Globālie un lokālie izaicinājumi paver jaunas iespējas Baltijas nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem

Ir sācies jauns laikmets nekustamo īpašumu (NĪ) projektu attīstības jomā, kura mestajiem izaicinājumiem nākas piemēroties uzņēmējiem it visos NĪ segmentos,- to var secināt pēc pirmdien, 26. septembrī Rīgā, Radisson Blu Hotel Latvija telpās notikušā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju foruma.

Notikumi, Cenu izmaiņas, Ārzemēs, Ekspertu viedokļi

Politiski ekonomiskās norises it kā tālu no Baltijas, bet tomēr – tik cieši skarošas, cilvēku ikdienas paradumu maiņa: kā tie dzīvo, strādā un atpūšas, demogrāfijas dati, kas pierāda, ka sabiedrība noveco u.c. aktuālas tendences liek NĪ attīstītājiem, plānojot nākotnes objektus, ņemt vērā visus šos izaicinājumus.

Forums tika organizēts, sadarbojoties Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijai LANĪDA ar Starptautisko nekustamo īpašumu federāciju FIABCI un ar kompānijas ORDO GROUP atbalstu, sniedzot iespēju izzināt ne tikai tuvējo kaimiņu pieredzi projektu attīstībā, bet arī gūt ieskatu pasaulē vadošajās tendencēs.

Notikumi, Cenu izmaiņas, Ārzemēs, Ekspertu viedokļiAtklājot jau otro Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumu, kas šogad pulcēja aptuveni 200 interesentu, Kirkors Ajderhanjans (Kirkor Ajderhanyan), FIABCI World prezidents, akcentēja FIABCI organizācijas ietekmi: tajā apvienojušies NĪ profesionāļi no 100 profesionālajām organizācijām no 65 valstīm visā pasaulē, radot NĪ jomas t.s. "Rotary klubu", kurā saites veido ekonomisti, analītiķi, industrijas pārstāvji. "FIABCI savā attīstībā neapstājas un turpina augt, plānojam, ka visai drīz būsim apvienojuši vairāk nekā miljonu biedru, un spēsim izplatīt zināšanas un pieredzi ekspertiem visā plašajā pasaulē," teica FIABCI World prezidents. Viņš iezīmēja globālā tirgus attīstības tendences: kopš pērnā gada beidzot starptautiskais cenu indekss uzrāda lēnu atgūšanos, jo mājokļu cenas sāk pieaugt. Runājot par perspektīvu līdz 2020. gadam, K. Ajderhanjans uzsvēra, ka arvien būtiskāki kļūs privātās un publiskās partnerības (PPP) sadarbības projekti, pasaules nekustamo īpašumu tirgus tuvāko četru gadu laikā augs vismaz uz pusi, salīdzinot ar 2012. gadu, turklāt politiskais risks investoriem joprojām būs kā viens no svarīgajiem aspektiem, domājot par ieguldījumu iespējām. Neraugoties uz jezgu ap Brexit, Londona saglabā NĪ investīciju līderes godu, kur 47% investīciju ir tieši īpašumā, teica viņš.

Roberts Dargis (Robertas Dargis), Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācijas vadītājs, Forumu atklājot akcentēja: "Mēs tiekamies ļoti svarīgā laikā. Pašlaik notiek ļoti lielas pārmaiņas (un tās nav tikai tehnoloģiju izmaiņas): mainās cilvēku paradumi: kā mēs strādājam, rīkojamies, atpūšamies u.c., un ir jārunā, kā šis pārmaiņu laiks ietekmē NĪ jomu tuvāko piecu, desmit gadu laikā."

Notikumi, Cenu izmaiņas, Ārzemēs, Ekspertu viedokļi Džoss Tromps (Jos Tromp), pasaulē lielākā komercīpašumu pakalpojumu sniedzēja, konsultāciju un investīciju uzņēmuma CBRE Eiropas izpētes nodaļas vadītājs un Lucernas (Šveice) universitātes profesors Stefans Kulls (Stefan Kull) runāja par Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb par Brexit ietekmi uz Eiropas nekustamā īpašuma tirgu. 

Dž. Tromps citēja Financial Times, sakot, ka Lielbritānija ir pagriezusi Eiropai muguru, tomēr daudz lielāku risku eksperts ilustrēja ar ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa foto, minot, ka arī tuvojošās vēlēšanas Spānijā, Vācijā u.c. ir ne mazāk aktuālas, arī globāli "karstais" imigrantu jautājums u.c. notikumi bojā noskaņojumu projektu attīstītājiem. Brexit rada lielu ietekmi uz NĪ tirgu Lielbritānijā un mazina investoru interesi par šo tirgu, kas ir izdevīgi mazāku ES valstu NĪ tirgiem, kuros investori apsver izvietot savu kapitālu, kā arī lielās metropolēs, kur ir pozitīvi demogrāfijas rādītāji. Čehija, Polija un Krievija ir valstis, kurp pašlaik plūst lielākās NĪ investīciju plūsmas, teica eksperts. "Tomēr ģeopolitiskie notikumi rada troksni, nevis recesiju," mierināja Dž. Tromps, piebilstot, ka arī Baltijas valstīm ir laba bāze (domājot IKP izaugsmi un prognozes), lai turpmāk piesaistītu investīcijas.

Notikumi, Cenu izmaiņas, Ārzemēs, Ekspertu viedokļiSavukārt Šveices profesors Stefans Kulls atzina, ka Brexit ir politiķu radīts trakums, pieminot ekspremjera D. Kamerona 2007. gada vēlēšanu kampaņas rezultātus. Brexit radīs jaunas iespējas ES valstu NĪ tirgiem, kur būs jārod jaunas telpas Lielbritānijas biznesam, kurš nolems pārcelt vai sadalīt savu uzņēmējdarbību uz citām ES valstīm. Lai gan Brexit ietekmē NĪ tirgus attīstība sākotnēji varētu pat kristies (jau tagad cenas kritušās par 10-20%), bet tad sāksies izaugsme, kas varētu ilgt turpmākos desmit gadus. Tomēr Brexit ir radījis arī daudz neatbildētu jautājumu, piemēram, kā mainīsies ES vienotais preču un darbspēka tirgus, kāds būs mārciņas kurss u.c., tas viss radīs spiedienu uz NĪ tirgu, teica Lucernas profesors.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Jūrmalas dzīvojamo māju kompleksā "Jasmine Garden" ieguldīs 7 miljonus eiro

28.09.2016

alt
alt

Uzsāks daudzdzīvokļu ēku renovācijas programmu

28.09.2016

Saistītās ziņas

alt

Āgenskalna tirgus nomnieki sagatavojuši tirgus atjaunošanas projektu un cer tur ierīkot arī lasītavu

alt

Spāru svētkus svin pirmais "Bonava Latvija" projekts Pārdaugavā

alt

PropTech Riga speciālisti: Blokķēdes tehnoloģija pilnībā mainīs nekustamā īpašuma nozari

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

alt

Jaunais daudzdzīvokļu namu komplekss Rīgas klusā centra apkaimē pirms spāru svētkiem jau teju izpārdots

alt

Jaunums Jūrmalas tirgū: dzīvokļi par zemām cenām jūras krasta pirmajā līnijā

alt

Kopš "KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences" projekta nodošanas ekspluatācijā pārdoti vēl 25% dzīvokļu

alt

Dzīvokļu īres "bums" sasniedz kulmināciju

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā