstītājuzņēmumu pārstāvji - Roberts Dargis (Robertas Dargis), JSC Eika īpašnieks, Tanels Oleks (Tanel Olek), Technopolis Ülemiste pārdošanas direktors, Ruslans Miroņenko,  Saliena Group Biznesa attīstības nodaļas vadītājs un  Paolo Vitorio Mikeloci  (Paolo Vittorio Michelozzi),  Pro Kapital Grupp vadītājs, - apmainīsies viedokļiem un liks arī Foruma dalībniekiem aizdomāties par to, kā laika u.c. faktoru ietekmē transformējas jeb pārveidojas lielo pilsētu teritorijas.

Attīstītājiem visā pasaulē allaž aktuāls ir jautājums par investīciju piesaisti, par to, kuros segmentos ieguldīt, lai gūtu vislabāko atdevi, tāpēc diskusiju gaitā speciālisti mēģinās noskaidrot, kā piesaistīt investorus tādiem maziem tirgiem kā Latvija, Lietuva, Igaunija. Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji Valērijs Komisarovs un Linda Kauskale liks aizdomāties par to, kāda ir investīciju aģentūru ietekme ārvalstu investoru piesaistē Baltijas NĪ tirgum, savukārt Ivars Ērkšķis, LIAA investīciju projektu nodaļas direktors, akcentēs uzņēmējdarbības iespējas Latvijā. 

Mihails Grīns (Mikhail Grin), Grand & Metro Consulting prezidents, diskusiju papildinās ar starptautisko pieredzi – jaunu investīciju filozofiju, ieguldījumus veicot kultūrvēsturiskajā mantojumā. Diskusijā piedalīsies arī Tads Jagmins (Tadas Jagminas), Invest Lithuania projektu vadības nodaļas direktors, Marts Helmja (Mart Helmja), Igaunijas Investīciju aģentūras pārstāvis, Mindaugas Statulevičus (Mindaugas Statulevičius), Lietuvas attīstītāju asociācijas vadītājs un Andris Kovaļčuks, Pillar Investment Group direktors.

Attīstītāju forumā tiks skarts arī jautājums par t.s. alternatīvajiem investīciju sektoriem (noliktavas, autostāvvietas, datu centri, infrastruktūra, atpūtas zonas, veselības aprūpes  u.c. objekti),  kuros investori šodien saskata pievilcīgu finanšu atdevi. Par šo jautājumu stāstīs - uzņēmuma Ober-Haus Lietuvas nodaļas valdes loceklis Vitas Zabilis (Vytas Zabilius), Aleksandrs Romaņenko (Alexander Romanenko), Krievijas kompānijas ADVECS Real Estate Corp. Dibinātājs, Nikolajs Kobļakovs (Nicolai Kobliakov), uzņēmuma PDG Senior Group, kas darbojas Francijā, Krievijā un Baltijas valstīs, dibinātājs, stāstīs par ieguldījumu iespējām veco ļaužu aprūpē, kā arī Dekarta Propety valdes priekšsēdētājs Deniss Kims (Denis Kim), Anri Leimanis no juridiskas kompānijas TRINITI un Mareks Partels (Marek Partel), Igaunijas kompānijas EstateGuru līdzdibinātājs un direktors.

Globālo tendenču ietekmē mainās mūsdienu cilvēka ikdienas paradumi. Vecā industriālā biznesa modelim norietot, mainās cilvēku attieksme pret darbu un darbavietu. Tāpēc forumā viens no diskusiju tēmu lokiem būs par to, kā jaunie tirgus apstākļi un mūsdienu biznesa modeļi un paradumi (piem., attālinātais darbs) ietekmē biroju platību tirgu, un kādas attīstības perspektīvas sagaidāmas šajā segmentā. Diskusiju vadīs biznesa konsultante Olga Kozina, kas apmainīsies ar viedokļiem ar Andri Vārnu, SEB bankas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāju, Jekaterinu Kolosovu, Nordic and Baltic Property Group izpilddirektori Baltijas valstīs, Līnu Paukšti (Lina Paukštė) no Technopolis Vilnius, Ilgvaru Grosfogelu, MFD veselības grupa vadītāju, Leo O.Neilu (Leo O Neill), HML Project Management direktoru un Jekaterinu Kosmačevu no Regus.

Foruma moderators - Ģirts Rūda, zvērinātu advokātu biroja Eversheds Bitāns partneris.

Foruma galvenais partneris - NĪ projektu attīstītājuzņēmums ORDO Group.

27. septembrī konferences dalībnieki dosies iepazīt veiksmīgāko attīstītāju veikumu Rīgā un Jūrmalā. 

Pieteikt savu dalību konferencei var www.balticdevelopment.lv.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Kā pareizi kopt virtuves galda virsmas

22.09.2016

alt
alt

Jauna tendence biroju tirgū: premium klases telpas diskrētam statusa biznesam

22.09.2016

Saistītās ziņas

alt

Pirmā mājokļa iegādes programmas nodrošināšanai atvēl 2,1 miljonu eiro

alt

Aicina uz atvērto durvju dienām atjaunojamā vēsturiskajā dzīvokļu namā Rīgā, A. Briāna ielā

alt

Rīgas vēsturiskajā centrā tiek celts dzīvojamais kvartāls "Lofts&Rosegold"

alt

Būvkompānijai "Merks" uzticēta "Lidl" loģistikas centra izbūve Rīgā

alt

PropTech: Kas tas ir un kā raudzīties uz nekustamā īpašuma jaunuzņēmumu jauno vilni?

alt

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

alt

Noskaidrotas 2018.gada vērtīgākās Latvijas ēkas

alt

Atvērto durvju diena "Bišumuižā": apsaimniekošana pusgadu bez maksas

alt

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

3

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

4

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

5

Rīgas vēsturiskajā centrā tiek celts dzīvojamais kvartāls "Lofts&Rosegold"

6

Aicina uz atvērto durvju dienām atjaunojamā vēsturiskajā dzīvokļu namā Rīgā, A. Briāna ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Mājokļi tiem, kas tīko pēc mūsdienīgas un krāsainas vides

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji