Jauna tendence biroju tirgū: premium klases telpas diskrētam statusa biznesam

Aizvadītajā laikā Vecrīgā, kur namīpašumi lielāko tiesu tikuši izmantoti tirdzniecības un viesmīlības funkciju attīstīšanai, iezīmējusies jauna tendence: šajos īpašumos, kuri izvietoti lokācijas ziņā ļoti labās vietās, tiek iekārtoti augstākās klases jeb premium klases biroji, kuri tiek izlikti pārdošanai vienas organizācijas vajadzībām – diskrētam, statusa biznesam.

Biroju ēka Vecrīgā, Audēju ielā

Par saviem novērojumiem biznesa telpu tirgū dalās  "Baltic Sotheby’s International Realty" līdzīpašniece Ilze Mazurenko

Pieprasījums pēc šādām, premium klases biroju telpām augs, jo, piemēram, biznesmeņiem no ārvalstīm vai arī pašmāju uzņēmējiem, kuriem, iespējams, jau ir plašas biroju telpas kādā Latvijas pilsētā, varētu būt nepieciešamas augstas klases, reprezentablas telpas atbilstoši savam statusam nelielam birojam pašā Rīgas centrā - izcilas lokācijas vietā, diskrētam, privātam biznesam, uzskata I. Mazurenko.

"Vecrīgā pēdējā laikā mainās īpašumu izmantošanas funkcijas. Šajā senajā Rīgas daļā īpašuma funkcija ir diezgan ierobežota: daudzi nami ir UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, tāpēc īpašniekiem to atjaunošana ir diezgan apgrūtinoša, bet iekārtošana ar augstvērtīgiem interjera priekšmetiem – laikietilpīga. Tāpēc iespēja iegādāties jau pilnībā rekonstruētu, vēsturisku ēku, kas ir labi integrēta vidē, ar labu lokācijas vietu, pilnībā aprīkota un gatava lietošanai, ir diezgan unikāls piedāvājums. Līdz šim šādi namīpašumi Vecrīgā tika izmantoti vai nu dzīvošanai (tagad dzīvošanas funkcija palikusi vien dažos Vecrīgas rajonos), vai arī tirdzniecībai un viesmīlības funkcijām (viesnīcas, restorāni), bet pēdējā laika tendences liecina, ka jaunu, pastāvīgu vietu ieņem augstas klases biroju telpas. Šīs telpas nav salīdzināmas nedz ar A, nedz citas klases biroju telpām, kas saistās ar kopēju strādāšanu. Šādi premium biroji derēs tādiem statusa profesiju pārstāvjiem kā juristi, advokāti, privātie baņķieri, finansisti, investori u.c. Tie ir klienti, kuri novērtē augstu apdares un iekārtojuma kvalitāti, kas novērtē privātumu,” jaunākās tendences komentē I. Mazurenko.

Viņa zina teikt, ka tirgū parādījušies vairāki šādi premium klases biroju namīpašumi (un drīzumā parādīšoties vēl vismaz pāris), un savu teikto ilustrē ar diviem spilgtākajiem objektiem. 

Biroju ēka Vecrīgā, Audēju ielā

Biroju ēka Vecrīgā, Audēju ielāVienā no Vecrīgas dinamiskākajām ielām atrodas viens no skaistākajiem un greznākajiem Audēju ielas namiem ar vairāk nekā 200 gadu senu vēsturi. Ēkas fasādi 1900. gadā veidojis viens no ievērojamākajiem latviešu arhitektiem – Konstantīns Pēkšēns. Celtne veidota tradicionālajā eklektisma manierē, kam raksturīgs vienmērīgs logailu ritms un uz vēsturisko stilu formām bāzēts vienmērīgi izvietots arhitektoniskais dekors.

Nelielajā, piestāvu namā (platība: 1409.9 kvadrātmetri, 393 kvadrātmetru zemes platība), 2008. gadā veikta pilna ēkas rekonstrukcija, bet šobrīd ir iekārtotas izsmalcinātas telpas birojam ar grezniem dekoratīviem interjera elementiem, kas rada reprezentablu iespaidu. 

Pirmajā stāvā aiz greznās fasādes lielās vitrīnas ierīkots biroja lobijs – pieņemšanas zāle. Nama stāvos izveidotas vairākas darba zonas: ir konferenču zāle, privāti kabineti, atsevišķas sarunu telpas. Mājas pagalms ir aizvērts ar ātriju: slēgtu stikla kupolu, izveidojot privātu pagalmu, bet namā izveidota pāreja no vienas ēkas daļas uz otru. Augšējā stāvā, mansardā, izvietotas privātās telpas 170 kvadrātmetru platībā, kuras darījumu cilvēki var izmantot arī dzīvošanai, kā arī plaša, atvērta terase ar izeju uz jumtu, no kuras paveras skaists skats uz Vecrīgas ēku jumtiem. Namā ir ierīkots lifts, telpas aprīkotas ar ventilēšanas un kondicionēšanas iekārtām, kā arī ar citām, biznesa veikšanai nepieciešamajām tehnoloģijām. Mājā ir veikts augstvērtīgs remonts, izmantojot augstas kvalitātes celtniecības materiālus, saglabājot senā nama šarmu un akcentus: tam raksturīgos koka pārsegumus, ķieģeļu sienu elementus, tas ir arī pilnībā mēbelēts.

Biroju ēka Vecrīgā, Audēju ielā

Kā norāda I. Mazurenko, šāds biroja nams ir unikāls ar to, ka tas ir privāts birojs vienai organizācijai vai dažu cilvēku lielam uzņēmumam, kuri šajās telpās var uzreiz ievākties un sākt darbu, un tajā nebūs saskares ar citiem uzņēmumiem, kā ierasts plašajās biroja ēkās ar atvērto plānojumu. "Šādā birojā iespējams noturēt diskrētas, privātas sarunas. Tas laiks, kad šādas tikšanās tika organizētas viesnīcu lobijos, manuprāt, ir pagājis," komentē eksperte.

Kvalitatīvais premium klases namīpašums izlikts pārdošanā par cenu 4.9 miljoni eiro.

Biroju ēka Vecrīgā, Doma laukumā

Biroju ēka Vecrīgā, Doma laukumāIzcilā vietā Vecrīgā - iepretim ieejai Doma laukumā, līdzās B bāram un netālu esošajai Gūtenbergs viesnīcai, atrodas 821.1 kvadrātmetru plaša piecstāvu ēka (ar zemes īpašumu 203 kvadrātmetru  platībā) - valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā ir iekārtotas premium klases telpas biroja vajadzībām. 

Vēsturiski namā atradusies vācbaltu avīzes "Rigasche Rundschau" izdevniecība. Vēlāk šīs ēkas 1. stāvā darbojās antikvariāts, šeit patlaban iekārtota ieeja namā kā reprezentācijas un pieņemšanas telpa, kuru nama īpašnieks varēs izmantot, organizējot satikšanos ar biznesa/sadarbības partneriem, nemaz neejot augšā, uz biroja telpām. Telpa ir grezni iekārtota: ar marmora grīdām, griestu rotājumiem, ar lielu kamīnu. 2. un 3. stāvā iekārtotas telpas darbiniekiem, 4. stāvs paredzēts uzņēmuma vadītājam, tāpēc tā iekārtojums ir daudz greznāks nekā citi stāvi: īpaši izsmalcinātā klasiskā stilā ar kvalitatīva parketa grīdu, augstas kvalitātes mēbelēm. Nama 5. stāvs būs piemērots uzņēmuma grāmatvežiem, finansistiem. Katrā nama stāvā iekārtota virtuve, vannas istaba, kā arī kopējās pārrunu zāles un atsevišķi kabineti. 

Biroju ēka Vecrīgā, Doma laukumā

Pirms gada šajā namā tika pabeigta fasāžu vienkāršotā rekonstrukcija, un projekta gaitā ēka tika atjaunota pirmskara izskatā. Pirmajā stāvā vitrīnu vietā tika iebūvēti koka logi ar vēsturisko dalījumu, PVC ieejas durvis nomainītas ar cēlkoka (ozola) durvīm ar dekoratīviem kokgriezumiem. Bituma šindeļu jumts tika nomainīts pret Ruukki Classic jumta skārdu, tika veikta vecās siltumizolācijas nomaiņa pret jaunu, ievērojot visu tehnoloģisko procesu. Tika izstrādāts fasāžu apgaismojuma projekts. Izstrādāta un saskaņota Rīgas Būvvaldē fasāžu krāsu pase, kā arī uzstādīts jauns stikla jumtiņš virs ieejas, veikta cokola apdare ar "bigota" granīta plāksnēm un ierīkota pagraba ventilācija. Arī telpās veikts augstvērtīgs remonts, iebūvēta ventilēšanas un kondicionēšanas sistēma. 

Kā piebilst I. Mazurenko, šī nama īpašā "odziņa" ir gan fantastiskais skats uz Vecrīgas "sirdi" Doma laukumu, gan arī tā iekārtojums - to papildina īpaši izmeklētas un atlasītas augstvērtīgas antikvāras, restaurētas mēbeles, skulptūras, gleznas, paklāji, lampas u.c. Šim premium biroju namam ir divas ieejas, kā arī sētā pieejama autostāvvieta vienam auto.

Ēka izlikta pārdošanā ar visām mēbelēm, interjera elementiem un gleznām. 

Abi minētie nami atrodas līdzās viesnīcām, ar kurām var slēgt vienošanos gan par namīpašuma uzkopšanu, gan maltīšu nodrošināšanu, piemēram, slēgtu, nelielu, privātu konferenču vai semināru dalībniekiem. 

Vairāk fotogrāfiju aplūko galerijā!

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Rīga uz divām dienām kļūs par Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju galvaspilsētu

22.09.2016

alt
alt

Īpašs cenu piedāvājums Klientu vakarā Rīgas centra projektā "Felicity Apartments"

23.09.2016

Saistītās ziņas

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Gada skatītākie privātmāju un investīciju objektu sludinājumi

alt

Arvien vairāk profesionāļu darbam izvēlas coworking vidi

alt

Iespēja iegādāties Molu dzimtas muižas pili Daugavpils pusē

alt

Pievilcīgas komerctelpas modernajā Āgenskalnā

alt

Leģendārā bērnu veikala "Lāčuks" ēkai meklē jaunus saimniekus

alt

Pārdod renovētu ēku Rīgas centrā, kas pielāgota privātklīnikas vajadzībām

alt

Savs viesu nams – peļņas avots un dvēseles piepildījums

alt

Pārdošanā nonācis universālveikals Brīvības gatvē, kur šobrīd mitinās mēbeļu veikals “Berry”

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem