Vilkaste Jūrmalā attīsta 21 miljonu eiro vērtu veselības tūrisma centru

Uzņēmums "Real Estate Expert" (REE) Jūrmalā, Dārzkopības ielā 19 attīsta 21 miljonu eiro (14,7 miljoni latu) vērtu daudzfunkcionālu kompleksu, kurā galvenā zona plānota kā veselības tūrisma medicīnas centrs, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja REE padomes priekšsēdētāja uzņēmēja Ināra Vilkaste.

Komplekss atradīsies pie Lielupes tilta, iepretim ūdens atrakciju parkam "Līvu akvaparks".

Vilkaste informēja, ka, pamatojoties uz tirgus analīzi, kompānija "Prospect Development" izstrādāja objekta attīstības koncepciju "Medical Park" ("Medicīnas parks").

"Šāda koncepcija izvēlēta, ņemot vērā labvēlīgo situāciju, kāda izveidojusies Eiropas medicīnas tūrisma tirgū. Pašlaik medicīnas tūrisms ir viena no perspektīvākajām un straujāk augošajām nozarēm Eiropā, taču Baltijas valstīs pašlaik tā vēl ir agrīnā attīstības posmā," norādīja uzņēmēja.

Vilkaste minēja vairākus faktorus, kas veicina dinamisku veselības tūrisma attīstību, tostarp pieaugošo interesi par medicīnas tūrismu Eiropā, Krievijā un citās NVS valstīs. Turklāt Latvijā ir liels medicīnas darbinieku īpatsvars, kuri labi prot gan angļu, gan krievu valodu, un veselības tūrisms ir aktuāls visās sezonās, skaidro Vilkaste.

Darbs pie daudzfunkcionālā kompleksa projekta Jūrmalā aizsākās 2007.gadā, bet ekonomiskās krīzes dēļ to nācās iesaldēt. Tagad, kad Latvijas tautsaimniecības izaugsme kļūst straujāka, ir atjaunojusies investoru interese par ieguldījumiem šajā perspektīvajā projektā, teica uzņēmēja.

"Šā projekta īstenošana būs ieguvums Latvijas lielākajai kūrortpilsētai. Projekts veicinās pilsētvides sakārtošanu, sniegs iespēju izveidot jaunas darba vietas un stimulēs medicīnas tūrismu. Lai medicīnas tūrisms Jūrmalā veiksmīgi attīstītos, nepieciešami piemēroti nekustamā īpašuma projekti, kas atbilstu prasīgo ārzemju klientu vēlmēm," uzsvēra Vilkaste.

Turklāt, lai veselības tūrisms turpinātu plaukt, ir jāveicina Latvijas atpazīstamība un reputācija ārzemēs, kur nereti valda stereotipiski negatīvi pieņēmumi par mūsu valsti, viņa piebilda.

Projektu plānots īstenot uz 10 873 kvadrātmetrus liela zemes gabala. Paredzēts uzbūvēt viesnīcu ar 102 numuriņiem un pazemes autostāvvietu 143 automašīnām, kā arī komerciāla lietojuma ēkas. Viesnīcas apartamenti aizņems 10 928,5 kvadrātmetrus, medicīnas centra un komerclietojuma telpas - 9609,8 kvadrātmetrus un pazemes autostāvvieta - 4387 kvadrātmetrus.

Projektu izstrādāja viens no Latvijā lielākajiem arhitektu birojiem "Arhis". Projekta pirmā daļa jau ir nofinansēta, uzbūvēti pamati un pazemes autostāvvieta. Ir pilnībā izstrādāta projekta dokumentācija, projekts ir saskaņots, un saņemta atļauja tā būvniecībai.

2004.gadā dibinātais uzņēmums "Real Estate Expert" koordinē un realizē darbību, kas saistīta ar nekustamo īpašumu pārvaldi un attīstību, kā arī nodarbojas ar nekustamo īpašumu mērķprojektu realizāciju.

Vilkaste savu pirmo firmu nodibināja 1992.gadā. Kopš 2003.gada viņa savu darbību pilnībā pārorientējusi uz nekustamo īpašumu biznesu. Vilkastes realizēto projektu skaitā ir tirdzniecības centrs "Dino", daudzdzīvokļu ēka "Jūrmalas pērle", daudzdzīvokļu nams "Mežaparka Vilnis", kas 2007 gadā saņēma apbalvojumu konkursā "Labākais jaunais projekts" nominācijā "Labākais elitārās mājas projekts", kā arī citi projekti Mārupē, Ādažos, Jūrmalā, Rīgā, Kanādā un Melnkalnē.

2012.gadā žurnāla "Forbes" Latvijas izdevums Vilkasti ierindoja starp Latvijas desmit veiksmīgākajām biznesa sievietēm, kuras savus panākumus guvušas pašu spēkiem.

Kā ziņots, Vilkaste kopā ar bijušo Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktoru Vilni Štramu, Štrama kādreizējo vietnieku Pēteri Stranci, bijušo departamenta administrācijas vadītāju Raimondu Janitu, kā arī privātpersonām Andreju Inkuli un Prītu Tomingu ir apsūdzēta tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas krimināllietā.

Lai gan pirmās divas instances visus apsūdzētos atzinušas par vainīgiem un daļa no apsūdzētajiem savu vainu arī atzinuši paši, notiesājošais spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā, jo tas ir pārsūdzēts Augstākās tiesas Senātā.

Šajā lietā kopumā ir piecas epizodes, no kurām četras saistītas ar kukuļu pieprasīšanu un pieņemšanu dažādu būvniecības ieceru īstenošanai.

Ar Vilkasti saistītā epizode ir par nu jau aptuveni astoņus gadus seniem notikumiem. Kā liecina apsūdzība, toreiz Štrams un Strancis vienojušies pieprasīt kukuli viena miljona eiro (aptuveni 702 800 latu) apmērā no Vilkastes, lai viņas interesēs mainītu teritorijas plānojumu īpašumam Mežaparkā, Rusova ielā 1.

Apsūdzība uzskata, ka Vilkaste bijusi ieinteresēta iegūt tiesības Rusova ielā veikt apbūvi ar ievērojami lielāku stāvu skaitu, nekā to paredzēja spēkā esošais pašvaldības teritorijas plānojums un apbūves noteikumi. Kukuli Vilkaste plānojusi nodot trīs daļās, bet tā saņemšanai Strancis norīkojis Janitu, norāda prokuratūra.

Divas dienas pēc tam, kad zemei Mežaparkā starp Ķīšezera, Rusova un Ezermalas ielu tika mainīts zonējums un atļauta daudzstāvu apbūve, Vilkaste šo īpašumu pārdeva par 45 miljoniem eiro (31,5 miljoniem latu).

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Vaidere: Uzturēšanās atļaujas ārvalstniekiem nav veiksmes stāsts

04.07.2013

Apartamenti senās dzirnavās vai viduslaiku pilī. Kā uzbūvēt māju no finiera un zobubirstēm. Ķīnā top viesnīca klinšu alā.

05.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām